See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente și dotări în cadrul proiectului „Integrarea socială prin dezvoltarea activităților cultural-educative și recreative în Municipiul Făgăraș”, SMIS 335547 – PARC REGINA MARIA
Beschreibung: Prezenta achiziție de produse constituie un element principal al implementării proiectului „Integrare socială prin dezvoltarea activităților cultural-educative și recreative în Municipiul Făgăraș”, cod SMIS 335547, desfășurat de către Autoritatea Contractantă în baza unei finanțări nerambursabile acordată prin PProgramul ”REGIUNEA CENTRU” 2021-2027, Prioritatea 3 – O Regiune cu comunități prietenoase cu mediul, Obiectivul specific 2.7. Intensificarea acțiunilor de protecție și conservare a naturii, a biodiversității și a infrastructurii verzi, inclusiv în zonele urbane, precum și reducerea tuturor formelor de poluare , în baza Contractului de Finanțare nr. 144/31.10.2024. Obiectivul general al acestui proiect îl reprezintă creșterea calității vieții populației din Făgăraș printr-o abordare integrată a direcțiilor de dezvoltare ale municipiului. Dezvoltarea durabilă și creșterea standardelor de viață în cadrul Municipiului Făgăraș este dependentă de îmbunătățirea ofertei educaționale, nivelul de educație mai ridicat al populației fiind o condiție esențială pentru o creștere inteligenta, durabilă și favorabilă incluziunii, de oferirea unor posibilități de petrecere a unui timp liber de calitate, dar și de îmbunătățirea calității si a aspectului infrastructurii publice urbane. Din aceste motive, prin proiect se urmărește îmbunătățirea serviciilor cultural-recreative, precum și îmbunătățirea spațiilor publice urbane, cu implicații asupra îmbunătățirii calității vieții populației, in general. Avantajul acestei abordări integrate a problemelor din oraș este reprezentat de faptul că se pot soluționa simultan mai multe cerințe și necesitați ale populației, între care există relații de interdependentă, contribuindu-se astfel la îndeplinirea viziunii de dezvoltare a orașelor/ municipiilor Achiziția este divizată într-un număr de 3 loturi, acoperind întreaga gamă de produse necesare pentru dotarea obiectivului de investiții din cadrul proiectului, respectiv Parcul Regina Maria din Municipiul Făgăraș. a) Număr zile pana la care se pot solicita clarificari: 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. b) Autoritatea contractantă va răspunde la orice solicitare de clarificări sau informaţii privind documentaţia de atribuire, cu cel puțin 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, în măsura in care solicitările sunt transmise in termenul precizat la cap. I.1. de 18 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP www.e-licitatie.ro
Interne Kennung: 1/335547
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Mobilier urban
Beschreibung: 1. Bănci din fier forjat și lemn - 90 bucăți 2. Coșuri de gunoi metalice - 20 bucăți 3. Sistem cișmea de inox - 6 bucăți 4. Cișmele - 4 bucăți 5. Toaletă ecologică inteligentă cu acces pentru persoane cu dizabilități - 1 bucată 6. Cort închis pentru operații de întreținere - 1 bucată 7. Mese activități - 18 bucăți 8. Structură parametrică - 2 bucăți 9. Hamace - 12 bucăți 10. Rastel biciclete - 4 bucăți
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215500 Öffentliche Toiletten
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Echipamente de joaca
Beschreibung: 1. Loc de joacă copii - 2 bucăți
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 37535200 Spielplatzausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37535220 Kletteranlagen für Spielplätze, 37535250 Wippen für Spielplätze
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Echipamente de întreținere spații verzi
Beschreibung: 1. Motofoarfecă de tuns gard viu - 2 bucăți 2. Minitractor profesional multifuncțional - 1 bucată 3. Accesorii și echipamente minitractor - 4 bucăți 4. Motoferăstrău (drujbă) - 1 bucată 5. Motoferăstrău de tăiat la înălțime - 1 bucată 6. Trimmer - 4 bucăți 7. Vermorele cu regulator - 4 bucăți 8. Aspirator frunze - 4 bucăți 9. Atomizor - 2 bucăți 10. Lopată și cazma - 10 bucăți 11. Unelte de mână pentru grădinărit - 10 bucăți 12. Roabă profesională cu cuvă zincată - 5 bucăți 13. Lopată zăpadă - 5 bucăți 14. Curățător cu presiune - 3 bucăți 15. Motosapă profesională cu accesorii - 2 bucăți 16. Mașină de tuns iarba - 4 bucăți 17. Suflante pentru frunze (refulatoare) - 4 bucăți
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 16160000 Verschiedenes Gärtnergerät