2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego (grupa Lw) oraz gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Powiatu Rawickiego i jego jednostek organizacyjnych na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego (grupa Lw) oraz gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla punktu/punków poboru gazu (PPG) wg Załącznika nr 1 do SWZ - dostawa paliwa gazowego wraz z usługą dystrybucji do obiektów Zamawiającego, o maksymalnej wielkości zapotrzebowania na paliwo 3 809 113 kWh (zamówienie podstawowe) w tym paliwo gazowe rozliczane wg cen taryfowych w wysokości: 3 503 344 kWh i rozliczane wg cen konkurencyjnych w wysokości: 305 796 kWh. 2. Paliwo gazowe winno być dostarczane całodobowo do punktów zdawczo – odbiorczych, wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ, którym jest zespół urządzeń gazowych służących do przyłączenia sieci wewnętrznej, będącą własnością Zamawiającego z siecią gazową operatora systemu. 3. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości paliwa gazowego wskazanego w ust. 1 w zakresie do +/- 10%. Zwiększenie wielkości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z powyższych opisane zostały w załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w § 1 ust. 3 i 4. 4. Informacja o przedmiocie zamówienia oraz obowiązkach Zamawiającego i Wykonawcy zawarte są w załączniku nr 2 do SWZ Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający na wniosek wyłonionego Wykonawcy przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel niezwłocznie po podpisaniu umowy. 6. Informacja o obecnie obowiązujących umowach opisana jest w załączniku nr 1 do SWZ w kolumnie „Okres obowiązywania obecnej umowy /okres wypowiedzenia”. 7. Ilość umów na kompleksową dostawę paliwa gazowego jaką zawrze Zamawiający z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawca: Zamawiający z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawcą zawrze 3 umowy według podziału: 1) Powiat Rawicki wraz z jednostkami, 2) Dom Pomocy Społecznej w Osieku, 3) Dom Pomocy Społecznej w Pakówce.
Interne Kennung: PCUW.261.3.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego (grupa Lw) oraz gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla punktu/punków poboru gazu (PPG) wg Załącznika nr 1 do SWZ - dostawa paliwa gazowego wraz z usługą dystrybucji do obiektów Zamawiającego, o maksymalnej wielkości zapotrzebowania na paliwo 3 809 113 kWh (zamówienie podstawowe) w tym paliwo gazowe rozliczane wg cen taryfowych w wysokości: 3 503 344 kWh i rozliczane wg cen konkurencyjnych w wysokości: 305 796 kWh. 2. Paliwo gazowe winno być dostarczane całodobowo do punktów zdawczo – odbiorczych, wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ, którym jest zespół urządzeń gazowych służących do przyłączenia sieci wewnętrznej, będącą własnością Zamawiającego z siecią gazową operatora systemu. 3. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości paliwa gazowego wskazanego w ust. 1. w zakresie do +/- 10%. Zwiększenie wielkości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z powyższych opisane zostały w załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w § 1 ust. 3 i 4. 4. Informacja o przedmiocie zamówienia oraz obowiązkach Zamawiającego i Wykonawcy zawarte są w załączniku nr 2 do SWZ Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający na wniosek wyłonionego Wykonawcy przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel niezwłocznie po podpisaniu umowy. 6. Informacja o obecnie obowiązujących umowach opisana jest w załączniku nr 1 do SWZ w kolumnie „Okres obowiązywania obecnej umowy /okres wypowiedzenia”. 7. Ilość umów na kompleksową dostawę paliwa gazowego jaką zawrze Zamawiający z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawca: Zamawiający z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawcą zawrze 3 umowy według podziału: 1) Powiat Rawicki wraz z jednostkami, 2) Dom Pomocy Społecznej w Osieku, 3) Dom Pomocy Społecznej w Pakówce.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia wielkości zamówienia w zakresie do +/- 10% względem podstawowej ilości paliwa gazowego dla zakupu gazu. Zwiększenie wielkości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z powyższych opisane zostały w załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w § 1 ust. 3 i 4.