2. Verfahren
Verfahren
Titel: Luukku-asiointiportaalin ja Matrix42 (ent. Efecte) -asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Luukku-asiointiportaalin ja Matrix42 (ent. Efecte) -asiantuntijapalvelut Helsingin kaupungin palvelukeskusliikelaitokselle (myöhemmin "Palvelukeskus Helsinki" tai "Hankintayksikkö"). Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteissä. Palvelukeskus Helsinki valitsee tarjouskilpailun päätteeksi yhden (1) toimittajan, jonka kanssa se tekee hankintasopimuksen kuten liitteenä olevassa sopimusluonnoksessa on tarkemmin kuvattu. Hankinnan ennakoitu arvo (800 000 €) on laskettu 48kk ajanjakson arviona.
Interne Kennung: HEL 2026-001594
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelyn vaiheet ovat seuraavat: - Hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja tarjouspyynnön liitteineen - Tarjoajille asetetut soveltuvuusvaatimukset täyttävät tarjoajat, joiden tarjous täyttää hankittavalle palvelulle asetetut vaatimukset, jättävät tarjouksensa - Hankintayksikkö avaa saapuneet tarjoukset ja tarkastaa tarjoajien soveltuvuuden - Hankintayksikkö tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden - Hankintayksikkö vertailee soveltuvuusvaatimukset täyttävien tarjoajien tarjouspyynnön määräaikaan mennessä jättämät tarjouspyynnön mukaiset tarjoukset - Hankintayksikkö tekee hankintapäätöksen ja antaa sen tiedoksi tarjoajille - Hankintasopimus allekirjoitetaan muutoksenhakuajan jälkeen
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintaan sisältyy lisähankintamahdollisuuksia. Ne optiot, jotka ovat tarjoajan tarjouksessaan esittämiä ja hintaliitteessä eriteltyjä hankittavaan palveluun liittyviä lisäpalveluita, jotka eivät kuulu hankinnan pakolliseen perussisältöön, voidaan tilaajan tilauksesta sopimuskaudella hankkia lisähankintana tilaajan toteutuvan tarpeen perusteella.