2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO W WYSOKOŚCI 7 811 000,00 zł. NA POKRYCIE PLANOWANEGO DEFICYTU GMINY ŁAŃCUT ORAZ SPŁATĘ ZOBOWIĄZAŃ Z TYTUŁU KREDYTÓW ZACIĄGNIĘTYCH W LATACH WCZEŚNIEJSZYCH
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 811 000,00 zł. (słownie: siedem milionów osiemset jedenaście tysięcy złotych), przeznaczonego na pokrycie planowanego deficytu Gminy Łańcut oraz spłatę zobowiązań z tytułu kredytów zaciągniętych w latach wcześniejszych. 2. Kredyt winien być dostępny do dyspozycji Zamawiającego w terminie 5 dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji przez Zamawiającego najpóźniej do 29 grudnia 2025 r. w kwocie 7 811 000,00 zł. 3. Spłata kredytu będzie następowała według następującego harmonogramu: Lp. Raty Termin Kwota 1 I 31.06.2026 r. 300 000,00 zł. 2 II 30.06.2027 r. 500 000,00 zł. 3 III 30.06.2028 r. 500 000,00 zł. 4 IV 30.06.2029 r. 500 000,00 zł. 5 V 30.06.2030 r. 1 000 000,00 zł. 6 VI 30.06.2031 r. 1 000 000,00 zł. 7 VII 30.06.2032 r. 1 000 000,00 zł. 8 VIII 30.06.2033 r. 1 000 000,00 zł. 9 IX 30.06.2034 r. 1 000 000,00 zł. 10 X 30.06.2035 r. 1 011 000,00 zł. 4. Przy faktycznej spłacie, jeżeli spłata rat kredytu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy to należy przyjąć, że termin ten został zachowany jeżeli spłata nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie spłaty. Przy wyliczeniu ceny oferty za pomocą dołączonego kalkulatora należy przyjąć dzień spłaty zgodnie z harmonogramem spłaty, tj. 30 czerwca każdego roku niezależnie, czy jest to dzień roboczy. 5. Spłata odsetek od kredytu nastąpi w ratach miesięcznych, I rata w miesiącu następującym po miesiącu, w którym kredyt zostanie uruchomiony. Raty odsetkowe mają być naliczane za okres miesięcy kalendarzowych. Raty odsetkowe płatne są do 20 – go dnia następnego miesiąca za dany okres odsetkowy (miesiąc kalendarzowy) na podstawie pisemnego zawiadomienia z banku o wysokości odsetek doręczonego Zamawiającemu najpóźniej na 5 dni przed terminem płatności odsetek (drogą elektroniczną na adres a.bozek@gminalancut.pl). Odsetki od kwoty kredytu naliczone będą za każdy dzień wykorzystania kredytu w okresach miesięcznych – liczba dni w poszczególnych miesiącach odpowiada faktycznej liczbie dni kalendarzowych. Do wyliczeń oferty należy przyjąć, iż rok kalendarzowy we wszystkich latach spłaty kredytu liczy 365 dni (np. w latach przestępnych w miesiącu lutym liczbę dni należy liczyć w liczniku 29 i podzielić przez 365). Do wyliczenia odsetek należy przyjąć iż wstępnie kredyt będzie uruchomiony w pełnej wysokości w dniu 25 listopada 2025 r. Wyliczenie odsetek będzie następować w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 1M określoną jako stawka z ostatniego roboczego dnia poprzedniego miesiąca, która obowiązywać będzie od pierwszego dnia rozpoczynającego kolejny okres odsetkowy tzn. Wykonawca przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy powiększony o marżę banku. 6. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. W/w zabezpieczenie będzie kontrasygnowane przez Skarbnika Gminy. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu jak i uruchomienia niepełnej kwoty kredytu, a Wykonawca nie będzie pobierał z tego tytułu dodatkowych opłat czy prowizji. Kredyt może być uruchomiony w transzach zgodnie ze złożonymi dyspozycjami. Wypłata ostatniej transzy najpóźniej 29 grudnia 2025 r. 8. Wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu i jego obsługą, w tym opłaty i prowizje zostaną uwzględnione w marży banku.
Interne Kennung: RZP.271.33.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001