644089-2026 - Ergebnis
Schweden – Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht – Kvalitetssäkring av spår och observationer av stora rovdäggdjur (DIS 2)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kvalitetssäkring av spår och observationer av stora rovdäggdjur (DIS 2)
Beschreibung: Uppdraget består i att utföra fältkontroll av spår och andra observationer av stora rovdäggdjur (gäller främst lodjur och varg eller andra stora rovdäggdjur om sådana förekommer inom länet). Hela Skåne ingår i inventeringsområdet men var huvuddelen av uppdragen förläggs beror på de stora rovdäggdjurens aktuella utbredning, genetiska status m.m. Flera leverantörer kan antas.
Vorherige Bekanntmachung: 123456-2024
Interne Kennung: 511-15030-2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0000