64510-2024 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2024 – Pakiet VI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2024 – Pakiet VI
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu specjalistycznego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku przeciwko chwastom – do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu specjalistycznego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku przeciwko chwastom – do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2024 wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ Szacunkowa wartość zamówienia uwzględnia zamówienie podstawowe, prawo opcji o wartości 30% zamówienia podstawowego oraz zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 PZP o wartości 50% zamówienia podstawowego.
Interne Kennung: ZG.270.5.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet VI – pakiet specjalistyczny: wszystkie leśnictwa Nadleśnictwa Koszęcin
Beschreibung: Prace z zakresu awansowego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku powierzchni przeciwko chwastom, ochrony przeciwpożarowej we wszystkich leśnictwach Nadleśnictwa Koszęcin.
Interne Kennung: Pakiet VI
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Szacunkowa wartość zamówienia uwzględnia zamówienie podstawowe, prawo opcji o wartości 30% zamówienia podstawowego oraz zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 PZP o wartości 50% zamówienia podstawowego.