643653-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Udbud af tømning af afvandingselementer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af tømning af afvandingselementer
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af tømning af afvandingselementer til Ordregiver. Ydermere vedrører udbuddet følgende ydelser: Tømning/renhold af afvandingselementer (rendestensbrønde, ledninger, dræn m.v.) Rengøring af afvandingselementernes karm, riste og dæksler Indberetning af defekte afvandingselementer i Driftweb eller i Geonote afhængig af opgave GPS-opmåling af brønde og ledninger, som ikke er indmålt ved tidligere tømninger i Fieldmaps eller Geonote Bortskaffelse af slam og affald af tilbudsgiver Tømning- og spulingsopgaver jf. indkomne opgaver i Driftweb
Interne Kennung575350
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90410000 Abwassersammlung, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen, 90420000 Abwasserbehandlung
5. Los
LosLOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90420000 Abwasserbehandlung, 90410000 Abwassersammlung, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen