See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale de constructii – Adezivi, chituri, materiale pentru finisare si lipire - SAIFI 2026-2028
Beschreibung: Furnizare materiale de constructii – Adezivi, chituri, materiale pentru finisare si lipire - SAIFI 2026-2028 conform caietului de sarcini nr. 13336/19.06.2026 Valoarea fără TVA – 2.358.986,04 Monedă lei Pentru acord cadru: Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru este de: - min. 3.914,18 lei max. 2.358.986,04 lei Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite: incheierea contractelor subsecvente se va face numai in funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante, cantităţile minime şi maxime fiind estimative. Cantitati minime si maxime ale acordului-cadru: Se va achizitiona: minim un produs/UM si cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona mentionata detaliat in Anexa Caietului de Sarcini. Estimari cantitati minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: Valoarea estimată a celui mai mic și celui mai mare contract subsecvent este de: - min. 3.871,63 lei max. 1.179.493,02 lei. Vor face obiectul unui singur contract subsecvent minim un produs/UM pentru fiecare pozitie in parte inscrisa in Anexa Caietului de sarcini si 1/2 din cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona cantitatea mentionata in Anexa Caietului de Sarcini, avand in vedere faptul ca este estimata cantitatea maxima necesara a se achizitiona pentru o perioada de 24 de luni, respectiv cantitatea impartita la 2 ani. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual in funcție de resursele bugetare. Autoritatea contractantă va încheia, un acord-cadru cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni , începând cu data incheierii procedurii.
Interne Kennung: RO2351555/2026/P101
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru este de: - min. 3.914,18 lei max. 2.358.986,04 lei Valoarea estimată a celui mai mic și celui mai mare contract subsecvent este de: - min. 3.871,63 lei max. 1.179.493,02 lei. Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite: incheierea contractelor subsecvente se va face numai in funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante, cantităţile minime şi maxime fiind estimative. Cantitati minime si maxime ale acordului-cadru: Se va achizitiona: minim un produs/UM si cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona mentionata detaliat in Anexa Caietului de Sarcini. Estimari cantitati minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: Vor face obiectul unui singur contract subsecvent minim un produs/UM pentru fiecare pozitie in parte inscrisa in Anexa Caietului de sarcini si 1/2 din cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona cantitatea mentionata in Anexa Caietului de Sarcini, avand in vedere faptul ca este estimata cantitatea maxima necesara a se achizitiona pentru o perioada de 24 de luni, respectiv cantitatea impartita la 2 ani. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual in funcție de resursele bugetare. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 6 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 3 zile fata de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1