2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af maskinel grødeskæring og oprensning
Beschreibung: Udbud af maskinel grødeskæring samt maskinel oprensning af sandfang, topskæring af udvalgte kommunale vandløb og grøfter i Slagelse Kommune
Interne Kennung: 26-007691
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option 1: Kontraktforlængelse på 1 år. Option 2: Kontraktforlængelse på 1 år. Option 3: Oprensning af sandfang Option 4: Oprensning af vandløb (sandaflejringer m.v. på baggrund af opmåling) Option 5: Mindre restaureringsopgaver (lufte gydebanker, udlægning af sten el.lign) Option 6: Fjernelse af stivstænglet vegetation med ”pincet” - 1. Grødeskæring (15. maj-31.juli) Option 7: Fjernelse af stivstænglet vegetation med ”pincet” - 2. Grødeskæring (1. august -15. oktober) Option 8: Fjernelse af stivstænglet vegetation med ”pincet” - 3. Grødeskæring (15. august - 15. oktober) Option 9: Topskæring (samlet for hele sæsonen) Option 10: Flytning af maskiner i forbindelse med opgaveændring