643352-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Katastervermessung – Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru și Carte Funciară a imobilelor - 10 UAT- uri, prin Programul Operațional Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare - Proiectul major privind „Creșterea gradului de acoperire și incluziune a sistemului de înregistrare a proprietăților în zonele rurale din România”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru și Carte Funciară a imobilelor - 10 UAT- uri, prin Programul Operațional Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare - Proiectul major privind „Creșterea gradului de acoperire și incluziune a sistemului de înregistrare a proprietăților în zonele rurale din România”
Beschreibung: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru și Carte Funciară a imobilelor în 10 UAT-uri, prin Programul operaţional creştere inteligentă, digitalizare şi instrumente financiare 2021-2027 (PoCIDIF) - Proiectul major privind „Creșterea gradului de acoperire și incluziune a sistemului de înregistrare a proprietăților în zonele rurale din România”. Etapele principale de prestare a serviciilor de înregistrare sistematică constau în: organizarea lucrărilor sistematice de cadastru, recunoaşterea terenului, campania de informare publică, identificarea limitelor imobilelor, stabilirea limitelor imobilelor situate în intravilan, stabilirea limitelor imobilelor situate în extravilan, pregătirea fişei de date a imobilului, identificarea deţinătorilor şi colectarea actelor, întocmirea documentelor tehnice ale cadastrului, publicarea documentelor tehnice ale cadastrului, primirea şi soluţionarea cererilor de rectificare, actualizarea documentelor tehnice ale cadastrului. Achizitia se desfasoara pe 10 loturi, cu incheiere de contracte multianuale. În conformitate cu dispoziţiile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 , ANCPI stabileşte un termen limită pentru solicitările de clarificări formulate de către operatorii economici şi pentru a răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări/ informaţiilor suplimentare care pot fi solicitate pe perioada de depunere a ofertelor. Având în vedere posibilitatea introducerii procedurii de atribuire în programul de verificare ex-ante al ANAP, la stabilirea termenului limită s-a avut în vedere şi termenul necesar pentru verificarea propunerii de răspuns de către ANAP în conformitate cu dispoziţiile art. 7 alin. (2) din Anexa nr .1 – Normele metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 98/2017 privind funcţia de control ex ante al procesului de atribuire a contractelor/acordurilor-cadru de achiziţie publică, a contractelor/acordurilor-cadru sectoriale şi a contractelor de concesiune de lucrări şi concesiune de servicii la H.G. nr. 419/2018: „Autoritatea contractantă are obligația de a transmite către ANAP propunerea de răspuns consolidat formulat la solicitările de clarificări/informații suplimentare cu cel puțin 4 zile anterior termenului sau, după caz, termenelor de răspuns stabilit/stabilite prin anunțul de participare/de participare simplificat/ de concurs/ de concesionare.” Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări: 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. ANACPI va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, potrivit prevederilor alin. (1), art.161 din Legea nr. 98/2016, în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Dacă aceste termene se sfârșesc în zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucrătoare înainte de termenul respectiv.
Interne Kennung: 52379/19.12.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71354300 Katastervermessung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Iepurești, jud.Giurgiu. Suprafață estimata de contractat 5.448 ha
Beschreibung: Etapele principale de prestare a serviciilor de înregistrare sistematică/lot constau în: organizarea lucrărilor sistematice de cadastru, recunoaşterea terenului, campania de informare publică, identificarea limitelor imobilelor, stabilirea limitelor imobilelor situate în intravilan, stabilirea limitelor imobilelor situate în extravilan, pregătirea fişei de date a imobilului, identificarea deţinătorilor şi colectarea actelor, întocmirea documentelor tehnice ale cadastrului, publicarea documentelor tehnice ale cadastrului, primirea şi soluţionarea cererilor de rectificare, actualizarea documentelor tehnice ale cadastrului.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Cîineni, jud.Valcea. Suprafață estimata de contractat 25.278 ha
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Perișani, jud.Valcea. Suprafață estimata de contractat 15.637 ha
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Racoviță, jud.Valcea. Suprafață estimata de contractat 5.978 ha
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Ciocani, jud.Vaslui. Suprafață estimata de contractat 3.920 ha
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Hoceni, jud.Vaslui. Suprafață estimata de contractat 8.993 ha
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0009
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Vinderei, jud.Vaslui. Suprafață estimata de contractat 7.420 ha
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Servicii de înregistrare sistematică în Sistemul Integrat de Cadastru şi Carte funciară a imobilelor situate în UAT Milcovul, jud.Vrancea. Suprafață estimata de contractat 2.870 ha
Interne Kennung: 10