2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bánhidai Zagytér Rekultivációja
Beschreibung: A jelen közbeszerzés eredményeként megvalósítandó projekt a Vértesi Erőmű Zrt. Bánhidai Erőművének zagyterén a rekultivációs feladat kivitelezése a mintegy 16,7 ha területet elfoglaló, műszaki védelemmel ellátott (mélyszivárgó rendszer), dombépítésű lerakó tekintetében, amely 2,6 millió m3 salak-pernyét (nem veszélyes hulladékot) tartalmaz. A diffúz porzás miatt 4,4 hektárnyi erdősáv létesült a pernyehányó körül 30-50 méter szélességben. A lerakótér kialakítása miatt a Síkvölgyi-vízfolyás Tükörtói mellékágát 724 fm hosszban kiváltották és új nyomvonalon a pernyehányó nyugati oldalán építették ki. A hulladéklerakó a 20/2006. (IV.5.) KvVM rendelet 4.§ (1) bekezdése alapján B1b kategóriába (nem veszélyes, szervetlen, kis szervesanyag tartalmú hulladékok lerakója) sorolt lerakó. A benne található hulladék HAK kód szerinti azonosítása: 10 01 01 hamu, salak és kazánpor (kivéve a 10 01 04); 10 01 02 széntüzelés pernyéje.
Vorherige Bekanntmachung: 132211-2026
Interne Kennung: EKR000149792026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le, továbbá irányadóak a 307/2015. (X.27.) Korm. rendelet szabályai is.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722100 Sanierung von Industriestandorten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Nyertes ajánlattevő feladata a szerződés hatályba lépésétől kezdődően, a műszaki elvárásoknak megfelelő tervezési, szakértői és dokumentálási feladatok, rekultivációhoz kapcsolódó kivitelezési feladatok az alábbiak szerint: Zagytér rekultivációs felületalakítás minősítéssel: - A rekultivációs alapfelület kialakításához szükséges bevágások során bontandó pernye mennyisége 583.000 m3. - A rekultivációs alapfelület kialakításához szükséges töltések során beépítendő pernye mennyisége 375.000 m3. - A kialakítandó rekultivációs alapfelület mérete 187.800 m2. - A bevágásból kiszoruló, töltésbe és rétegbe nem építendő, feljogosított végső kezelőhöz (hulladék-hasznosítóhoz, ártalmatlanítóhoz) szállítandó és részére átadásra kerülő pernyehulladék (HAK 10 01 01 hamu, salak és kazánpor (kivéve a 10 01 04); HAK 10 01 02 széntüzelés pernyéje) becsült tömege 176.000 tonna (160.000m3). Rétegépítés elő és utóminősítéssel: - A rekultivációs fedőréteg anyagának előállítása során előkezelés (törés) után bekeverendő pernye mennyisége 48.000 tömör m3. - A rekultivációs fedőrétegek anyagának előállításához szükséges pernyén kívüli egyéb anyagok térfogata 131.210 m3, ebből "C" réteg kiépítés platón Megrendelő által biztosított másodnyersanyag 9160 m3. - A rekultivációs fedőréteget (rétegrendet) 180.900 m2-es alapfelületre vetítve kell kialakítani 20+30+30+20 cm-es rétegekben. Tehát a rétegrend kialakítása 180.900 m2 felületen történik. - Rétegépítéshez (C és B rétegek) felhasználandó teljes anyagmennyiség (ide nem értve a Megrendelő által biztosított másodnyersanyag és a bekeverendő pernye mennyiségét): 85.870 m3, minimum 128.805 tonna. - A növényesítést 181.300 m2-es felületen kell megvalósítani. Kiépítendő kapcsolódó rekultivációs létesítmények minősítéssel: - Üzemi utak felülete 12.380 m2. - Vízelvezető vízi létesítmények hossza 1852 fm. A fentiekhez kapcsolódó járulékos tevékenységek: - Előkészítő munkák: Felvonulás: Felvonulási létesítmények, hídmérleg telepítése, beléptetési pont telepítése, energiaellátás kiépítése. Növényzetirtás: rekultivációs felületen teljes körűen és csak tuskózás erdő igénybevétellel érintett területen. Egyéb: Geodéziai alappontok telepítése, monitoring kutak bevédése, drénvíz szikkasztás, kitakarásra kerülő zagycsövek darabolása és átadása. Folyamatos projektmenedzsment feladatok, szakértés, dokumentálás. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
Interne Kennung: EKR000149792026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45112300 Aufschüttung und Landgewinnungsarbeiten, 45112360 Bodensanierungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233227 Bau von Zubringerstraßen, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten, 45247112 Bau von Entwässerungskanälen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71355000 Vermessungsarbeiten, 71630000 Technische Kontrolle und Tests, 77210000 Holzgewinnung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90713000 Beratung in Umweltfragen, 90715000 Untersuchung von Verschmutzungen, 90715200 Untersuchung anderer Verschmutzungen