See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DB-CL-19 Înființarea și extinderea reţelelor de alimentare cu apă în Butimanu, Niculești, Ciocăneşti
Beschreibung: Executie lucrari aferente contractului „DB-CL-19 Înființarea și extinderea reţelelor de alimentare cu apă în Butimanu, Niculești, Ciocăneşti”, incluzand: Obiect 1. Retele de distributie apa UAT Butimanu Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Butimanu (L = 14.029 m, bransamente De32mm = 615 bucati); Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Lucianca (L = 2.564 m, bransamente De32mm = 75 bucati); Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Ungureni (L = 2.409 m, bransamente De32mmm = 94 bucati); Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Barbuceanu (L = 2.491 m, bransamente De32m = 30 bucati). Obiect 2. Retele de distributie apa UAT Niculești Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Niculesti (L = 2.542 m, bransamente De32mm = 120 bucati); Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Ciocanari (L = 2.989 m, bransamente De32mm = 210 bucati); Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Movila (L = 150 m, bransamente De32mm = 6 bucati). Obiect 3. Retele de distributie apa UAT Ciocăneşti Infiintare retea de alimentare cu apa in localitatea Ciocănești (L = 11.314 m, bransamente De32mm = 725 bucati); Infiintare retea de alimentare cu apa in localitatea Decindea (L = 2.833 m, bransamente De32mm = 200 bucati); Infiintare retea de alimentare cu apa in localitatea Cretu (L = 6.718 m, bransamente De32mm = 173 bucati); Infiintare retea de alimentare cu apa in localitatea Urziceanca (L = 5.853 m, bransamente De32mm= 359 bucati); Infiintare retea de alimentare cu apa in localitatea Vizuresti (L = 5.139 m, bransamente De32mm = 424 bucati). In cadrul contractului au fost definite urmatoarele sectoare: Sector 1: UAT Butimanu (localitatile Butimanu, Lucianca, Ungureni si Barbuceanu) - Extindere retea de alimentare cu apa Sector 2: UAT Niculești (localitatile Niculesti, Ciocanari, Movila) - Extindere retea de alimentare cu apa Sector 3: UAT Ciocăneşti (localitatile Ciocanesti, Decindea, Cretu, Urziceanu, Vizuresti) - Infiintare retea de alimentare cu apa Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este de 21 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: DB-CL-19
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Executie lucrari aferente contractului „DB-CL-19 Înființarea și extinderea reţelelor de alimentare cu apă în Butimanu, Niculești, Ciocăneşti”. Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este de 21 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen