See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi kompleksowego wsparcia zawodowego RMR
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego wsparcia zawodowego skierowanego do uczestników projektu „ Mazowiecka Roma (RWS) ” w formie: zdiagnozowania potrzeb na podstawie Indywidualnego Planu Działania (dalej: IPD), szkoleń, kursów, poradnictwa z dziedziny prawno-obywatelskiej, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, w ramach umowy/umów zawartej/zawartych z Wykonawcą/ Wykonawcami wyłonionym/mi w niniejszym postepowaniu w ramach projektu nr FEMA.08.08-IP.01-02D9/24, do realizacji którego zostaliśmy zobligowani na podstawie Uchwały nr 1278/44/24 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 03 grudnia 2024 r. w sprawie przyznania dofinansowania oraz zatwierdzenia zasad realizacji projektu niekonkurencyjnego nr FEMA.08.08-IP.01-02D9/24 pt. „Mazowiecka Roma (RMR)"
Vorherige Bekanntmachung: 337119-2025
Interne Kennung: MC-ZU/GG/351-25/2025 PN/U/S
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania jak najszybszej realizacji działań projektowych w zakresie usług stanowiących przedmiot zamówienia w obu postępowaniach, co jest bezwględnie konieczne z uwagi na specyfikę projektu. Działając w ramach czasowych określonych harmonogramem działań obecny wskaźnik zrekrutowanych i chętnych do wzięcia udziału w planowanym wsparciu odbiorców ostatecznych jest bardzo wysoki, wykraczający ponad normę którą przyjęto w projekcie. Wynika to z faktu współpracy z podmiotami które umożliwiły dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców, którzy z kolei stanowią mniejszość etniczną szczególnej specyfice. Budując zaufanie w gronie już zrekrutowanych odbiorców ostatecznych jest koniecznym ciągłe zapewnienie kolejnego rodzaju wsparcia w terminach i okolicznościach – w tym przypadku, dostosowanych do odbiorców co dodatkowo zachęci ich do kontynuowania wsparcia oraz Zamawiającemu umożliwi bardzo wnikliwe dostosowanie rodzaju rzeczonego wsparcia z uwagi na możliwość bezpośredniej pracy z uczestnikiem projektu. Dodatkowym argumentem jest fakt, że przedmiot zamówienia jest jedną z najatrakcyjniejszych form wsparcia dla społeczności Romskiej i z uwagi na dostęp do odbiorców ostatecznych w zdecydowanie krótszym czasie niż zakładał to harmonogram, koniecznym jest pilne wdrożenie usług stanowiących przedmiot obu zamówień, szczególnie dla młodych Romów, którzy z niecierpliwością oczekują przedmiotowego wsparcia. Dostęp do niszy jaką stanowi społeczność Romska uzasadnia i potwierdza potrzebę realizowania projektów, podkreśla to wagę oraz potrzebę integracji społecznej, dlatego też zapewnienie kompleksowej płynnej (w terminach bardzo często „ad hoc”) usługi dostosowanej do realnych potrzeb projektu oraz realnych warunków projektowych – w tym przypadku dostęp do tak trudno dostępnych uczestników projektu, jest wartością nadrzędną pozwalającą na osiągnięcie zaplanowanych rezultatów oraz realnego wsparcia mniejszości etnicznej. Istotnym jest także to, że zastosowanie przepisu art. 138 ust 2 Pzp nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki przepisu są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym , że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312320 Beratungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 79111000 Rechtsberatung, 79140000 Rechtsberatung und -auskunft, 79611000 Arbeitsvermittlungsdienste, 80500000 Ausbildung, 80530000 Berufsausbildung, 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Doradztwo zawodowe
Beschreibung: Przedmiot danej części zamówienia dotyczy Działania I i Działania II. W ramach przedmiotu zamówienia przewidziano spotkania z doradcą w łącznym dla obydwu działań wymiarze 10 godzin, (1 godzina = 60 minut) dla każdego ze 310 uczestnika projektu
Interne Kennung: Część 1 - Doradztwo zawodowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Doradztwo prawno-obywatelskie
Beschreibung: Przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa prawno-obywatleskiego dla 310 uczestników projektu z uwzględnieniem przeznaczenia średnio 4h porad dla każdego z uczestników projektu. Indywidualne poradnictwo prawno-obywatelskie w formie konsultacji z doradcą prawnym posłuży jako kluczowa pomoc w zakresie uregulowań prawnych dotyczących szeroko rozumianej przedsiębiorczości i dostępnych możliwości wsparcia dotyczących osób poszukujących zatrudnienia, samozatrudnienia, planujących zarejestrowanie podmiotów gospodarczych, lub podjąć inne działania także dodatkowe względem obecnych działań zawodowych zmierzające do zmiany sytuacji ekonomicznej, bytowej uczestnika projektu. W wyniku prowadzonego doradztwa uczestnicy projektu nabędą wiedzę i świadomość przysługujących im praw i możliwości oraz dostępu do specjalistów mogących im pomóc w problemach prawnych determinujących ich wykluczenie w tym szczególnie zawodowe, bądź pokonanie barier stanowiących istotną blokadę do zapewnienia standardowych warunków bytowych sobie i rodzinie. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany liczby uczestników projektu oraz liczby godzin zaplanowanych na jednego uczestnika projektu.
Interne Kennung: Część 2 - Doradztwo prawno-obywatelskie
Haupteinstufung (cpv): 79111000 Rechtsberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79140000 Rechtsberatung und -auskunft
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Pośrednictwo pracy
Beschreibung: Przeprowadzenie pośrednictwa pracy w zakresie 3 100 godzin dla 310 uczestników projektu (średnio 10h/os.), które ma na celu realną pomoc uczestnikom projektu w uzyskaniu zatrudnienia, zmiany, rozpoczęcia lub zmiany form zatrudnienia. Realizacja części zadania będzie wykonywana przez np.: pozyskiwanie ofert pracy od pracodawców w celu udostępniania ich uczestnikom, inicjowanie i organizowanie kontaktów uczestników z pracodawcami; udostępnianie pracodawcom poszukującym pracowników informacji o uczestnikach pod kątem ich ewentualnego zatrudnienia, inne usługi określone przez Oferenta w ramach projektu związane ze świadczeniem pośrednictwa pracy na rzecz uczestników, wsparcie: dotacje, subwencje, rejestracja podmiotów, formy zatrudnienia, podmioty ekonomii społecznej, spółki non profit, pomoc de minimis itp. Pośrednictwo będzie miało charakter kompleksowy i indywidualny. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczby uczestników projektu oraz ilości godzin pośrednictwa wynikających z potrzeb realizacji Projektu, jedynie w granicach łącznej liczby zaplanowanych godzin wsparcia, co nie będzie miało wpływu na zamianę wynagrodzenia.
Interne Kennung: Część 3 - Pośrednictwo pracy
Haupteinstufung (cpv): 79611000 Arbeitsvermittlungsdienste
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Szkolenia
Beschreibung: Zapewnienie zgodnie z zapisami IPD dla każdego uczestnika projektu pakietu działań podnoszących kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach grupowych, kursach zawodowych, certyfikowanych kursach nauki języka polskiego i kursach prawa jazdy wraz z egzaminem państwowym. Każdy z uczestników projektu może skorzystać – jeżeli to wynika wprost z zapisów IPD ze wsparcia w ramach zagwarantowanego pakietu szkoleń/kursów. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji wobec uczestnika projektu jedynie wybranych form wsparcia (np. szkoleń bez kursów) na rzecz uczestnika projektu co sumarycznie będzie stanowiło wydatkowaną mniejszą kwotę przyznaną na jednego uczestnika w ramach projektu, niewydatkowane środki tym samym zwiększają możliwość finansowania szkoleń/kursów o większej wartości w porównaniu do dotychczasowej przeznaczonej na wsparcie kolejnego uczestnika projektu, który zgodnie z IPD wymaga większego/dodatkowego wsparcia. Kwota wykazana w ofercie z podziałem na jednego uczestnika będzie stanowiła kwotę uśrednioną, całkowite rozliczenie części zadania będzie oparte na rozliczeniu faktycznie zrealizowanych działań wobec 310 uczestników projektu z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza taką sytuację w której uczestnik projektu z różnych przyczyn nie będzie chciał albo nie będzie mógł skorzystać z żadnej formy wsparcia przewidzianej w części IV zamówienia, w takiej sytuacji kalkulacja kosztu na jedną osobę automatycznie się zwiększy sumarycznie, a Wykonawca wykaże mniejszą liczbę uczestników projektu niż jest to na tym etapie postępowania zaplanowane.
Interne Kennung: Część 4 - Szkolenia
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 55520000 Verpflegungsdienste