2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz budowa siedziby wojewódzkich jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, a także spółek w których Województwo Mazowieckie posiada udziały bądź akcje, na nieruchomości przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie
Beschreibung: 1)Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz budowa siedziby wojewódzkich jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, a także spółek w których Województwo Mazowieckie posiada udziały bądź akcje, na nieruchomości przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie. 2)Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: a)Budowa budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz budowa siedziby dla wojewódzkich jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, a także spółek w których Województwo Mazowieckie posiada udziały bądź akcje, na nieruchomości przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie (część nr 1), b)Wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu Zespołu Pomieszczeń Bezpiecznych wraz ze Specjalną Strefą Ochronną, wydzieloną salą specjalną przeznaczoną do rozmów niejawnych, kancelarią tajną oraz pomieszczeniami towarzyszącymi w nowym budynku Sądu Apelacyjnego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9 (część nr 2). Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (w zakresie części nr 1). Opis przedmiotu zamówienia wraz z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowi Załącznik nr 1a do SWZ (w zakresie części nr 2).
Interne Kennung: ZP.261.19.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W postępowaniu Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury odwróconej o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp. 2. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z Rozdziałem IX SWZ. 3. Informacje ogólne: 1)Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. 2)Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3)Wykonawca zamierzający wziąć udział w Postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4)Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji Postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 5)Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Ustawy Pzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, pełnomocnictwo, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 Ustawy Pzp, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.). 6)Komunikacja w Postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 7)Możliwość korzystania w Postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 8)Wszystkie wysłane i odebrane w Postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie Postępowania w zakładce „Komunikacja”. 9)Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 10)Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 11)W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 12)W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia@waw.sa.gov.pl (nie dotyczy składania ofert). 13)W sytuacji awarii lub błędów lub niedostępności Platformy e-Zamówienia uniemożliwiających komunikację Wykonawcy z Zamawiającym poprzez Platformę zakupową, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić ten fakt Zamawiającemu za pomocą poczty elektronicznej na adres: zamowienia@waw.sa.gov.pl, pod rygorem utraty prawa powoływania się na konsekwencje awarii lub błędów lub niedostępności Platformy zakupowej w toku niniejszego Postępowania. 4. Szczegółowe informacje zawarto w SWZ zamieszczonej na platformie e-Zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest "Budowa budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz budowa siedziby wojewódzkich jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, a także spółek w których Województwo Mazowieckie posiada udziały bądź akcje, na nieruchomości przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie". 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy Pzp w zakresie części nr 1. Szczegółowo prawo opcji zostało opisane w Części - dane ogólne oraz Rozdziale I pkt 1 ppkt 1.11 OPZ oraz § 4 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonania robót budowlanych polegających na wykonaniu Zespołu Pomieszczeń Bezpiecznych wraz ze Specjalną Strefą Ochronną, wydzieloną salą specjalną przeznaczoną do rozmów niejawnych, kancelarią tajną oraz pomieszczeniami towarzyszącymi w nowym budynku Sądu Apelacyjnego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu Zespołu Pomieszczeń Bezpiecznych wraz ze Specjalną Strefą Ochronną, wydzieloną salą specjalną przeznaczoną do rozmów niejawnych, kancelarią tajną oraz pomieszczeniami towarzyszącymi w nowym budynku Sądu Apelacyjnego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowi załącznik nr 1a do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden