645106-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bau von schienengleichen Bahnübergängen – Modernizarea trecerilor la nivel cu calea ferată SRCF Galați - 13 loturi (proiectare și execuție)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizarea trecerilor la nivel cu calea ferată SRCF Galați - 13 loturi (proiectare și execuție)
Beschreibung: Achiziția are ca scop proiectarea și execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții „Modernizarea trecerilor la nivel cu calea ferată” - SRCF Galați - 13 loturi, conform Caietului de sarcini nr. 724/MP/169/17.12.2024 și constau în elaborarea proiectelor tehnice și a detaliilor de execuție, care vor fi verificate de verificatori tehnici atestați și obținerea autorizațiilor de construire. Lucrările vor fi executate după avizarea planului de management al traficului feroviar şi auto. Obiectivele generale ale proiectului sunt următoarele: - îmbunătățirea siguranței traficului feroviar pe rețeaua de cale ferată; - diminuarea efectelor adverse asupra mediului; - deplasarea în condiții de siguranță a persoanelor și bunurilor; - eliminarea și reducerea costurilor generate de accidentele și incidentele feroviare; - creșterea eficienței activității de operare și întreținere a rețelei de cale ferată din România; - creşterea siguranţei circulaţiei feroviare, dar şi a siguranţei circulaţiei rutiere; - creşterea confortului pentru vehiculele rutiere; Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 22 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnătură electronică extinsă.
Interne Kennung: 15567497_2024_ PAAPD1512242
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45234140 Bau von schienengleichen Bahnübergängen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 49+344, Linia CF 702 Buzău-Țăndărei
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 49+344 Linia CF 702 Buzău-Țăndărei, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale elastice: Refacerea trecerii la nivel cu dale elastice agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentarea cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a cheltuielilor: 4.623.672,63 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 265.551,89 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 3.595.719,00 lei fără TVA, din care: Organizare de șantier 86.359,00 lei fără TVA - din care: Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 43.113,87 lei fără TVA; Cheltuieli conexe organizării șantierului: 3.245,13 lei fără TVA; Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA. 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 753.401,74 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 10 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 6 luni execuție lucrări
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem, 45234115 Arbeiten für Eisenbahnsignalanlagen, 45234116 Gleisbauarbeiten, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 36+715, Linia CF 702 Buzău-Țăndărei
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 36+715 Linia CF 702 Buzău-Țăndărei, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico - economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție : În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale elastice: Refacerea trecerii la nivel cu dale elastice agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice, pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a cheltuielilor: 4.762.933,27 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 271.793,67 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 3.709.245,00 lei fără TVA, din care - Organizare de șantier 96.445,00 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 52.493,85 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 3.951,15 lei fără TVA;  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA. 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 772.894,60 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 10 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 6 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 21+696 Linia CF 501 Adjud-Siculeni
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 21+696 Linia CF 501 Adjud-Siculeni, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice, pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.081.998,70 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 288.527,49 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 3.959.317,50 lei fără TVA, din care -Organizare de șantier 99.617,50 lei fără TVA din care: Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA; Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA; Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA; 3)Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 825.153,71 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 27+800, Linia CF 501 Adjud-Siculeni
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 27+800 Linia CF 501 Adjud-Siculeni, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.216.828,01 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 295.762,41 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 4.064.317,50 lei fără TVA, din care -Organizare de șantier - 99.617,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare(sumă forfetară): 847.748,10 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentație tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 38+739, Linia CF 501 Adjud-Siculeni
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 38+739 Linia CF 501 Adjud-Siculeni, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată cu dale elastice: Refacerea trecerii la nivel cu dale elastice agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 3.352.092,59 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 199.822,81 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 2.595.137,50 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 54.637,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 32.212,88 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 2.424,62 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 20.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 548.132,28 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 10 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 6 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 76+072, Linia CF 501 Adjud-Siculeni
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 76+072 Linia CF 501 Adjud-Siculeni, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată cu dale elastice: Refacerea trecerii la nivel cu dale elastice agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 3.515.813,90 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 208.608,07 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 2.722.637,50 lei fără TVA, din care: Organizare de șantier 54.637,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 32.212,88 lei fără TVA  Cheltuieli conexe organizării șantierului 2.424.62 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 20.000,00 lei fără TVA; 3) 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 575.568,33 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 10 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 6 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 65+750, Linia CF 501 Adjud-Siculeni
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 65+750 Linia CF 501 Adjud-Siculeni, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 3.314.402,96 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 171.363,28 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 2.587.342,50 lei fără TVA, din care- Organizare de șantier 54.142,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 31.752,53 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 2.389,97 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 20.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 546.697,18 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 4+690, Linia CF 504 Comănești-Moinești
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 4+690 Linia CF 504 Comănești-Moinești, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată cu dale elastice: Refacerea trecerii la nivel cu dale elastice agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 4.321.649,88 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 247.496,61 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 3.368.137,50 lei fără TVA, din care Organizare de șantier 54.637,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 32.212,88 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 2.424,62 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 20.000,00 lei fără TVA; 3) Dotari –Autolaborator intervenție dotat cu scule (sumă forfetară): 375.000,00 lei fără TVA; 4) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 5) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 697.015,77 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 10 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 6 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Modernizare km 301+085, Linia CF 704 Tecuci - Barboşi Călători
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 301+085 Linia CF 704 Tecuci-Barboşi Călători, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.359.805,38 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 302.997,33 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 4.169.317,50 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 99.617,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA;  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 878.490,55 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 283+245 Linia CF 704 Tecuci-Barboși Călători
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 283+245 Linia CF 704 Tecuci-Barboşi Călători, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.672.679,47 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 320.223,33 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 4.419.317,50 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 99.617,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 924.138,64 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentație tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 257+575, Linia CF 704 Tecuci-Barboși Călători
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 257+575 Linia CF 704 Tecuci-Barboşi Călători, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.449.834,50 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 307.820,61 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 4.239.317,50 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 99.617,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 40.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 893.696,39lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentație tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 260+080 Linia CF 704 Tecuci-Barboși Călători
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 260+080 Linia CF 704 Tecuci-Barboşi Călători, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 5.427.963,96 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 308.165,13 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 4.224.317,50 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 79.617,50 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 55.444,28 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 4.173,22 lei fără TVA;  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 20.000,00 lei fără TVA; 3) Informare și publicitate (sumă forfetară): 9.000,00 lei fără TVA; 4) Rezerva de implementare (sumă forfetară): 886.481,33 lei fără TVA Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Modernizare Trecere la nivel km 273+650 comasată cu Trecere la nivel km 272+913, Linia CF 704 Tecuci-Barboși Călători
Beschreibung: Achiziție lucrări de modernizare trecere la nivel la km 273+650 şi km 272+913 Linia CF 704 Tecuci-Barbosi Călători, conform documentație tehnică şi caiet de sarcini. A. Servicii de proiectare Proiectarea se va realiza conform reglementărilor legale în vigoare (HG nr. 907/29.11.2016 privind etapele de elaborare și conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice, aferente obiectivelor/proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare). B. Lucrări de Execuție În vederea modernizării trecerii la nivel se vor executa următoarele lucrări: I. Amenajarea trecerii la nivel cu calea ferată, cu dale prefabricate din beton noi: Refacerea trecerii la nivel cu dale prefabricate din beton noi agrementate AFER; Lucrări de suprastructura şi terasamente CF; Lucrări de scurgere a apelor; Lucrări de drum. II. Instalații SCB + TTR: A. Barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii → Se va implementa un sistem de trecere la nivel cu barieră cu dulap electronic și numărătoare de osii. La final se va obține o autorizare din partea AFER pe toată instalația de trecere la nivel, autorizație ce ia în considerare toate autorizațiile independente pentru componente, descrise mai sus, iar în plus se va verifica integrarea/funcționarea sistemului în totalitate. B. Instalații de telecomunicații → La exterior se vor prevedea în plus înlocuirea cablului de alimentare și cablului de telecomandă și telecontrol dintre dulap BAT și Postul Central plus telefon. C. Instalații de supraveghere video → Supravegherea video a instalației BAT se va face prin montarea a două camere video de exterior tip IP pe un stâlp dedicat sau pe stâlpul sistemului de iluminat al trecerii la nivel, și care vor fi poziționate astfel încât să se asigure vizibilitatea barierelor și a dulapului BAT. Părți componente: Echipamente de captare a imaginilor (cameră video, sistemul de lentile); Echipamentul de înregistrare și monitorizare a imaginilor; Echipamente de transmisie şi recepţie a semnalelor video şi date; Echipamentele de electroalimentare; Cabluri de energie electrică de joasă tensiune; Cabluri de comunicații. D. Iluminat trecere la nivel cu calea ferată → Sistemul de iluminat propus, prevede montarea de ansambluri de instalații de iluminat - 2 seturi independente - compuse din corp de iluminat, panou fotovoltaic, regulator de încărcare și acumulatori pentru stocarea energiei electrice ,pe timp de zi și utilizarea acesteia noaptea. Toate aceste echipamente se montează pe stâlpi metalici. Sistemul de iluminat va fi prevăzut cu posibilitatea racordării acestuia la rețeaua națională de alimentare cu energie electrică. E. Electroalimentare Montare → Tablou Electric Alimentare (TEA) și conectarea acestuia la Tabloul Electric General al stației CF aferente (lucrarea va necesita o scoatere de sub tensiune de scurtă durată a TG). Alimentare cu energie electrică cu panouri fotovoltaice Bariera va fi prevăzută și cu panouri fotovoltaice pentru asigurarea continuității alimentării cu energie electrică. Soluția SOLARĂ propusă este de 4.2 KWp și a fost calculată pentru un consum de vârf de 1,5KW. Suprafața necesară este 5X4 m pentru 12 panouri solare de 1,6 X0,9 m (350 W/panou) ce vor fi montate în configurație de 3X4. Soluția propusă, hibrid solar - on Grid, față de alimentarea din sursă de 220VAC. Valoarea estimată a acordului contractual supus achiziției este de 10.694.361,37 lei, fără TVA, din care: 1) Servicii de Proiectare: 600.763,11 lei fără TVA; 2) Execuție Lucrări: 8.351.251,25 lei fără TVA, din care: - Organizare de șantier 202.501,25 lei fără TVA din care:  Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 113.926,16 lei fără TVA;  Cheltuieli conexe organizării șantierului 8.575,09 lei fără TVA  Cheltuieli cauzate devierii traficului/transbordare (sumă forfetară): 80.000,00 lei fără TVA; 3) Dotari –Autolaborator intervenție dotat cu scule (sumă forfetară): 375.000,00 lei fără TVA; 4) Informare și publicitate (sumă forfetară): 18.000,00 lei fără TVA; 5)Rezerva de implementare (sumă forfetară): 1.724.347,01 lei fără TVA. Durata de execuție a contractului este de 11 luni, din care: 4 luni proiectare (elaborare documentație tehnica pentru autorizarea execuției lucrărilor + faza autorizație de construire + faza proiect tehnic de execuție) şi 7 luni execuție lucrări.
Interne Kennung: 13