2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nybyggnation av LSS-boende
Beschreibung: Nybyggnadsprojektet avser nybyggnation av ett LSS-boende med sex fullvärdiga lägenheter för personer med behov av särskilt stöd enligt LSS åt Hörby Kommun
Interne Kennung: 2023-00483
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211200 Bau von Heimen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser, 45211341 Bau von Wohnungen, 45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Nybyggnation av LSS-boende
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2023-00483
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nybyggnation av LSS-boende