644500-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse – Acord cadru privind achizitia publica de LEGUME, FRUCTE SI CONSERVE DE LEGUME FRUCTE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind achizitia publica de LEGUME, FRUCTE SI CONSERVE DE LEGUME FRUCTE
Beschreibung: Acord cadru privind achizitia publica de LEGUME, FRUCTE SI CONSERVE DE LEGUME FRUCTE, conform cerintelor din caietul de sarcini. Valoarea totala estimata a AC exprimata in lei fara TVA este de min. 817,57 lei si max. 837.300,79 lei, respectiv Lotul nr. 1 – Legume si fructe Valoarea totala AC estimata in lei fara TVA este de min. 640,93 lei si max. 516.174,30 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent estimata in lei fara TVA este de min. 640,93 lei – max.343.402,61 lei Lotul nr. 2 – Conserve Valoarea totala AC estimata in lei fara TVA este de min. 176,64 lei si max. 321.126,49 lei Valoarea celui mai mare contract subsecvent estimata in lei fara TVA este de min. 174,64 lei – max. 187.409,64 lei. Cantitatile de produse sunt cele specificate in caietul de sarcini. Produsele se vor livra cu caracteristicile și în condițiile solicitate în caietul de sarcini. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 12 luni de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 3 contracte subsecvente. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 17095927_2026_PAAPD1604799
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LEGUME SI FRUCTE
Beschreibung: Produsele se vor livra in cantitatile, caracteristicile si in conditiile solicitate in Caietul de sarcini. Livrarea se va face cu mijloacele de transport adecvate ale furnizorului, in centrele aflate in subordinea D.G.A.S.P.C. Vaslui, identificate in anexa nr.1 la caietul de sarcini. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 12 luni, calculate de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 3 contracte subsecvente.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: CONSERVE DE LEGUME SI FRUCTE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 17095927_2026_PAAPD1604799
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LEGUME SI FRUCTE
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts, 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Lot: LOT-0002
Title: CONSERVE DE LEGUME SI FRUCTE
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15330000 Processed fruit and vegetables
Additional classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport)