643287-2026 - Wettbewerb
Schweden – Installation (außer Software) – Distributionselektriker till Sollentuna Elnät
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Distributionselektriker till Sollentuna Elnät
Beschreibung: Sollentuna Elnät AB, som är en del av Sollentuna Energi & Miljö AB, har i sin verksamhet behov av Eldistributionsmontörer, Mätarmontörer samt Nätsationsunderhåll. Upphandlingen omfattar tjänster i ovan angivna delar.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning