643869-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Usługa prania i dzierżawy bielizny szpitalnej dla Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, ul. Okólna 181
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa prania i dzierżawy bielizny szpitalnej dla Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, ul. Okólna 181
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Świadczenie kompleksowych usług pralniczych w zakresie prania i dezynfekcji, odzieży fasonowej, materiałów do sprzątania (nakładki na mopy), ściereczki, materacy, kocy, kołder i poduszek będących własnością szpitala, zwanych w dalszej części „bielizną Zamawiającego”. W okresie realizacji umowy Zamawiający przewiduje maksymalnie 260 tys. kg prania. Podana ilość kg jest ilością szacunkową, w celu określenia ceny oferty. Faktyczna ilość zależna będzie od rzeczywistych potrzeb i posiadanych środków Zamawiającego, przy czym minimalną wielkość świadczenia stron określa się na 70%. 2) Dzierżawa, pranie i dezynfekcja bielizny szpitalnej, serwet, piżam, szlafroków, koszul zabiegowych, bielizny niemowlęcej i pieluch, ręczników i ścierek oraz odzieży i bielizny operacyjnej zwanych w dalszej części „bielizną Wykonawcy”. Zamawiający wymaga dostarczenia asortymentu dzierżawionego w momencie rozpoczęcia świadczenia usługi. 3) Sterylizacja odzieży i bielizny operacyjnej /w sytuacji, kiedy Zamawiający nie będzie mógł jej realizować we własnym zakresie/. 4) Świadczenie serwisu bieliźniarskiego obejmującego odbiór i transport „bielizny Zamawiającego” oraz „bielizny Wykonawcy” - czystej i brudnej we wskazanych terminach zgodnie z określonym harmonogramem bezpośrednio do użytkownika (oddziałów szpitalnych, bloku operacyjnego, poradni). W trakcie przyjmowania bielizny personel pralni Wykonawcy zobowiązany jest do stosowania środków ochrony wykorzystywanych w tym celu – fartuchy, rękawice; środek do dezynfekcji rąk. Punkty dostaw i odbioru bielizny dla poszczególnych jednostek: a) Szpital Łódź (Łagiewniki) – 12 punktów w szpitalu oraz 4 poradnie; b) Szpital Tuszyn – 9 punktów. Szczegółowy zakres przedmiotowej usługi wraz z obowiązkami Wykonawcy został określony w Załączniku nr 2 do niniejszej SWZ, który jednocześnie będzie stanowił Załącznik nr 1 do umowy. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej, nie prowadzi postęp. w celu zawarcia umowy ramowej, nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamów. wyłącznie przez Wykonawców, o których mowawart.94Pzp, nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp, nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postęp., nie dokonuje zastrzeżeń, o których mowa w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp – określone w Rozdziale V niniejszej SWZ, nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamów., nie przewiduje udzielania zamów., o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamów. podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93. Oferta musi obejmować całość przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
Vorherige Bekanntmachung: 219638-2025
Interne Kennung: 19/ZP/PN/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 2 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień publicznych - opublikowane wstępne ogłoszenie informacyjne nr 219638-2025 z dnia 04.04.2025 roku
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Świadczenie kompleksowych usług pralniczych w zakresie prania i dezynfekcji, odzieży fasonowej, materiałów do sprzątania (nakładki na mopy), ściereczki, materacy, kocy, kołder i poduszek będących własnością szpitala, zwanych w dalszej części „bielizną Zamawiającego”. W okresie realizacji umowy Zamawiający przewiduje maksymalnie 260 tys. kg prania. Podana ilość kg jest ilością szacunkową, w celu określenia ceny oferty. Faktyczna ilość zależna będzie od rzeczywistych potrzeb i posiadanych środków Zamawiającego, przy czym minimalną wielkość świadczenia stron określa się na 70%. 2) Dzierżawa, pranie i dezynfekcja bielizny szpitalnej, serwet, piżam, szlafroków, koszul zabiegowych, bielizny niemowlęcej i pieluch, ręczników i ścierek oraz odzieży i bielizny operacyjnej zwanych w dalszej części „bielizną Wykonawcy”. Zamawiający wymaga dostarczenia asortymentu dzierżawionego w momencie rozpoczęcia świadczenia usługi. 3) Sterylizacja odzieży i bielizny operacyjnej /w sytuacji, kiedy Zamawiający nie będzie mógł jej realizować we własnym zakresie/. 4) Świadczenie serwisu bieliźniarskiego obejmującego odbiór i transport „bielizny Zamawiającego” oraz „bielizny Wykonawcy” - czystej i brudnej we wskazanych terminach zgodnie z określonym harmonogramem bezpośrednio do użytkownika (oddziałów szpitalnych, bloku operacyjnego, poradni). W trakcie przyjmowania bielizny personel pralni Wykonawcy zobowiązany jest do stosowania środków ochrony wykorzystywanych w tym celu – fartuchy, rękawice; środek do dezynfekcji rąk. Szczegółowy zakres przedmiotowej usługi wraz z obowiązkami Wykonawcy został określony w Załączniku nr 2 do niniejszej SWZ, który jednocześnie będzie stanowił Załącznik nr 1 do umowy. Punkty dostaw i odbioru bielizny dla poszczególnych jednostek: a) Szpital Łódź (Łagiewniki) – 12 punktów w szpitalu oraz 4 poradnie; b) Szpital Tuszyn – 9 punktów.