See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie de medicamente programe si medicamente spital
Beschreibung: Furnizare medicamente, in conformitate cu prevederile si descrierile caietului de sarcini pentru fiecare lot in parte. Prezenta documentatie cuprinde cerintele tehnice si financiare, criteriile necesare pentru a asigura potentialilor ofertanti o informare completa si corecta cu privire la modul de aplicare al procedurii, cat si a elaborarii ofertelor, in functie de cantitatea prevazuta in tabelul caietului de sarcini si la fiecare lot. Termenul limita pana la care operatorii pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia, este de 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Simoctocog Alfa 250 UI Nuwiq 250 UI
Beschreibung: conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Simoctocog Alfa 500 UI Nuwiq 500 UI
Beschreibung: cf caiet de sarcini
Los: LOT-0003
Titel: -Simoctocog Alfa 1000 UI Nuwiq 1000 UI
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Simoctocog Alfa 2000 UI Nuwiq 2000 UI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Efmoroctocog Alfa 250 UI Elocta 250 UI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -Efmoroctocog Alfa 500 UI Elocta 500 UI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: -Efmoroctocog Alfa 1000 UI Elocta 1000 UI
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: -Efmoroctocog Alfa 1500 UI Elocta 1500 UI
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: -Efmoroctocog Alfa 2000 UI Elocta 2000 UI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: -Eftrenonacog Alfa 500 UI Alprolix 500 UI
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: -Eftrenonacog Alfa 1000 UI Alprolix 1000 UI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: -Eftrenonacog Alfa 2000 UI Alprolix 2000 UI
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: -Eftrenonacog Alfa 3000 UI Alprolix 3000 UI
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: -Factor VIII coagulare și factor von Willebrand 500UI FVIII/500UI FVW Wilate 500UI FVIII/500UI FVW
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: -Factor VIII coagulare și factor von Willebrand 1000UI FVIII/1000UI FVW Wilate 1000UI FVIII/1000UI FVW
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: -Eptacog alfa activat 1mg Novoseven 1mg
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: -Turoctocog alfa 250UI Novoeight 250UI
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: -Turoctocog alfa 500UI Novoeight 500UI
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: -Turoctocog alfa 1000UI Novoeight 1000UI
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: -Turoctocog alfa 2000UI Novoeight 2000UI
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: -Deferasirox 180mg Exjade, Reditens 180mg
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: -Deferasirox 360mg Exjade 360mg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: -Deferoxaminum 500mg Desferal 500mg
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: - Cytarabinum 5ml 20 mg/ml Citarabina Accord 5ml 20 mg/ml
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: - Cytarabinum 10ml 1000 mg/10ml Citarabina Kabi 10ml 1000 mg/10ml
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: - Cytarabinum 20ml 2000mg/20ml Citarabina Kabi 20ml 2000mg/20ml
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: -Asparaginazum 10000UI Erwinase 10000UI
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: -Asparaginazum 10000UI Spectrila / Kidrolase 10000UI
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: - Pegasparagase 750 UI Oncaspar 750U/ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: -Bleomycinum 15000 UI /15 mg Bleomycin 15000 UI /15 mg
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: -Doxorubicinum 100 mg/50 ml Doxorubicina 100mg/50ml
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: -Doxorubicinum 20 mg/10 ml Doxorubicina 20 mg/10 ml
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: -Doxorubicinum 50 mg/25 ml Doxorubicina 50 mg/25 ml
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: -Idarubicinum 5 mg sau 5mg/5ml Zavedos 5 mg sau 5mg/5ml
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: -Epirubicinum 50 mg/25 ml Epirubicina 50 mg/25 ml
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: -Epirubicinum 100mg/50ml Epirubicina 100mg/50ml
Beschreibung: cf caiet sarcini
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: -Dacarbazinum 200 mg Dacarbazina 200mg
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: -Cyclophosphamidum 200 mg Endoxan 200mg
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: -Etoposidum 100 mg/5 ml Etoposide 100 mg/5 ml
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: -Etoposidum 200 mg/10 ml Etoposide 200 mg/10 ml
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: -Etoposidum 50 mg Vepeside 50mg
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: -Etoposidum 100 mg Vepeside 100 mg
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: -Calcii Folinas 200mg/20ml Folcasin/Calciu folinate Kabi 200mg/20ml
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: -Ifosfamidum 1 g Holoxan 1 g
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: -Mesnum 400 mg/4 ml Uromitexan 400 mg/4 ml
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: -Methotrexatum 2,5 mg Metotrexat 2,5 mg
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: -Methotrexatum 5000mg/50ml Metotrexat 5000mg/50ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: -Methotrexatum 2mg/ml Jylamvo 2mg/ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: -Mercaptopurinum 50 mg Purinethol 50 mg
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: -Mitoxantronum 2 mg/ml Onkotrone 2 mg/ml
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: -Vincristinum 1 mg Sindovin 1 mg
Beschreibung: Cf caiet sarcini
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: -Vinblastinum 1 mg/ml Vinblastina 1 mg/ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: -Vinorelbine 10 mg/ml Vinorelbina 10 mg/ml
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: -Dactinomicinum 0,5 mg Cosmegen 0,5 mg
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: -Carboplatinum 10mg/ml Carboplatin 10mg/ml - FL 150MG/15ML
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: -Carboplatinum 10 mg/ml Carboplatin 10 mg/ml - FL. 450MG/45ML
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: -Filgrastinum 30 MU/0,5 ml Zarzio/Accofil 30 MU/0,5 ml
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: -Cisplatinum 1 mg/ml Cisplatina 1 mg/ml
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: -Imatinibum 100 mg Imatinib 100mg
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: -Imatinibum 400mg Imatinib 400mg
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: -Dasatinibum 20 mg Dasatinib 20mg
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: -Dasatinibum 50mg Dasatinib 50mg
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: -Dasatinibum 70mg Dasatinib 70mg
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: -Dasatinibum 100mg Dasatinib 100mg
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: -Hydroxicarbamidum 500 mg Hydreea 500 mg
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: -Procarbazinum 50 mg Natulan 50 mg
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: -Tretinoinum 10 mg Vesanoid 10 mg
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: -Temozolomidum 20mg Temozolomid 20mg
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: -Temozolomidum 100 mg Temozolomid 100mg
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: -Temozolomidum 140mg Temozolomid 140mg
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: -Topotecanum 1mg/ml Topotecan 1mg/ml
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: -Topotecanum 1mg/ml 4ml Topotecan 1mg/ml
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: -Rituximabum 100 mg/10 ml Mabthera / Rixathon 100 mg/10 ml
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: -Rituximabum 500 mg/50 ml Mabthera / Rixathon 500 mg/50 ml
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: -Dinutuximab Beta 4,5 mg/ml Quarziba 4,5 mg/ml
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: -Blinatumomabum 38,5 micrograme/10 ml Blincyto 38,5 micrograme/10 ml
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: -Clofarabinum 20 mg/20 ml Clofarabina 20 mg/20 ml
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: -Nelarabinum 250 mg/50 ml Atriance 250 mg/50 ml
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: -Fludarabinum 50 mg/2ml Fludarabina 50 mg/2ml
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: -Nilotinibum 150 mg Tasigna 150mg
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: -Nilotinibum 200 mg Tasigna 200mg
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: -Cladribinum 10mg/5ml Lytak 10mg/5ml
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: -Bortezomibum 3,5 mg Bortezomib 3,5 mg
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: -Gemcitabinum 1000 mg/10 ml Gemcitabina 1000 mg/10 ml
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: -Turoctocog Alfa Pegol 500 UI Esperoct 500 UI
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: -Turoctocog Alfa Pegol 1000 UI Esperoct 1000 UI
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: -Turoctocog Alfa Pegol 1500 UI Esperoct 1500 UI
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: -Turoctocog Alfa Pegol 2000 UI Esperoct 2000 UI
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: -Turoctocog Alfa Pegol 3000 UI Esperoct 3000 UI
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: -Rurioctocog Alfa Pegol 500 UI Adynovi 500 UI
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: -Rurioctocog Alfa Pegol 1000 UI Adynovi 1000 UI
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: -Rurioctocog Alfa Pegol 2000 UI Adynovi 2000 UI
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: -Rurioctocog Alfa Pegol 3000 UI Adynovi 3000 UI
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: -Idursulfasum 2 mg/ml x 3ml conc.pt sol.perf. Idursulfasum 2 mg/ml x 3ml conc.pt sol.perf.
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: -Everolimus 5mg Votubia 5mg
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: -Everolimus 2.5mg Votubia 2. 5mg
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: -Romiplostin 125mcg Romiplostin (Nplate) 125mcg
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: -Romiplostin 250mcg Romiplostin (Nplate) 250mcg
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: -Romiplostin 500mcg Romiplostin (Nplate) 500mcg
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: -Eltrombopag 25mg Revolade 25mg
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: -Eltrombopag 50mg Revolade 50mg
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: -Eculizumab 300 mg Eculizumab 300 mg
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: - Ravulizumab 300 mg Ravulizumab 300 mg
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: -Ravulizumab 1100 mg Ravulizumab 1100 mg
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: -Imunoglobulina umana 4g 165mg/ml sol.inj. x 24ml Cutaquig 4g 165mg/ml sol.inj. x 24ml
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: -Imunoglobulina umana 2g 165mg/ml sol.inj. x 12ml Cutaquig 2g 165mg/ml sol.inj. x 12ml
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: -Imunoglobulina umana normala 100mg/ml x 100ml sol perf subcutanata Hyqvia 100mg/ml x 100ml sol perf subcutanata
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: -Imunoglobulina umana normala pentru administrare intravasculara 5g/50ml sol perf Imunoglobulina umana normala pentru administrare intravasculara 5g/50ml sol perf
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: -Imunoglobulina umana normala pentru administrare intravasculara 2.5g/25ml sol perf Imunoglobulina umana normala pentru administrare intravasculara 2.5g/25ml sol perf
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: -Meropenem 500 mg Meropenem 500 mg
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: -Fiasp Flex Touch 100UI/MLx 3ML Fiasp Flex Touch 100UI/MLx 3ML
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: -Tresiba FlexTouch 100ui/ml x 3ml Tresiba FlexTouch 100ui/ml x 3ml
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: -Novorapid 100 U/ml Novorapid 100 U/ml
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: -Humalog Junior 100UI/ml Humalog Junior 100UI/ml
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: -Humalog Kwikpen 100UI/ml Humalog Kwikpen 100UI/ml
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: - Alanil-Glutamina 200mg/ml conc pt sol perf Dipeptiven 200mg/ml conc pt sol perf
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: -Iloprostum 20mcg/ml conc pt sol perf Iloprost 20mcg/ml conc pt sol perf
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: -Ertapenemum 1g pulb pt conc pt sol perf Invanz 1g pulb pt conc pt sol perf
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: -Combinatii Sol Glucoza/Aminoacizi si electroliti/Lipide emulsie perfuzabila nutritie parenterala saci tricompartimentati x 1540 ml emulsie perf Kabiven Central emulsie perfuzabila nutritie parenterala saci tricompartimentati x 1540 ml emulsie perf
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: -Surfactant din plaman de porc 80mg, din care fosfolipide totale aproximativ 74mg Surfactant din plaman de porc 80mg, din care fosfolipide totale aproximativ 74mg
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: -Complex de protrombina umana (Combinatii Factori de coagulare II, VII, IX, X, Proteina C, Proteina S) 500UI Pronativ 500UI
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: -Combinatii Ceftazidimum 2g + Avibactam 0.5g Zavicefta 2g/0.5g
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: -Desmopressinum 0.1mg/ml spray nazal Desmopresina spray nazal 10mcg/doza, 24dz
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: -Desmopressinum 60 mcg liof oral Minirin 60 mcg liof oral
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: -Vasopresinum 40UI/2ml conc pt sol perf Vasopresina 40UI/2ml conc pt sol perf
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: -Methylprednisolonum 16mg cmp Merdol 16mg cmp
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: -Ser antiviperinic Antitoxina pentru venin de vipera 500UA LD50/fiola sol inj
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: -Combinatii (Articainum 68mg +Adrenalinum 8,5mcg) sol inj Ubistesin sol inj
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: -Clorhidrat de Articaina/Epinefrina 1/100000 cartus 1.7 ml Ubistesin forte sol inj
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: -Clorhidrat de mepivacaina 30 mg/ml sol inj cartus 1.7 ml Mepivastesin 30 mg/ml sol inj
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: -Combinatii (Articainum 40mg +Adrenalinum 0,01mg/ml) sol inj Artidental, Normocain, Orabloc sol inj
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: -Risperidonum 1mg/ml x 30ml sol orala Rispolept 1mg/ml x 30ml sol orala
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: -Alprazolamum 0,25mg cmp Xanax; Alprazolam 0,25mg cmp
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: -Bromazepamum 1,5mg cmp Bromazepam 1,5mg cmp
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: -Nitrazepamum 2.5mg cmp Nitrazepam 2.5mg cmp
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: -Fluoxetinum 20 mg cp Fluoxetinum 20 mg cp
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: -Valproat de sodiu 57,64mg/ml 150ml sirop Depakine 57,64mg/ml 150ml sirop
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: -Lamotriginum 25mg cmp Lamictal; Lamotrix 25mg cmp
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: -Fenfluraminum 2,2 mg/ml x 120 ml sol orala Fintepla 2,2 mg/ml x 120 ml sol orala
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: -Natrii chloridum 0,9% 2000ml sol perf Clorura de sodiu 0,9% 2000ml sol perf
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: -Natrii chloridum 0,9% 1000ml sol perf Clorura de sodiu 0,9% 1000ml sol perf
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: -Combinatii(Solutie Ringer sau echivalent) sol.perf. 250 ml Solutie Ringer 250 ml sol perf
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: -Combinatii(Solutie Ringer lactat sau echivalent) sol.perf. 250ml Solutie Ringer lactat 250 ml sol perf
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: -Glucosum 50mg/ml x 250ml sol.perf. Glucoza 5% 250ml sol perf
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: -Glucosum 100mg/ml x 250ml sol.perf. Glucoza 10% 250ml sol perf
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: -Acidum ursodeoxycholicum 500mg cps Ursofalk 500mg cps
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: -Carbune activ 50 g Carbomix carbogranule 50g
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: -Dipyridamolum 25mg cmp film Dipiridamol 25mg cmp film
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: -Magnesii sulfas 2g/10ml conc pt sol perf Sulfat de Magneziu 2g/10ml conc pt sol perf
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: -Nitroglycerinum 0,5mg cmp subling Nitroglicerina 0,5mg cmp subling
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: -Methyldopum 250mg cmp Dopegyt 250mg cmp
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: -Sildenafilum 25 mg cmp film Viagra 25 mg cmp film
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: -Verapamilum 40 mg cp Verapamilum 40 mg cp
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: -Propafenonum 150 mg cmp Propafeniona, Rytmonorm 150 mg
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: -Flecainidum 50 mg cp Amarhyton, Tambocor 50 mg
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: -Methylprednisolonum aceponat 1mg/ml emulsie cut Advantan milk 1mg/g emulsie cut
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: -Levothyroxinum 100mcg/5ml sol. Orala Accu-thyrox 100mcg/5ml sol.orala fl 75ml
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: -Isoconazolum 10mg/g crema Travogen 10mg/g crema
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: -Combinatii (10mg Isoconazol + 1 mg Valerat de Diflucortolon/g) crema Travocort 10mg/1mg/g crema
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: -Baclofenum 10mg cmp Lioresal 10mg cmp
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: -Phenoxymethylpenicillinum 1000mg cmp film Ospen 1000mg cmp film
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: -Phenoxymethylpenicillinum 500mg cmp film Ospen 500mg cmp film
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: -Inosinum 500 mg cmp Isoprinosine 500 mg cmp
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0164
Titel: -Remdesivir 100mg Veklury 100mg fl
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: -Favipiravir 200mg cmp film Fluguard 200mg cmp film
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: -Tuberculinum 5UT/0.1ml sol inj PPD Tuberculin Mammalian 5UT/0,1ml sol inj
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: -Amitriptylinum 25mg cmp film Amitriptilin 25mg cmp film
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: -Famotidinum 20 mg pulb+solv pt sol inj /perf Famotidinum 20 mg pulb+solv pt sol inj /perf
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: -Fluvoxaminum 50mg cmp film Fevarin 50mg cmp film
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: -Stiripentolum 250mg pulb pt susp orala Diacomit 250mg pulb susp orala
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: -Clomipraminum 10mg drj Anafranil 10mg drj
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: -Atomoxetinum 10 mg cps Strattera 10mg cps
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: -Atomoxetinum 18 mg cps Strattera 18mg cps
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: -Neostigmini bromidum 15mg cmp Neostigmina 15mg cmp
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: -Pyridostigmini Bromidum 60mg drj Mestinon 60mg drj
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: -Tobramycinum 3mg/g ung oft Tobrex 3mg/g ung oft
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: -Combinatii Tobramycinum + dexametazonum 3mg/1mg/g ung oft Tobradex 3mg/1mg/g ung oft
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: -Phenylephrinum 100mg/ml sol pic oft Fenefrin 10% pic oft
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: -Ofloxacinum 3mg/g ung oft Floxal 3mg/g ung oft
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: -Ofloxacinum 3mg/ml sol oft Floxal, Uniflox 3mg/ml sol oft
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: -Combinatii (Dexamethasonum + Levofloxacinum) 1mg/ml + 5mg/ml pic. Oft Ducressa 1mg/ml + 5mg/ml pic oft
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: -Combinatii Betamethasonum+Tetryzolinum 0.5mg/1mg/ml susp spray nazal Biorinil 0.5mg/1mg/ml susp spray nazal
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: -Fluticasonum propionat 0,5mg/2ml susp inhal prin nebuliz Flixotide 0.5mg/2ml susp inhal prin nebuliz
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: -Combinatii (patlagina extract) sirop Fiordatussi sirop
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: -Methyltioninii chloridum sol inj Methyltioninii chloridum 100mg/10ml sol inj
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0186
Titel: -Natrii hydrogenii carbonas 84mg/ml x 100ml sol perf Bicarbonat de sodiu 84mg/ml x 100ml sol perf
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: -Flumazenilum 0.1mg/ml sol inj Anexate 0.1mg/ml sol inj
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: -Methotrexatum 2,5mg cmp film Methotrexate 2,5mg cmp film
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: -Rifaximinum 200mg cmp film Normix 200mg cmp film
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: -Sirolimus 1mg Sirolimus 1mg
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0191
Titel: -Thiopentalum 500 mg Thiopental sodic 500mg
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: -Levosimendan Tillomed 2,5mglml x 5ml Levosimendan Tillomed 2,5mglml x 5ml
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: -Ciclosporina (Sandimmun) 25 mg Sandimmun 25 mg x 50 cps-ciclosporinum
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: -Ciclosporina (Sandimmun) 50 mg Sandimmun 50 mg x 50 cps-ciclosporinum
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: -Sulfat de protamina Protaminum 10mg/1ml
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: -Domperidonum 10mg cp orodisp Domperidonum 10mg cp orodisp
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: -Zinci orotas 25mg cpr Zincorot 25mg cpr
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: -Sugammadexum 100mg/ml x 2ml sol inj Sugammadexum 100mg/ml x 2ml sol inj
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: -Cefuroximum 125mg/5ml pulb susp orala Zinnat 125mg/5ml susp orala
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: -Amoxicillinum+acidum clavulanicum 500mg/125mg cmp film Augmentin 500mg/125mg cmp film
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: -Azithromycinum 100mg/5ml pulb susp orala Azitromicina 100mg/5ml pulb susp orala
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: -Azithromycinum 200mg/5ml pulb susp orala Azitromicina 200mg/5ml pulb susp orala
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: -Fosfomycinum 40 mg/ml pulb pt sol perf Fomicyt 40 mg/ml pulb pt sol perf
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0204
Titel: -Fentanylum 0,10mg/2ml sol inj Fentanyl 0,10mg/2ml sol inj
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: -Ketaminum 50mg/ml sol inj Calypsol 50mg/ml sol inj
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0206
Titel: Clobazamum 10mg comp Frisium 10mg cmp
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0207
Titel: -Valproat de sodiu 300 mg cmp elib prel Depakine chrono 300 mg cmp elib prel
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0208
Titel: Valproat de sodiu 500 mg cmp elib prel Depakine chrono 500 mg cmp elib prel
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: -Mannitolum 200mg/ml sol perf Manitol 20% 250ml sol perf
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0210
Titel: Combinatii (Arginina sorbitol sau echivalent) 50mg/ml + 100mg/ml x 250ml sol perf Arginina sorbitol 50mg/ml + 100mg/ml x 250ml sol perf
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0211
Titel: Insuline umane 100UI/ml x 3ml Humulin R 100UI/ml x 3ml
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0212
Titel: Acidum ursodeoxycholicum 250mg cps Ursofalk 250mg cps
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0213
Titel: Acidum Tranexamicum 500mg/5ml sol inj iv si orala Acido tranexamico 500mg/5ml sol inj iv si orala
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0214
Titel: -Adenosinum 5mg/ml x 2ml sol inj/perf Adenosin life medical 5mg/ml x 2ml
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0215
Titel: Nitroglicerina 1mg/ml x 10ml sol perf Nitronal 1mg/ml x 10ml sol perf
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0216
Titel: Phenoxymethylpenicillinum 500mg cmp film Ospen 500mg cmp film
Interne Kennung: 216
Los: LOT-0217
Titel: -Amphotericinum B 50mg pulb pt conc pt dispersie perf Ambisome 50mg pulb pt conc pt dispersie perf
Interne Kennung: 217
Los: LOT-0218
Titel: Atomoxetinum 25 mg cps Strattera 25mg cps
Interne Kennung: 218
Los: LOT-0219
Titel: Salbutamolum 5mg/ml sol de inhalat prin nebulizator Ventolin 5mg/ml sol de inhalat prin nebulizator
Interne Kennung: 219
Los: LOT-0220
Titel: Dextrometorphanum 3.75mg/5ml sol orala Robitussin junior 3.75mg/5ml sol orala
Interne Kennung: 220
Los: LOT-0221
Titel: Combinatii (Netilmicinum+ Dexamethasonum 3mg/1mg/ml x 5ml) gel oft Netildex 3mg/1mg/ml x 5ml gel oft
Interne Kennung: 221
Los: LOT-0222
Titel: Ser antibotulinic Antitoxina pentru botulism 500UI fiola x 10ml sol inj
Interne Kennung: 222
Los: LOT-0223
Titel: -Atropinum 1mg/ml sol.inj Sulfat de Atropina 1mg/ml sol.inj
Interne Kennung: 223
Los: LOT-0224
Titel: Voriconazolum 200mg pulb sol.perf. Voriconazol; Vfend 200mg pulb sol.perf.
Interne Kennung: 224
Los: LOT-0225
Titel: Amikacinum 500mg/2ml sol inj Amikozit 500mg/2ml sol inj
Interne Kennung: 225
Los: LOT-0226
Titel: -Vancomycinum 1000mg pulb pt conc sol perf/orala Vancotek; Vancomicina 1000mg pulb pt conc sol perf/orala
Interne Kennung: 226
Los: LOT-0227
Titel: -Cefazolinum 1g pulb pt sol inj/perf Cefazolina, Zolinef 1g pulb pt sol inj/perf
Interne Kennung: 227
Los: LOT-0228
Titel: -Candesartanum cilexetil 8mg cmp Atacand 8mg cmp
Interne Kennung: 228
Los: LOT-0229
Titel: -Captoprilum 25mg cmp Captopril 25mg cmp
Interne Kennung: 229
Los: LOT-0230
Titel: -Caspofunginum 50mg pulb pt conc sol perf Caspofungina; Cancidas 50mg pulb pt conc sol perf
Interne Kennung: 230
Los: LOT-0231
Titel: -Cefepimum 1g pulb sol inj/perf Cefepime 1g pulb sol inj/perf
Interne Kennung: 231
Los: LOT-0232
Titel: -Ciprofloxacinum 3mg/ml sol pic oft/auricul Ciprofloxacin 3mg/ml sol pic oft/auricul
Interne Kennung: 232
Los: LOT-0233
Titel: -Combinatii (Addaven sau echivalent) x 10 ml conc sol perf Addaven x 10ml conc sol perf
Interne Kennung: 233
Los: LOT-0234
Titel: -Desloratadinum 5 mg cmp film Aerius 5mg cmp
Interne Kennung: 234
Los: LOT-0235
Titel: -Diclofenacum 100mg sup Clafen Diclofenac 100mg sup
Interne Kennung: 235
Los: LOT-0236
Titel: -Difenhidraminum 30mg/2ml sol inj Dermodrin 30mg/2ml sol inj
Interne Kennung: 236
Los: LOT-0237
Titel: -Epinephrinum 1mg/ml sol inj Adrenalina 1mg/mlsol inj
Interne Kennung: 237
Los: LOT-0238
Titel: -Ferri carboxymaltosum 50mg/ml sol inj/perf (Ferinject) Ferinject 50mg/ml sol inj/perf
Interne Kennung: 238
Los: LOT-0239
Titel: -Furosemidum 20mg/2ml sol.inj. Furosemid 20mg/2ml sol.inj.
Interne Kennung: 239
Los: LOT-0240
Titel: -Glycerofosfatum 216mg/ml conc sol perf Glycophos 216mg/ml conc sol perf
Interne Kennung: 240
Los: LOT-0241
Titel: -Levomepromazinum 25mg cmp Levomepromazin 25mg cmp
Interne Kennung: 241
Los: LOT-0242
Titel: -Methylprednisolonum 125mg pulb+solv pt sol inj/perf Lemod solu 125mg pulb+solv sol inj/perf
Interne Kennung: 242
Los: LOT-0243
Titel: -Naloxonum 0,4mg/ml sol inj/perf Forvel, Nexodal 0,4mg/ml sol inj/perf
Interne Kennung: 243
Los: LOT-0244
Titel: -Olanzapinum 10 mg cmp Zyprexa; Olanzapina 10 mg cmp
Interne Kennung: 244
Los: LOT-0245
Titel: -Propanololum 10 mg cmp Propranolol 10 mg cmp
Interne Kennung: 245
Los: LOT-0246
Titel: -Salbutamolum 100mcg/doza susp inhal presurizata Ventolin 100 mcg/doza spray
Interne Kennung: 246
Los: LOT-0247
Titel: -Xylometazolinum 1mg/ml sol pic naz Xylo-Nasal 1mg/ml sol pic naz
Interne Kennung: 247
Los: LOT-0248
Titel: -Acidum acetylsalicilicum 75 mg cp Aspenter -cp 75 mg
Interne Kennung: 248
Los: LOT-0249
Titel: -Acidum ascorbicum 500mg/5ml sol inj Vitamina C 500mg/5ml sol inj
Interne Kennung: 249
Los: LOT-0250
Titel: -Amiodaronum 200 mg cp Cordarone 200 mg
Interne Kennung: 250
Los: LOT-0251
Titel: -Anidulafunginum 100mg pulb conc pt sol perf Anidulafungina, Ecalta, Saphnelo 100mg pulb
Interne Kennung: 251
Los: LOT-0252
Titel: -Azithromycinum 500mg pulb pt sol perf Azitromicina 500mg pulb sol perf
Interne Kennung: 252
Los: LOT-0253
Titel: -Bupivacainum 5mg/ml x 4ml sol inj Marcaine 5mg/ml x 4 ml sol inj
Interne Kennung: 253
Los: LOT-0254
Titel: -Carvedilolum 6,25 mg cp Carvedilol, Dilatrend, Coryol, Gladycor, Talliton
Interne Kennung: 254
Los: LOT-0255
Titel: -Clarithromycinum 500mg pulb pt sol perf Klacid 500mg pulb pt sol perf
Interne Kennung: 255
Los: LOT-0256
Titel: -Combinatii (hidrogen aspartat de potasiu hemihidrat racemic 180mg si aspartat de magneziu tetrahidrat racemic 180mg) Aspacardin
Interne Kennung: 256
Los: LOT-0257
Titel: -Combinatii (Netilmicinum+ Dexamethasonum 3mg/1mg/ml x 5ml) sol oft Netildex 3mg/1mg/ml x 5ml sol oft
Interne Kennung: 257
Los: LOT-0258
Titel: -Combinatii Aspartat de potasiu anhidruaspartat de magneziu anhidru 158mg/140 mg cp Panangin 158/140 mg cp
Interne Kennung: 258
Los: LOT-0259
Titel: -Dantrolen sodic 20mg pulb pt sol inj Dantrium 20mg pulb pt sol inj
Interne Kennung: 259
Los: LOT-0260
Titel: -Dexamethasonum 1 mg/ml sol oft Maxidex 1mg/ml sol oft
Interne Kennung: 260
Los: LOT-0261
Titel: -Dexmedetomidinum 100mcg/ml conc pt sol perf Dexmedetomidina 100mcg/ml conc pt sol perf
Interne Kennung: 261
Los: LOT-0262
Titel: -Ephedrini Hydrochloridum 50mg/ml sol inj Efedrina 50mg/ml sol inj
Interne Kennung: 262
Los: LOT-0263
Titel: -Erdosteinum 175mg/5ml Erdomed 175mg/5ml
Interne Kennung: 263
Los: LOT-0264
Titel: -Erdosteinum 300mg Erdomed 300mg
Interne Kennung: 264
Los: LOT-0265
Titel: -Ipratropii Bromidum 250mcg/2ml sol de inh prin nebuliz Ipratom 250mcg/2ml sol de inh prin nebuliz
Interne Kennung: 265
Los: LOT-0266
Titel: -Isavuconazolum 100mg cps Cresemba 100mg cps
Interne Kennung: 266
Los: LOT-0267
Titel: -Isavuconazolum 200mg pulb pt sol perf Cresemba 200mg pulb pt sol perf
Interne Kennung: 267
Los: LOT-0268
Titel: -Levetiracetamum 500mg/5 ml sol injectabila Levetiracetamum 500mg/5 ml sol injectabila
Interne Kennung: 268
Los: LOT-0269
Titel: -Mycophenolatum mofetilum 250mg cps Cellcept 250mg
Interne Kennung: 269
Los: LOT-0270
Titel: -Mycophenolatum mofetilum 500mg cps Cellcept, Micofenolat 500mg cps
Interne Kennung: 270
Los: LOT-0271
Titel: -Olanzapinum 5 mg cmp Zyprexa; Olanzapina 5 mg cmp
Interne Kennung: 271
Los: LOT-0272
Titel: -Rivaroxabanum 10mg Xarelto 10mg cmp film
Interne Kennung: 272
Los: LOT-0273
Titel: -Ropivacainum 2mg/ml sol perf Ropivacaina 2mg/ml sol perf
Interne Kennung: 273
Los: LOT-0274
Titel: -Ropivacainum 10mg/ml sol inj Ropivacaina 10mg/ml sol inj
Interne Kennung: 274
Los: LOT-0275
Titel: -Sildenafilum 50 mg cmp film Viagra 50 mg cmp film
Interne Kennung: 275
Los: LOT-0276
Titel: -Tamsulosinum 0,4mg cmp cu elib prel Omnic, Tamsulosin, Contiflo, Fokusin, Seldono 0,4mg
Interne Kennung: 276
Los: LOT-0277
Titel: -Nitisinonum 2mg Nitisinonum 2mg
Interne Kennung: 277
Los: LOT-0278
Titel: -Nitisinonum 5mg Nitisinonum 5mg
Interne Kennung: 278
Los: LOT-0279
Titel: -Nitisinonum 10mg Nitisinonum 10mg
Interne Kennung: 279
Los: LOT-0280
Titel: -Sevofluranum lichid volatil inhal x 250ml Sevo-Anesteran; Sevorane lichid volatil inhal x 250ml
Interne Kennung: 280
Los: LOT-0281
Titel: -Combinatii (Oximed sau echivalent) spray cut- susp Oximed spray cut – susp
Interne Kennung: 281
Los: LOT-0282
Titel: -Iodixanolum 320mg/ml x 100ml sol inj Visipaque 320mg l/ml sol inj * 100ml
Interne Kennung: 282
Los: LOT-0283
Titel: -Ceftriaxonum 1g pulb sol inj/perf Cefort 1g pulb sol inj/perf
Interne Kennung: 283
Los: LOT-0284
Titel: -Cefuroximum 750mg pulb susp im/sol inj (im,iv) Cefuroxima 750mg pulb susp im/sol inj (im,iv)
Interne Kennung: 284
Los: LOT-0285
Titel: -Meropenemum 500mg pulb sol inj/perf Meropenem 500mg pulb sol inj/perf
Interne Kennung: 285
Los: LOT-0286
Titel: -Vancomycinum 500mg pulb pt conc sol perf/orala Vancotek; Vancomicina 500mg pulb pt conc sol perf/orala
Interne Kennung: 286
Los: LOT-0287
Titel: -Cafeinum citrat 20mg/ml sol perf Peyona 20mg/ml sol. Perf
Interne Kennung: 287
Los: LOT-0288
Titel: -Combinatii (clorura de benzalconiu 5mg sub forma de clorura de benzalconiu solutie 50% + digluconat de clorhexidina 2 mg sub forma de digluconat de clorhexidina solutie 20% 10.65mg/1ml) * 300ml Dermobacter 5mg/2mg/ml sol cutanata * 300ml
Interne Kennung: 288