645209-2026 - Ergebnis
Rumänien – Impfstoffe – Achiziția publică de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția publică de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat
Beschreibung: Valoarea minima estimata fara TVA: 132.925.000,00 lei Valoarea maxima estimata fara TVA: 664.625.000,00 lei Frecvența atribuirii contractelor subsecvente este semestrial și în funcție de necesitățile autorității contractante și de disponibilitatea fondurilor necesare achiziției. Cantitatea care face obiectul acordului cadru este de minim 500.000 doze de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat, respectiv maxim 2.500.000 doze de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat. Cantitatea care ar putea face obiectul unui contract subsecvent este de minim 353.500 doze, iar cantitatea maximă este de 707.000 doze. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 187.955.950,00 lei fără TVA Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 - a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Interne Kennung: 4266456202312
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Valoarea minima estimata fara TVA: 132.925.000,00 lei Valoarea maxima estimata fara TVA: 664.625.000,00 lei Moneda: Ron Frecvența atribuirii contractelor subsecvente este semestrial și în funcție de necesitățile autorității contractante și de disponibilitatea fondurilor necesare achiziției. - Cantitatea care face obiectul acordului cadru este de minim 500.000 doze de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat, respectiv maxim 2.500.000 doze de vaccin pneumococic polizaharidic conjugat. - Cantitatea care ar putea face obiectul unui contract subsecvent este de minim 353.500 doze, iar cantitatea maximă este de 707.000 doze. - Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 187.955.950,00 lei fără TVA Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 - a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Interne Kennung: 1