2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja konkursów SkillsPoland 2025. Zamówienie w podziale na 7 części.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowa organizacja konkursów SkillsPoland 2025 w podziale na części Część 1: Wynajem autokarów wraz z kierowcami oraz świadczenie usługi transportowej w ramach konkursu SkillsPoland 2025. Część 2: Świadczenie usługi transportowej materiałów i sprzętów w ramach konkursu SkillsPoland 2025. Część 3: Organizacja i wyposażenie stref konkursowych na potrzeby SkilsPoland2025. Część 4: Dostawa oraz zapewnieniu dostępności urządzeń drukujących, sprzętu multimedialnego i IT wraz z kompleksową usługą serwisową podczas konkursu SkillsPoland 2025. Część 5: Udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Gotowanie oraz Cukiernictwo podczas konkursu SkillsPoland 2025. Część 6: Udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji podczas konkursu SkillsPoland 2025. Część 7: Udostępnieniu sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Piekarstwo podczas konkursu SkillsPoland 2025. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawcy mogą składać oferty na dowolną liczbę części. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji każdej części zamówienia zawierają Opisy Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiące Załącznik nr 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g do SWZ;
Interne Kennung: DZP.261.36.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej uPzp) Zamawiający skraca termin składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Kompleksową organizację konkursu SkillsPoland 2025 (postępowanie realizowane w podziale na 7 części). Standardowy termin, który wynosi 35 dni zostaje skrócony do 15 dni. Decyzja o skróceniu terminu wynika z pilnej potrzeby realizacji zamówienia, która powstała z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Pierwotnie planowano, że dostawy materiałów objętych postępowaniem z podziałem na ww. 7 części, zostaną zapewnione, tak jak w poprzednich latach i edycjach konkursu SkillsPoland, przez partnerów zewnętrznych, którzy udostępniali usługi, narzędzia, maszyny, materiały zużywalne potrzebne do przeprowadzenia poszczególnych konkurencji. W poprzednich edycjach konkursu SkillsPoland nie było zatem potrzeby ogłaszania postępowań o udzielenie zamówienia na dostawy/usługi objęte ww. postępowaniem, w którym obecnie istnieje konieczność skrócenia terminu składania ofert. W ramach czynności organizacyjnych przed konkursem SkillsPoland 2025, z uwagi na formę prawną Zamawiającego, współpraca z partnerami miała zostać sformalizowana w szczególności w formie umów darowizny lub użyczenia. W chwili poinformowania o tym partnerów wskazali jednak oni, że zagadnienie to budzi ich wątpliwości pod względem prawnym oraz podatkowym, a sprawa musi zostać poddana głębszej analizie. Analiza zagadnienia wymagała konsultacji z prawnikami, doradcami podatkowymi i centralami firm znajdującymi się często w innych krajach. Z pośród wszystkich partnerów, z którymi prowadzone były rozmowy na przełomie sierpnia i września część wycofała się z dotychczasowych ustaleń i pierwotnych zobowiązań. Ich decyzja była niespodziewana i nie do przewidzenia w momencie planowania konkursu na dany rok. Wycofanie się partnerów spowodowało, że Zamawiający został bez materiałów niezbędnych do przeprowadzenia większości konkurencji, a tym samym sam konkurs SkillsPoland 2025 został zagrożony. Organizacja konkursu SkillsPoland 2025 to skomplikowany proces, na który składa się nie tylko organizacja samych konkurencji, ale m.in. pozyskanie uczestników konkursu, trenerów i ekspertów prowadzących uczestników, najem miejsca organizacji konkursu, organizacja konkursu od strony eventowej. Brak materiałów objętych postępowaniem spowoduje, że wszystkie te działania pomimo, że aktualnie trwają, staną się niepotrzebne bo konkurs nie będzie mógł się odbyć. Z uwagi na to, że konkurs odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2025 r. skrócenie terminu składania ofert jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli na szybkie i skuteczne zaspokojenie pilnych potrzeb Zamawiającego, minimalizując ryzyko poniesienia strat. Reasumując w świetle powyższej sytuacji, skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i niezbędne. Zastosowanie standardowego terminu 35-dniowego opóźniłoby rozpoczęcie dostaw o krytyczny okres, co mogłoby doprowadzić do odwołania konkursu SkillsPoland 2025 i szkody w majątku publicznym z uwagi na konieczność wypłaty wynagrodzeń/odszkodowań za usługi, które bezpośrednio łączą się z konkursem pomimo, że nie zostały faktycznie wykonane. Zgodnie z art. 138 ust. 2 uPzp, termin może być skrócony, jeżeli jest to uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców ponieważ Specyfikacja Warunków Zamówienia jest kompletna i jasna, co umożliwia wykonawcom w tak krótkim czasie przygotowanie i złożenie oferty. Dodatkowo Zamawiający nie stawia w dokumentacji postępowania (dla większości części) warunków udziału w postępowaniu ani nie określa skomplikowanych kryteriów oceny ofert, wymagających czasu na przygotowanie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 39130000 Büromöbel, 39151200 Werkbänke, 39141100 Schränke und Regale, 44410000 Artikel für Bad und Küche, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 50324000 Unterstützungsdienste für Personalcomputer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30232110 Laserdrucker, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes, 42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch, 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39711211 Mixer für Nahrungsmittel, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 39141000 Küchenmöbel, 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen, 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte, 39221000 Kücheneinrichtungen, 39300000 Diverse Ausrüstungen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39141100 Schränke und Regale, 39715300 Sanitäreinrichtungen, 44511000 Handwerkzeug, 38410000 Zählinstrumente, 44512940 Werkzeugsätze, 42652000 Elektromechanische Handwerkzeuge, 44512000 Diverses Handwerkzeug, 42718100 Bügelmaschinen, 42720000 Teile von Maschinen für die Herstellung von Textilstoffen und Bekleidung, 39712200 Geräte zur Haarpflege, 39151000 Diverse Möbel, 44115200 Klempner- und Heizungsinstallationsbedarf, 44163210 Rohrschellen, 42310000 Brenner, 44810000 Anstrichfarben, 31220000 Stromkreiselemente, 44191000 Verschiedene Holzbaustoffe, 43812000 Sägevorrichtungen, 42623000 Fräsmaschinen, 44531510 Bolzen und Schrauben, 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 44163100 Leitungen, 39224210 Malerpinsel, 44165100 Schläuche
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wynajem autokarów wraz z kierowcami oraz świadczenie usługi transportowej w ramach konkursu SkillsPoland 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 1 jest wynajem autokarów wraz z kierowcami oraz świadczenie usługi transportowej w ramach konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1a do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 1
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121000 Busse
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usługi transportowej materiałów i sprzętów w ramach konkursu SkillsPoland 2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 2 jest świadczenie usługi transportowej materiałów i sprzętów w ramach konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1b do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.26.2025 część 2
Los: LOT-0003
Titel: Organizacja i wyposażenie stref konkursowych na potrzeby SkilsPoland2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 3 jest organizacja i wyposażenie stref konkursowych na potrzeby SkilsPoland2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1c do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 3
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 39130000 Büromöbel, 39151200 Werkbänke, 39141100 Schränke und Regale, 44411000 Sanitärerzeugnisse, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Elementy zamówienia, których realizację Zamawiający może zlecić na etapie realizacji zostały wskazane w załącznikach do OPZ. Prawo opcji realizowane jest na podstawie umowy zawartej z wybranym Wykonawcą. Wartość usług w ramach prawa opcji zostanie wyceniona w ofercie Wykonawcy. Prawo opcji będzie uruchamiane na podstawie pisemnego zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany realizować prawo opcji zgodnie z zapisami umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy celem realizacji wydarzenia. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa oraz zapewnieniu dostępności urządzeń drukujących, sprzętu multimedialnego i IT wraz z kompleksową usługą serwisową podczas konkursu SkillsPoland 2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 4 jest dostawa oraz zapewnieniu dostępności urządzeń drukujących, sprzętu multimedialnego i IT wraz z kompleksową usługą serwisową podczas konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1d do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 4
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50324000 Unterstützungsdienste für Personalcomputer, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30232110 Laserdrucker, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
Beschreibung der Optionen: W ramach umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w części 4 zamówienia. Elementy zamówienia, których realizację Zamawiający może zlecić na etapie realizacji zostały wskazane w załącznikach do OPZ. Prawo opcji realizowane jest na podstawie umowy zawartej z wybranym Wykonawcą. Wartość usług w ramach prawa opcji zostanie wyceniona w ofercie Wykonawcy. Prawo opcji będzie uruchamiane na podstawie pisemnego zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany realizować prawo opcji zgodnie z zapisami umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy celem realizacji wydarzenia. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.
Los: LOT-0005
Titel: Udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Gotowanie oraz Cukiernictwo podczas konkursu SkillsPoland 2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 5 jest Udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Gotowanie oraz Cukiernictwo podczas konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1e do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 5
Haupteinstufung (cpv): 42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39711211 Mixer für Nahrungsmittel, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 39141000 Küchenmöbel, 44411000 Sanitärerzeugnisse, 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen, 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte, 39221000 Kücheneinrichtungen, 39300000 Diverse Ausrüstungen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39141100 Schränke und Regale
Beschreibung der Optionen: W ramach umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w części 5 zamówienia. Elementy zamówienia, których realizację Zamawiający może zlecić na etapie realizacji zostały wskazane w załącznikach do OPZ. Prawo opcji realizowane jest na podstawie umowy zawartej z wybranym Wykonawcą. Wartość usług w ramach prawa opcji zostanie wyceniona w ofercie Wykonawcy. Prawo opcji będzie uruchamiane na podstawie pisemnego zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany realizować prawo opcji zgodnie z zapisami umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy celem realizacji wydarzenia. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.
Los: LOT-0006
Titel: Udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji podczas konkursu SkillsPoland 2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 6 jest udostępnienie sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji podczas konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1f do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 6
Haupteinstufung (cpv): 39715300 Sanitäreinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44510000 Werkzeug, 38410000 Zählinstrumente, 44512940 Werkzeugsätze, 42652000 Elektromechanische Handwerkzeuge, 44512000 Diverses Handwerkzeug, 42718100 Bügelmaschinen, 42720000 Teile von Maschinen für die Herstellung von Textilstoffen und Bekleidung, 39712200 Geräte zur Haarpflege, 39151000 Diverse Möbel, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 44163100 Leitungen, 44115200 Klempner- und Heizungsinstallationsbedarf, 44163210 Rohrschellen, 42310000 Brenner, 39224210 Malerpinsel, 44165100 Schläuche, 44810000 Anstrichfarben, 31220000 Stromkreiselemente, 44191000 Verschiedene Holzbaustoffe, 43812000 Sägevorrichtungen, 42623000 Fräsmaschinen, 44531510 Bolzen und Schrauben
Beschreibung der Optionen: W ramach umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w części 6 zamówienia. Elementy zamówienia, których realizację Zamawiający może zlecić na etapie realizacji zostały wskazane w załącznikach do OPZ. Prawo opcji realizowane jest na podstawie umowy zawartej z wybranym Wykonawcą. Wartość usług w ramach prawa opcji zostanie wyceniona w ofercie Wykonawcy. Prawo opcji będzie uruchamiane na podstawie pisemnego zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany realizować prawo opcji zgodnie z zapisami umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy celem realizacji wydarzenia. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.
Los: LOT-0007
Titel: Udostępnieniu sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Piekarstwo podczas konkursu SkillsPoland 2025.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części 7 jest Udostępnieniu sprzętów oraz zapewnienie materiałów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia konkurencji Piekarstwo podczas konkursu SkillsPoland 2025. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1g do SWZ.
Interne Kennung: DZP.261.36.2025 część 7
Beschreibung der Optionen: W ramach umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w części 7 zamówienia. Elementy zamówienia, których realizację Zamawiający może zlecić na etapie realizacji zostały wskazane w załącznikach do OPZ. Prawo opcji realizowane jest na podstawie umowy zawartej z wybranym Wykonawcą. Wartość usług w ramach prawa opcji zostanie wyceniona w ofercie Wykonawcy. Prawo opcji będzie uruchamiane na podstawie pisemnego zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany realizować prawo opcji zgodnie z zapisami umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy celem realizacji wydarzenia. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości.