2. Verfahren
Verfahren
Titel: Avustustenhallintajärjestelmä
Beschreibung: Tampereen kaupunki hankkii eri yksiköiden käyttöön Avustustenhallintajärjestelmän sekä siihen liittyvät palvelut, sisältäen järjestelmän ja sen käyttöympäristön ja niiden tuki- ja ylläpitopalvelut, sekä järjestelmään liittyvät sovittamis- ja integrointityöt ja migraatiotyöt. Tämän lisäksi voidaan hankkia myös koulutuspalveluita, optioita ja erikseen tilattavia asiantuntijapalveluita.
Interne Kennung: TRE:4502/02.07.01/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
643679-2026 - Planning
Finland – IT services: consulting, software development, Internet and support – Avustustenhallintajärjestelmä
Prior information notice or a periodic indicative notice used only for information
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Avustustenhallintajärjestelmä
Internal identifier: TRE:4502/02.07.01/2026
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems