2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zapewnienie ochrony osób, mienia i obiektów GIG-PIB zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia, ustawą o ochronie informacji niejawnych i przepisami wewnętrznymi Instytutu
Beschreibung: 1. Główny Instytut Górnictwa-Państwowy Instytut Badawczy jest instytutem badawczym działającą na podstawie ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz. U. nr 96 poz. 618 z 2010 z późniejszymi zmianami). Przedmiotem działania GIG-PIB jest prowadzenie badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych w dziedzinach górnictwa, inżynierii środowiska oraz innych działów gospodarki. Instytut podejmuje kompleksowe i interdyscyplinarne zadania oferując: usługi badawczo-techniczne i konsultingowe, ekspertyzy, sprzedaż technologii i know-how, szeroką działalność edukacyjną. 2. Ochroną objęte są następujące tereny i obiekty teren Głównego Instytutu Górnictwa-Państwowego Instytutu Badawczego w Katowicach 2.1.1. Zasadniczy kompleks budynków w Katowicach przy pl. Gwarków 1. Powierzchnia ok. 3,15 ha - teren ogrodzony (obowiązkowa ochrona zgodna z ustawą o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997) – posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.1.2. Budynki przy ulicy Korfantego 81, 83 w Katowicach wraz z przyległym terenem - posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.2. Teren Kopalni Doświadczalnej „Barbara” w Mikołowie, ul. Podleska 72. Powierzchnia ok. 11,8 ha – teren ogrodzony (obowiązkowa ochrona zgodna z ustawą o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997), oraz teren parkingu i budynku wentylatora głównego posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.3. Teren w Łaziskach przy ul. Wyrskiej 15, powierzchnia ok. 2,5 ha system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.4. Na terenie w Katowicach oraz w Mikołowie Zamawiający udostępni łącze internetowe do transmisji danych, natomiast w Łaziskach wyłoniony Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia łączności internetowej do transmisji danych. 3. Na wyżej wymienionych terenach i w obiektach będących własnością Instytutu prowadzą działalność (w wynajmowanych pomieszczeniach) także inne firmy. Sumaryczna ilość pracowników zatrudnionych na chronionym terenie wynosi około 1200 osób. Poza tym na terenie GIG-PIB Katowice, oraz w Mikołowie organizowane są liczne szkolenia. Odbywają się tu także sympozja, konferencje naukowe o zasięgu międzynarodowym, narady z udziałem władz państwowych i wojewódzkich. Na terenie KD Barbara w Mikołowie prowadzone są prace z materiałami wybuchowymi. 4. Realizacja ochrony osób i mienia odbywać się będzie zgodnie z istniejącym, zatwierdzonym planem ochrony, który zostanie udostępniony Wykonawcy wyłonionemu w postępowaniu przetargowym przed podpisaniu umowy. 5. Wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia zadań i obowiązków w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zgodnie z planem ochrony, instrukcjami bezpieczeństwa pożarowego oraz przepisami wewnętrznymi Zamawiającego, w tym obsługa systemu sygnalizacji pożaru w zakresie obsługi centralek pożarowych system POLON 6000 i DSO. 6. Wykonawca musi dysponować pracownikami posiadającymi poświadczenia bezpieczeństwa lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone, zatrudnionymi na stanowiskach szefa ochrony oraz dowódców zmiany. 7. Do zadań służb ochrony należy nadzór nad istniejącymi systemami zabezpieczenia elektronicznego oraz nadzór nad systemem telewizji przemysłowej. 8. Wykonawca zapewni wyposażenie pracowników w jednolite umundurowanie z identyfikatorami (z uwzględnieniem szczególnego umundurowania na posterunku PS2 w Katowicach) oraz w odpowiedni sprzęt oraz środki łączności bezprzewodowej, zapewniające łączność między pracownikami pełniącymi ochronę. 9. Do zadań służby ochrony należy przyjmowanie i przekazywanie informacji niejawnych oraz wykonywanie zadań zgodnie z instrukcją stałego dyżuru oraz planem operacyjnym funkcjonowania Instytutu, które obowiązują w sytuacji zagrożeń. 10. Wykonawca będzie codziennie składał Zamawiającemu (osobom wskazanym w umowie) meldunek (w formie wiadomości e-mail) z przebiegu służby, wzór meldunku zostanie przekazany w dniu podpisania umowy. 11. Wykonawca będzie brał udział w zadaniach i szkoleniach organizowanych przez Zamawiającego związanych z obronnością Głównego Instytutu Górnictwa-Państwowego Instytutu Badawczego. 12. Wykonawca zapewni na swój koszt przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi systemów przeciwpożarowych działających na terenie Zamawiającego. 13. Na parkingu zewnętrznym parkują pracownicy i goście GIG-PIB, którzy nie ponoszą kosztów parkowania. 14. Wyłoniony Wykonawca jest zobowiązany do przebudowy systemu ogrodzenia w Mikołowie w związku ze zmianą własnościową terenu.
Vorherige Bekanntmachung: 478222-2025
Interne Kennung: FZ.26.39.2025.PIHA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Instrukcja składania ofert dostępna jest na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy” – kafelek „Oferty, wnioski, prace konkursowe”. Ponieważ Zamawiający nie wykorzystuje interaktywnego formularza udostępnionego przez platformę, Wykonawców nie dotyczy instrukcja w części dot. pobierania wzorca formularza i jego wypełnienia. Podczas dodawania formularza oferty Platforma może zgłosić komunikat dotyczący braku wygenerowania interaktywnego formularza – należy potwierdzić komunikat. 3. Techniczny sposób złożenia oferty: 1) Wykonawca musi mieć aktywne konto wykonawcy na Platformie e-Zamówienia z zaznaczonymi uprawnieniami do „Składania ofert/wniosków/prac konkursowych”. 2) Składanie ofert możliwe jest tylko przed terminem składania ofert – oferta złożona po terminie nie będzie przyjęta. Dokumentów nie należy składać w ostatniej chwili. Czas trwania wgrywania i przetwarzania dokumentów jest zależny od ich ilości, rozmiaru oraz obciążenia Platformy. 3) W celu złożenia oferty należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Złóż ofertę”. 4) Podpisany formularz ofertowy należy dodać w miejscu „Wypełniony formularz ofertowy”, a pozostałe dokumenty składane wraz z ofertą lub stanowiące ofertę – w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Wszystkie dodawane pliki muszą być wcześniej podpisane. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Jeśli Wykonawca podpisze formularz podpisem zewnętrznym, wówczas plik podpisu należy załączyć w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. W miejscu „Wypełniony formularz oferty” można załączyć tylko jeden plik. System powinien umożliwić dodanie plików w wersji skompresowanej. Możliwe jest także dodanie całej oferty w jednym pliku w miejscu „Wypełniony formularz oferty”. 5) Po wprowadzeniu plików należy wybrać „Wyślij pliki i złóż ofertę”, a następnie potwierdzić, że chce się złożyć ofertę. 6) Proces składania ofert może trwać przez dłuższy czas, w zależności od liczby i wielkości składanych dokumentów. W tym czasie nie należy zamykać okna przeglądarki. System pokazuje kolejne etapy przetwarzania dokumentów. 7) Po zakończeniu procesu składania oferty na ekranie pojawi się informacja że proces składania oferty się zakończył i można pobrać dokumenty, potwierdzające złożenie oferty – można wówczas pobrać Elektroniczne Potwierdzenie Przyjęcia (EPP) i Elektroniczne Potwierdzenie Otrzymania (EPO). 8) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 3.1. Wycofanie oferty: 1) Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wycofać ofertę. 2) W celu wycofania ofert należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Wycofaj ofertę”. 3) Funkcja „Wycofaj ofertę” jest dostępna tylko dla użytkowników mających zaznaczone uprawnienia „Wycofanie ofert/wniosków/prac konkursowych”. 4. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 5. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i oznaczonym pliku np. „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Plik ten należy następnie złożyć wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty. Wykonawca do oferty musi załączyć uzasadnienie dlaczego informacje te zostały zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 pzp. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 pzp. 6. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 7. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym. 8. Do oferty składanej przez platformę e-zamówienia należy dołączyć: 8.1. Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca wypełnia pola z białym tłem, pola zacieniowane na szaro nie dotyczą niniejszego postępowania; 8.2. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 8.3. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; 8.4. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - (zgodnie z zapisami rozdziału XI SWZ);
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79714000 Überwachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Główny Instytut Górnictwa-Państwowy Instytut Badawczy jest instytutem badawczym działającą na podstawie ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz. U. nr 96 poz. 618 z 2010 z późniejszymi zmianami). Przedmiotem działania GIG-PIB jest prowadzenie badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych w dziedzinach górnictwa, inżynierii środowiska oraz innych działów gospodarki. Instytut podejmuje kompleksowe i interdyscyplinarne zadania oferując: usługi badawczo-techniczne i konsultingowe, ekspertyzy, sprzedaż technologii i know-how, szeroką działalność edukacyjną. 2. Ochroną objęte są następujące tereny i obiekty teren Głównego Instytutu Górnictwa-Państwowego Instytutu Badawczego w Katowicach 2.1.1. Zasadniczy kompleks budynków w Katowicach przy pl. Gwarków 1. Powierzchnia ok. 3,15 ha - teren ogrodzony (obowiązkowa ochrona zgodna z ustawą o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997) – posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.1.2. Budynki przy ulicy Korfantego 79, 81, 83 w Katowicach wraz z przyległym terenem - posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.2. Teren Kopalni Doświadczalnej „Barbara” w Mikołowie, ul. Podleska 72. Powierzchnia ok. 11,8 ha – teren ogrodzony (obowiązkowa ochrona zgodna z ustawą o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997), oraz teren parkingu i budynku wentylatora głównego posterunki oraz system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.3. Teren w Łaziskach przy ul. Wyrskiej 15, powierzchnia ok. 2,5 ha system kontroli i nadzoru elektronicznego. 2.4. Na terenie w Katowicach oraz w Mikołowie Zamawiający udostępni łącze internetowe do transmisji danych, natomiast w Łaziskach wyłoniony Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia łączności internetowej do transmisji danych. 3. Na wyżej wymienionych terenach i w obiektach będących własnością Instytutu prowadzą działalność (w wynajmowanych pomieszczeniach) także inne firmy. Sumaryczna ilość pracowników zatrudnionych na chronionym terenie wynosi około 1200 osób. Poza tym na terenie GIG-PIB Katowice, oraz w Mikołowie organizowane są liczne szkolenia. Odbywają się tu także sympozja, konferencje naukowe o zasięgu międzynarodowym, narady z udziałem władz państwowych i wojewódzkich. Na terenie KD Barbara w Mikołowie prowadzone są prace z materiałami wybuchowymi. 4. Realizacja ochrony osób i mienia odbywać się będzie zgodnie z istniejącym, zatwierdzonym planem ochrony, który zostanie udostępniony Wykonawcy wyłonionemu w postępowaniu przetargowym przed podpisaniu umowy. 5. Wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia zadań i obowiązków w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zgodnie z planem ochrony, instrukcjami bezpieczeństwa pożarowego oraz przepisami wewnętrznymi Zamawiającego, w tym obsługa systemu sygnalizacji pożaru w zakresie obsługi centralek pożarowych system POLON 6000 i DSO. 6. Wykonawca musi dysponować pracownikami posiadającymi poświadczenia bezpieczeństwa lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone, zatrudnionymi na stanowiskach szefa ochrony oraz dowódców zmiany. 7. Do zadań służb ochrony należy nadzór nad istniejącymi systemami zabezpieczenia elektronicznego oraz nadzór nad systemem telewizji przemysłowej. 8. Wykonawca zapewni wyposażenie pracowników w jednolite umundurowanie z identyfikatorami (z uwzględnieniem szczególnego umundurowania na posterunku PS2 w Katowicach) oraz w odpowiedni sprzęt oraz środki łączności bezprzewodowej, zapewniające łączność między pracownikami pełniącymi ochronę. 9. Do zadań służby ochrony należy przyjmowanie i przekazywanie informacji niejawnych oraz wykonywanie zadań zgodnie z instrukcją stałego dyżuru oraz planem operacyjnym funkcjonowania Instytutu, które obowiązują w sytuacji zagrożeń. 10. Wykonawca będzie codziennie składał Zamawiającemu (osobom wskazanym w umowie) meldunek (w formie wiadomości e-mail) z przebiegu służby, wzór meldunku zostanie przekazany w dniu podpisania umowy. 11. Wykonawca będzie brał udział w zadaniach i szkoleniach organizowanych przez Zamawiającego związanych z obronnością Głównego Instytutu Górnictwa-Państwowego Instytutu Badawczego. 12. Wykonawca zapewni na swój koszt przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi systemów przeciwpożarowych działających na terenie Zamawiającego. 13. Na parkingu zewnętrznym parkują pracownicy i goście GIG-PIB, którzy nie ponoszą kosztów parkowania. 14. Wyłoniony Wykonawca jest zobowiązany do przebudowy systemu ogrodzenia w Mikołowie w związku ze zmianą własnościową terenu.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste, 79714000 Überwachungsdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
Menge: 1 Stück