See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων για την ανάθεση του Υποέργου 14 «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ Γ.Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ COVID 19» στο πλαίσιο της Πράξης «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ Γ.Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ COVID 19», μέσω του Προγράμματος «Δυτική Μακεδονία 2021-2027», με κωδικό ΟΠΣ 6007487
Beschreibung: Ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων για την ανάθεση του Υποέργου 14 «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ Γ.Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ COVID 19» το οποίο περιλαμβάνει τα κάτωθι είδη: 1) ΡΟΜΠΟΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗΣ UV-C (TEM.1) - CPV:33191100-6 2) VIDEO ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟ (TEM.1) - CPV:33168100-6 3) ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΜΕ 5 ΣΥΡΤΑΡΙΑ (TEM.1) - CPV:33192300-5 4) ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΛΛΑΓΩΝ (TEM.1) - CPV:33192300-5 5) ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΔΙΑΦΛΕΒΙΚΟΣ ΚΟΛΠΟΚΟΙΛΙΑΚΟΣ (TEM.1) - CPV:33182210-4 6) ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑΣ ΑΝΑΝΗΨΗΣ (CRASH CART) (ΤΕΜ.1) - CPV:33192300-5 7) ΦΟΡΗΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (TEM.2) - CPV:33111000-1 8) ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΔΙΑΘΕΡΜΙΑ ΜΕ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗ ΚΑΠΝΟΥ (TEM.1) - CPV:33162000-3 9) ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΛΥΣΗΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΠΥΡΓΟΥ (TEM.1) - CPV:33162000-3 10) ROBOT ΕΓΓΡΑΦΗΣ CD (ΤΕΜ.1) - CPV: 30233151-4 11) ΦΟΡΗΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ (TEM.1) - CPV:33112100-9 12) ΦΟΡΗΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ/ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ (TEM.1) -CPV:33112000-8 13) ΗΛΕΚΤΡΟΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΟΣ (TEM1) - CPV: 33190000-8 14) ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΜΕ 6 ΠΑΡΑΚΛΙΝΙΑ ΜΟΝΙΤΟΡ (TEM.1) - CPV:33195200-5 15) ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟΣ ΜΙΚΡΟΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ (TEM.1) - CPV:42931000-1 16) HOLTER ΡΥΘΜΟΥ-ΠΙΕΣΗΣ (TEM.1) - CPV:33123210-3 17) ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΥΠΕΡΗΧΩΝ (TEM.1) - CPV:42943200-0 18) ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ 500 M3/H (TEM.7) - CPV:33191100-6 19) ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ > 50 M3/H (TEM.32) - CPV:33191100-6 20) ΤΡΟΧΗΛΑΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΣΘΕΝΩΝ (TEM.10) - CPV:33193110-3, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά μόνο βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής (συμφερότερη προσφορά) και συνολικού προϋπολογισμού 940.044,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%.
Vorherige Bekanntmachung: 304064-2025
Interne Kennung: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 5200/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33191100 Sterilisationsapparate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168100 Endoskopen, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 33182210 Herzschrittmacher, 33111000 Röntgengeräte, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 30233151 CD-Leser und/oder -Brenner, 33112100 Echokardiograf, 33112000 Echo-, Ultraschall- und Dopplerbildgebungsausrüstung, 33195200 Überwachungsstation, 42931000 Zentrifugen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 42943200 Ultraschallbäder, 33193110 Behindertenfahrzeuge, 33191100 Sterilisationsapparate
5. Los
Los: LOT-0020
Titel: ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ 500 M3/H
Beschreibung: Αποστειρωτές
Interne Kennung: Α/Α: 18-ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ 500 M3/H
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191100 Sterilisationsapparate
Menge: 7 Stück
Los: LOT-0021
Titel: ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ > 50 M3/H
Interne Kennung: Α/Α: 19-ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΕΡΑ ME UV-C ΠΑΡΟΧΗΣ > 50 M3/H
Menge: 32 Stück