643557-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tierfuttermittel – Acord-cadru furnizare „Hrană pentru animale din cadrul Administratia Gradinii Zoologice Și a Platoului Cornești”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare „Hrană pentru animale din cadrul Administratia Gradinii Zoologice Și a Platoului Cornești”
Beschreibung: Prin demararea procedurii de achizitie se urmărește încheierea unor acorduri-cadru pentru o perioadă de 3 ani pentru furnizarea de hrană pentru animalele din cadrul grădinii zoologice. Animalele au nevoie de o hrană sănătoasă care să fie proaspătă, variată, bogată în substanţe vitale, cu multe vitamine, săruri minerale, oligoelemente, aminoacizi, diferite substanţe de origine animală care să poată fi obţinute din consumul tainului şi care să asigure necesarul zilnic de nutrienţi. Efectuarea achiziţiei este importantă pentru a menţine o stare de sănătate corespunzătoare a animalelor şi pentru a asigura acestora cantitatea necesară de nutrienţi pentru o cât mai bună desfăşurare a proceselor fiziologice şi o cât mai bună exprimare a comportamentului. De asemenea, pentru diferite animale exotice trebuie asigurat un anumit procent de hrană specific zonei de provenienţă a animalului respectiv.
Interne Kennung: 20.03.02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15700000 Tierfuttermittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: FURAJE USCATE
Beschreibung: Prin demararea procedurii de achizitie se urmărește încheierea unor acorduri-cadru pentru o perioadă de 3 ani pentru furnizarea de hrană pentru animalele din cadrul grădinii zoologice. Animalele au nevoie de o hrană sănătoasă care să fie proaspătă, variată, bogată în substanţe vitale, cu multe vitamine, săruri minerale, oligoelemente, aminoacizi, diferite substanţe de origine animală care să poată fi obţinute din consumul tainului şi care să asigure necesarul zilnic de nutrienţi. Efectuarea achiziţiei este importantă pentru a menţine o stare de sănătate corespunzătoare a animalelor şi pentru a asigura acestora cantitatea necesară de nutrienţi pentru o cât mai bună desfăşurare a proceselor fiziologice şi o cât mai bună exprimare a comportamentului. De asemenea, pentru diferite animale exotice trebuie asigurat un anumit procent de hrană specific zonei de provenienţă a animalului respectiv. Cantitate minima acord cadru (kg)/cantitate maxima acord cadru(kg) /cantitate minima contract subsecvent(kg) /cantitate maxima contract subsevcent(kg) 1. Fan 41.400 1.490.400 41.400 496.800 2. Lucerna 575 20.700 575 6.900 3. Senaj 575 16.560 575 5.520 4. Paie 2.300 82.800 2.300 27.600
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15712000 Futtermittel, trocken
Los: LOT-0002
Titel: CEREALE
Beschreibung: Prin demararea procedurii de achizitie se urmărește încheierea unor acorduri-cadru pentru o perioadă de 3 ani pentru furnizarea de hrană pentru animalele din cadrul grădinii zoologice. Animalele au nevoie de o hrană sănătoasă care să fie proaspătă, variată, bogată în substanţe vitale, cu multe vitamine, săruri minerale, oligoelemente, aminoacizi, diferite substanţe de origine animală care să poată fi obţinute din consumul tainului şi care să asigure necesarul zilnic de nutrienţi. Efectuarea achiziţiei este importantă pentru a menţine o stare de sănătate corespunzătoare a animalelor şi pentru a asigura acestora cantitatea necesară de nutrienţi pentru o cât mai bună desfăşurare a proceselor fiziologice şi o cât mai bună exprimare a comportamentului. De asemenea, pentru diferite animale exotice trebuie asigurat un anumit procent de hrană specific zonei de provenienţă a animalului respectiv. Cantitate minima acord cadru (kg)/cantitate maxima acord cadru(kg) /cantitate minima contract subsecvent(kg) /cantitate maxima contract subsevcent(kg) 1. Porumb 2.070 74.520 2.070 24.840 2. Grau 2.070 74.520 2.070 24.840 3. Ovaz 460 16.560 460 5.520 4. Mei 69 2.484 69 828 5.Floarea soarelui 144 5.184 144 1.728
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03211900 Getreideerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: NUTREȚI COMBINAȚI
Beschreibung: Cantitate minima acord cadru (kg)/cantitate maxima acord cadru(kg) /cantitate minima contract subsecvent(kg) /cantitate maxima contract subsevcent(kg) 1.Lucerna granule 2.070 74.520 2.070 24.840 2.Buscuiti elefanti 92 3.312 92 1.104 3.N.C. granule elefanți 144 5.148 144 1.716 4.N.C. granule ovine 575 20.700 575 6.900 5.N.C. granule cai 460 16.560 460 5.520 6.N.C. granule girafe 92 3.312 92 1.104 7.N.C. granule struti 230 8.280 230 2.760 8.N.C. granule cerbi 690 24.840 690 8.280 9.N.C. granule bovine 460 16.560 460 5.520 10.N.C. granule pasari 92 3.312 92 1.104 11.N.C. granule maimuțe 173 6.228 173 2.076 12.N.C. granule iepuri 58 2.088 58 696 13.N.C. flamingo floating 155 5.580 155 1.860 14.N.C. flamingo maintenance pellets 155 5.580 155 1.860 15.N.C. granule papagali 155 5.580 155 1.860 16.Dafnie mancare pesti 2 72 2 24 17.Colorant Flamingo 4 144 4 48 18.Bloc sare 46 1.656 46 552 19.N.C. granule Turaco 17 612 17 204 20.N.C. granule Ibis 172 6192 172 2064 21.JBL raci pentru flamingo 7 252 7 84 22.Bloc sare mineral 46 1656 46 552
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15710000 Zubereitete Futtermittel für Nutztiere und andere Tiere
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0004
Titel: LEGUME SI FRUCTE PROASPETE
Beschreibung: Prin demararea procedurii de achizitie se urmărește încheierea unor acorduri-cadru pentru o perioadă de 3 ani pentru furnizarea de hrană pentru animalele din cadrul grădinii zoologice. Animalele au nevoie de o hrană sănătoasă care să fie proaspătă, variată, bogată în substanţe vitale, cu multe vitamine, săruri minerale, oligoelemente, aminoacizi, diferite substanţe de origine animală care să poată fi obţinute din consumul tainului şi care să asigure necesarul zilnic de nutrienţi. Efectuarea achiziţiei este importantă pentru a menţine o stare de sănătate corespunzătoare a animalelor şi pentru a asigura acestora cantitatea necesară de nutrienţi pentru o cât mai bună desfăşurare a proceselor fiziologice şi o cât mai bună exprimare a comportamentului. De asemenea, pentru diferite animale exotice trebuie asigurat un anumit procent de hrană specific zonei de provenienţă a animalului respectiv Cantitate minima acord cadru (kg)/cantitate maxima acord cadru(kg) /cantitate minima contract subsecvent(kg) /cantitate maxima contract subsevcent(kg) 1. Mere 518 18648 518 6216 2. Banane 288 10368 288 3456 3. Morvoc 518 18648 518 6216
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
643557-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier20.03.02
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15700000 Animal feedstuffs
5. Lot
LotLOT-0001
TitleFURAJE USCATE
Internal identifier1
Main classification (cpv): 15712000 Dry fodder
LotLOT-0002
TitleCEREALE
Internal identifier2
Main classification (cpv): 03211900 Grain products
LotLOT-0003
TitleNUTREȚI COMBINAȚI
Internal identifier3
Main classification (cpv): 15710000 Prepared animal feeds for farm and other animals
Additional classification (cpv): 33616000 Vitamins
LotLOT-0004
TitleLEGUME SI FRUCTE PROASPETE
Internal identifier4
Main classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts