2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa i rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Nowogardzie
Beschreibung: 1. Przedmiotem opracowania jest zaprojektowanie i wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa i rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Nowogardzie”. Obecnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest w Nowogardzie, w północno-wschodniej części miejscowości przy ulicy Zamkowej 9. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację Inwestycji, w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami prawa, w tym m.in. pozwolenia na budowę oraz (jeśli dotyczy) aktualizacji pozwolenia wodnoprawnego; b) wykonanie wszystkich Robót budowlanych oraz dostaw maszyn i urządzeń zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową i PFU; c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) przeprowadzenie pełnego procesu Rozruchu oraz Ruchu Próbnego (Próby Eksploatacyjnej) wraz z potwierdzeniem osiągnięcia Parametrów Kontrolnych i Efektu Ekologicznego; e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; f) udzielenie Gwarancji na zasadach określonych w umowie;
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem opracowania jest zaprojektowanie i wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa i rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Nowogardzie”. Obecnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest w Nowogardzie, w północno-wschodniej części miejscowości przy ulicy Zamkowej 9. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację Inwestycji, w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami prawa, w tym m.in. pozwolenia na budowę oraz (jeśli dotyczy) aktualizacji pozwolenia wodnoprawnego; b) wykonanie wszystkich Robót budowlanych oraz dostaw maszyn i urządzeń zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową i PFU; c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) przeprowadzenie pełnego procesu Rozruchu oraz Ruchu Próbnego (Próby Eksploatacyjnej) wraz z potwierdzeniem osiągnięcia Parametrów Kontrolnych i Efektu Ekologicznego; e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; f) udzielenie Gwarancji na zasadach określonych w umowie; Obecna mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w Nowogardzie posiada przepustowość projektową Qśrd= 3 420 m3/d, została wybudowana w latach 1972 – 1975 (Dokumentacja projektowa powstała w 1969r.). W realizacji przedmiotowej inwestycji należy uwzględnić rozbudowę i przebudowę (modernizację) istniejącej oczyszczalni w zakresie oczyszczalni mechanicznej, oczyszczalni biologicznej i gospodarki osadowej na działce istniejącej oczyszczalni Nowogard OBR. 3 – nr 200 o powierzchni 2,5090 ha. Osiągnięcie powyższych założeń związane jest ściśle z rozbudową i przebudową istniejących i wykonaniem nowych obiektów technologicznych na działce nr ew. 200 w konstrukcji żelbetowej z zaawansowanym technicznie wyposażeniem technologicznym oraz systemem AKPiA. Wymaga się automatyzacji procesów technologicznych bazującej na wysokosprawnych urządzeniach pomiarowych oraz zautomatyzowanym systemie sterowania dla optymalizacji procesu oczyszczania i jednoczesnego ograniczenia kosztów, których jednym z najwyższych czynników jest zużycie energii elektrycznej na proces napowietrzania i unieszkodliwianie osadów ściekowych. Analiza danych ilościowo-jakościowych ścieków surowych, stan i parametry techniczne kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Nowogard warunkują zakres rozbudowy i przebudowy przedmiotowej oczyszczalni. Projektowane obciążenie oczyszczalni wyrażone Równoważną Liczbą Mieszkańców nie może być niższe od RLM=25920. Dla tej wielkości oczyszczalni, należy spełnić wymagania jakościowe w odprowadzanych ściekach oczyszczonych zawarte w obowiązującym rozporządzeniu Ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z dnia 12 lipca 2019 w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych – Dz. U 2019, poz. 1311. Wymagany efekt ekologiczny należy uzyskać przy zastosowaniu wysokosprawnej oczyszczalni mechanicznej z piaskownikiem poziomym, nowoprojektowanego reaktora biologicznego w technologii A2O. Należy zaprojektować i wykonać gospodarkę osadową z tlenową stabilizacją i dwukierunkową higienizacją: mikrobiologiczną z zastosowaniem efektywnych mikroorganizmów i termiczną z wykorzystaniem Termicznego Higienizatora Osadów (THO). Każdy z wymaganych metod higienizacji musi zapewnić parametry wymagane do stosowania komunalnych osadów ściekowych w rolnictwie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45000000 Bauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231500 Arbeiten für Druckluftleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45232422 Schlammbehandlungsanlagen, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45252100 Bau von Kläranlagen, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie przewiduje się
644337-2026 - Competition
Poland – Wastewater treatment plant construction work – Przebudowa i rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w Nowogardzie
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 45252127 Wastewater treatment plant construction work
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 45000000 Construction work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45231500 Compressed-air pipeline work, 45232400 Sewer construction work, 45232410 Sewerage work, 45232421 Sewage treatment works, 45232422 Sludge-treatment works, 45232423 Sewage pumping stations construction work, 45252100 Sewage-treatment plant construction work, 45252200 Purification plant equipment, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45262000 Special trade construction works other than roof works, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45311200 Electrical fitting work, 45315600 Low-voltage installation work, 45400000 Building completion work, 45410000 Plastering work, 45421000 Joinery work, 45430000 Floor and wall covering work, 45442100 Painting work, 45443000 Facade work
Options
Description of the optionsnie przewiduje się