2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywdzie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywdzie. 1. Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: - ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. „Prawo o ruchu drogowym’’ (Dz. U. z 2017 r., poz.128, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, - rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (tj. Dz. U. z 2007 r, Nr 143 poz. 1002 z późn. zm.), - Rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji , Obrony Narodowej, Rozwoju i Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r., poz. 594), -norm: PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2(lub równoważnych). 2. Pojazd musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochranie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z2007 r. Nr 143, poz. 1002, z późn. zm). 3. Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem Nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. (Dz. Urz. KG PSP z 2019 r.,poz. 5) 4. Podwozie pojazdu musi posiadać aktualne świadectwo homologacji typu lub świadectwo zgodności WE zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. W przypadku, gdy przekroczone zostaną warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowany w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. 5. Pojazd fabrycznie nowy, rok produkcji podwozia min. 2026r. Silnik i podwozie z kabiną pochodzące od tego samego producenta. 6. Pojazd musi spełniać wymagania dla klasy średniej M (wg PN-EN 1846-1 ). 7. Pojazd musi spełniać wymagania dla kategorii 2 uterenowionej (PN-EN 1846-1). 8. Podwozie samochodu kategorii drugiej, (uterenowiony) z napędem 4x4 z blokadami mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej oraz blokada międzyosiowa. Możliwość odłączenia napędu przedniej osi. 9. Maksymalna masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji ratowniczo - gaśniczej nie może przekraczać 16.000 kg. jednocześnie rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego. Dopuszczalna różnica w obciążeniu strony lewej i prawej nie może przekroczyć 3%. 10. Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne pojazdu uprzywilejowanego wykonane w technologii LED. Urządzenie sterowane pilotem umożliwiającym obsługę świateł, dźwięków oraz wydawania komunikatów głosowych. 11. Podwozie pojazdu musi spełniać min następujących wymagań: - Skrzynia biegów automatyczna; - Układ hamulcowy pojazdu z hamulcami bębnowymi obu osi, wyposażony w system ABS, ESP. 12. Kolorystyka: - nadwozie - RAL 3000, - błotniki, zderzaki – białe RAL 9010, - drzwi żaluzjowe - naturalny kolor aluminium, - podwozie - czarne (dopuszcza się kolor szary, w przypadku gdy jest to fabryczny kolor producenta podwozia), - na bokach i z tyłu pojazdu przyklejona taśma konturowa odblaskowa. - Dodatkowe oklejenie pojazdu wykonane w jednym z trzech wariantów graficznych przedstawionych przez producenta, do wyboru przez Zamawiającego. tylna ściana zabudowy w oklejeniu odblaskowym typ „chevron” w kolorze żółto czerwonym, na całej powierzchni ściany tylnej. Na drzwiach pojazdu umieszczone logo jednostki, dostarczone przez Zamawiającego. 13. Szczegółowa specyfikacja pojazdu określona została w Opisie przedmiotu zamówienia - specyfikacja techniczna (minimalne wymagania) , stanowiącym załącznik do Specyfikacji warunków zamówienia.
Interne Kennung: OSP.KRZYWDA.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114110 Rettungswagen, 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 34114110 Rettungswagen
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OSP.KRZYWDA.271.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
Additional classification (cpv): 34114110 Rescue vehicles, 34144200 Vehicles for the emergency services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 34144200 Vehicles for the emergency services, 34114110 Rescue vehicles