See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare tehnica de calcul – Partea a doua
Beschreibung: Se doreste achizitionarea urmatoarelor produse: LOT 1 Unitate de calcul de TIP 1 32buc Unitate de calcul de TIP 2 10buc Unitate de calcul de TIP 3 2buc Unitate de calcul de TIP 4 25buc LOT 2 Unitate de calcul tip laptop 7buc LOT 3 Videoproiector 2buc Achiziționarea echipamentelor se organizează în vederea implementarii în bune condiții a proiectului Inovație în proiectarea, testarea și certificarea sistemelor inteligente folosite în industria automotive (Innovation in Smart Automotive Systems Design, Test and Certification ISACert, nr. ordine 1. PI/I4/C9. Beneficiile pe care autoritatea contractantă dorește să le obțină sunt orientate către creșterea performanțelor în realizarea testelor si incercarilor in laboratoarele de cercetare. Se dorește dotarea cu unități PC cu capacitate de procesare si grafică superioare, bazate pe sisteme de calcul dotate cel puțin cu procesor i9/AMD(sau echivalent) sau Ryzen 7(sau echivalent) si stații grafice foarte performante. La acestea se vor alătura unități cu putere de calcul mai modestă, necesare echipei de implementare si personalului administrativ implicat in proiect
Interne Kennung: 424442320262
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Unitati de calcul
Beschreibung: Echipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului Inovație în proiectarea, testarea și certificarea sistemelor inteligente folosite în industria automotive (Innovation in Smart Automotive Systems Design, Test and Certification ISACert, nr. ordine 1. PI/I4/C9. Unitate de calcul de TIP 1 32buc Unitate de calcul de TIP 2 10buc Unitate de calcul de TIP 3 2buc Unitate de calcul de TIP 4 25buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea in functiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, la sediul autorității contractante cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 71630000 Technische Kontrolle und Tests, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0002
Titel: Unitate de calcul tip laptop
Beschreibung: Echipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului Inovație în proiectarea, testarea și certificarea sistemelor inteligente folosite în industria automotive (Innovation in Smart Automotive Systems Design, Test and Certification ISACert, nr. ordine 1. PI/I4/C9. Unitate de calcul tip laptop 7buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea in functiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, la sediul autorității contractante cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: Videoproiector
Beschreibung: Echipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului Inovație în proiectarea, testarea și certificarea sistemelor inteligente folosite în industria automotive (Innovation in Smart Automotive Systems Design, Test and Certification ISACert, nr. ordine 1. PI/I4/C9. Videoproiector 2buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea in functiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, la sediul autorității contractante cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38652120 Videoprojektoren