643218-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Wykonanie całodobowego utrzymania zimowego dróg gminnych utwardzonych, gruntowych, osiedlowych/wewnętrznych, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i przystanków komunikacji na terenie Legionowa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie całodobowego utrzymania zimowego dróg gminnych utwardzonych, gruntowych, osiedlowych/wewnętrznych, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i przystanków komunikacji na terenie Legionowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie całodobowego utrzymania zimowego dróg gminnych utwardzonych, gruntowych, osiedlowych/wewnętrznych, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i przystanków komunikacji na terenie Legionowa. 2. Wykonawca zobowiązuje się do: 1) odśnieżania i usuwania śliskości na ulicach wymienionych w wykazie A i B w standardzie II podwyższonym, zgodnie z wykazem F, na całej szerokości (odkład śniegu nie może być większy niż 0,5 m od krawędzi jezdni); 2) odśnieżania i usuwania śliskości na ulicach i drogach osiedlowych/wewnętrznych, wymienionych w wykazie B i D w standardzie II zwykłym, zgodnie z wykazem F, na całej szerokości (odkład śniegu nie może być większy niż 0,5 m od krawędzi jezdni); 3) odśnieżania i usuwania śliskości na ciągach pieszych i ścieżkach rowerowych wymienionych w wykazie C oraz przystankach komunikacji zaznaczonych na mapce poprzez odgarnięcie śniegu (w przypadku opadu) i posypanie piaskiem (w czasie gołoledzi, lodowicy itp.) w czasie nie dłuższym niż (liczba) godzin od czasu podjęcia akcji; 4) odśnieżania i usuwania śliskości na chodnikach w obrębie przejść dla pieszych wymienionych w wykazie E poprzez odgarnięcie śniegu (w przypadku opadu) i posypanie piaskiem (w czasie gołoledzi, lodowicy itp.) w czasie nie dłuższym niż (liczba) godzin od czasu podjęcia akcji; 5) odśnieżania i usuwania śliskości na ulicach, drogach osiedlowych/wewnętrznych, ciągach pieszych, ścieżkach rowerowych, przystankach komunikacji i przejściach dla pieszych nie objętych wykazami na zlecenie stale/czasowe Zamawiającego. 3. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt: 1) utrzymuje we właściwym stanie technicznym sprzęt, którym są realizowane usługi; 2) nabywa paliwo, sól, mieszankę, piasek itp. wraz z ich przechowaniem w niezbędnej ilości oraz zapewnia pracę sprzętu wraz obsługą (kierowcami); 3) zapewnia komunikację przy użyciu telefonu komórkowego. 4. Zamawiający określa następujące rodzaje zwalczania skutków zimy na ulicach (zgodnie z wykazami A, B, C, E, F i G): 1) odśnieżenie (płużenie) dróg i ulic na całej szerokości wraz z posypaniem: a) środkami chemicznymi – sól (wykaz A i B), b) mieszanką środków chemicznych – piasek 70% + sól 30% (wykaz B); Wykonawca ma obowiązek uzyskać standardy określone w załączniku F do niniejszej umowy. 2) jednokrotne odśnieżenie (płużenie) ulic. Wykonawca jest zobowiązany prowadzić akcję odśnieżania w taki sposób, aby uniknąć zasypywania ciągów pieszych i terenów prywatnych posesji oraz uzyskać standardy określone w załączniku F do niniejszej umowy; 3) jednokrotne posypywanie ulic mieszanką piaskowo-solną; 4) jednokrotne posypanie ulic piaskiem (dopuszcza się dodatek do 5% soli w celu uniknięcia jego zbrylenia); 5) jednokrotne usunięcie śliskości przy użyciu środków chemicznych w postaci soli. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej ilości środków chemicznych (sole) i uszorstniających nawierzchnię (piasek) uwzględniając rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 6. Zamawiający określa zasadę zwalczania skutków zimy na ciągach pieszych, ścieżkach rowerowych i przystankach komunikacji (zgodnie z wykazem C i mapką) poprzez jednorazowe odśnieżenie i posypanie piaskiem ciągu pieszego, ścieżki rowerowej i przystanku lub wyłącznie posypanie w przypadku wystąpienia gołoledzi. Akcja powinna być zakończona w czasie nie dłuższym niż (liczba) godzin od czasu podjęcia akcji. Przystanki bez wiat o podłożu gruntowym należy odśnieżyć w taki sposób aby warstwa śniegu nie utrudniała wsiadania i wysiadania z autobusu. 7. W przypadku ulic, dróg, które posiadają nawierzchnię szczelinową, umożliwiającą przenikanie środków chemicznych do gruntu Zamawiający odstępuje od standardu określonego w wykazie F. Natomiast przedmiotowe ulice należy utrzymać poprzez spłużenie drogi na całej jej szerokości oraz posypanie piaskiem w przypadku opadu śniegu i posypania piaskiem w przypadku gołoledzi. 8. Chodniki przy przejściach dla pieszych należy udrożnić na całej ich szerokości oraz teren przyległy około 2 m od przejścia. Prace wykonać należy każdorazowo po odśnieżeniu ulic, dróg.
Vorherige Bekanntmachung: 495526-2025
Interne Kennung: Rz.271.37.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Trybem udzielenia zamówienia jest przetarg nieograniczony, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Ustawa będzie dalej w skrócie nazywana „ustawą Pzp”. 2. Opis postępowania zamawiającego na etapie dokonywania oceny spełnienia warunków udziału i braku podstaw do wykluczenia w niniejszym postępowaniu: 1) Etap I – Zamawiający mając na względzie uprawnienie nadane treścią art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) Etap II – Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie całodobowego utrzymania zimowego dróg gminnych utwardzonych, gruntowych, osiedlowych/wewnętrznych, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i przystanków komunikacji na terenie Legionowa.