See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla grupy zakupowej Gminy Miasto Stargard w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Wykaz Zamawiających tworzących grupę zakupową Gminy Miasto Stargard: 1) Gmina Miasto Stargard wraz z jednostkami organizacyjnymi; 2) Stargardzkie Centrum Kultury; 3) Książnica Stargardzka; 4) Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. +++ 2. Określenie przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla potrzeb obiektów użytkowanych przez uczestników grupy zakupowej Gminy Miasto Stargard w latach 2026-2027; 2) Przedmiot zamówienia podzielony jest na części: a) część I – zakup energii dla wszystkich obiektów grupy zakupowej Gminy Miasto Stargard w latach 2026-2027 z wyłączeniem oświetlenia ulicznego i parkowego oraz sygnalizacji świetlnej, b) część II – zakup energii dla oświetlenia ulicznego i parkowego oraz sygnalizacji świetlnej utrzymywanych przez Gminę Miasto Stargard, c) Wykonawcy mogą się ubiegać o część I zamówienia lub o część II zamówienia, albo o część I i II zamówienia. Zamawiający dokona wyboru wykonawcy na część I zamówienia i, odrębnie, wyboru wykonawcy na część II zamówienia, z którymi zostaną zawarte umowy. 3) Wykaz punktów poboru energii określa załącznik nr 6; 4) Przedmiotem zamówienia objęty jest również zakup energii dla ewentualnych nowo utworzonych w okresie realizacji umowy punktów poboru na warunkach przeprowadzonego postępowania; 5) Bilansowanie handlowe dla sprzedanej energii elektrycznej; 6) Zgłoszenie Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego (OSD) umów sprzedaży energii elektrycznej, w tym przeprowadzenia ewentualnej procedury zmiany sprzedawcy; 7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obowiązki Wykonawcy i warunki zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 5. +++ 3. Orientacyjne wielkości ilustrujące skalę zamówienia: 1) ilość układów pomiarowych - 270 szt., w tym: a) dla części I zamówienia ~48 szt. b) dla części II zamówienia ~222 szt; 2) szacunkowa ilość zamawianej energii w okresie obowiązywania umowy ~8 660 MWh / ~ 4 330 MWh rocznie , a w tym: a) dla części I zamówienia - ~ 3 162 MWh / ~1 581 MWh rocznie, b) dla części II zamówienia - ~ 5 498 MWh / ~ 2 749 MWh rocznie. +++ 4. Zamówienia udzielane w trybie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy (uzupełniające): Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. +++ 5. Zakres możliwości dokonywania zmiany umowy - Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania następujących zmian w umowie (szczegółowe regulacje w projekcie umowy): 1) zmiana umownych cen energii w przypadku: a) ustawowej zmiany stawki podatku VAT b) zmiany ustawy o podatku akcyzowym c) zmiany ogólnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności zmiany Ustawy Prawo Energetyczne, Ustawy o efektywności energetycznej lub przepisów wykonawczych wprowadzających dodatkowe obowiązki związane z zakupem praw majątkowych lub certyfikaty dotyczące efektywności energetycznej – mających wpływ na wysokość ceny, nieznanych w momencie sporządzania oferty cenowej przez Wykonawcę, 2) zmiana umowy zawartej na okres dłuższy niż 12 miesięcy – w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadkach zmian, o których mowa w art. 436 pkt. 4 lit. b) ustawy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, 3) zmiana umowy zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy – w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 439 ustawy; 4) w przypadkach, o których mowa w art. 455 ustawy;
Interne Kennung: TZ.271.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Zakup energii dla wszystkich obiektów grupy zakupowej
Beschreibung: Część I – zakup energii dla wszystkich obiektów grupy zakupowej Gminy Miasto Stargard w latach 2026-2027 z wyłączeniem oświetlenia ulicznego i parkowego oraz sygnalizacji świetlnej
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Wykonawcy mogą się ubiegać o część I zamówienia lub o część II zamówienia, albo o część I i II zamówienia. Zamawiający dokona wyboru wykonawcy na część I zamówienia i, odrębnie, wyboru wykonawcy na część II zamówienia, z którymi zostaną zawarte umowy. +++ Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Zakup energii dla oświetlenia ulicznego i parkowego oraz sygnalizacji świetlnej
Beschreibung: Część II – zakup energii dla oświetlenia ulicznego i parkowego oraz sygnalizacji świetlnej utrzymywanych przez Gminę Miasto Stargard