See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Powiat Chojnicki.Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego – dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E wraz z usługą dystrybucji. 2. Łączna prognozowana ilość paliwa gazowego objęta postępowaniem - 3 438 928 kWh. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia ustalona została w oparciu o dane historyczne (dotychczasowe zużycie w obiektach w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu możliwych zmian w użytkowaniu obiektów). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru np. ze względu na warunki pogodowe, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa gazowego nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 3. Zamówienie udzielone zostanie w czterech (4) częściach: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 – brak ochrony Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 – brak ochrony 4. Szczegóły dotyczące zużycia paliwa gazowego, parametrów dystrybucyjnych w poszczególnych PPG opisane zostały w Załącznikach nr od 1a do 1d do SWZ - Wykaz punktów poboru PPG. Odbiorcy nie są związani umowami / ofertami promocyjnymi. 5. Zamawiający informuje, że w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu, to zamawiający wyrażają zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD. 6. Standardy jakościowe: Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostawy gazu ziemnego odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują Taryfa OSD, ustawa Pe oraz przepisy wykonawcze: 1) Przedmiotem zamówienia są kompleksowe dostawy gazu ziemnego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych wraz z usługą przesyłu. Dostawy i usługi dystrybucyjne świadczone na podstawie umowy kompleksowej będą wykonywane na warunkach określonych przepisami Ustawy Pe oraz przepisami wykonawczymi do Ustawy oraz zgodnie z zapisami Taryfy OSD. 2) Parametry jakościowe paliw gazowych regulują przepisy Ustawy Prawo energetyczne, akty wykonawcze w szczególności: Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 13 stycznia 2021r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi z późn.zm. oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 02 lipca 2010r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego zmienione Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 marca 2024 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego oraz Polskie Normy. 3) Taryfa dla usług dystrybucji paliw gazowych (zatwierdzona przez Prezesa URE) określa: a) grupy taryfowe i szczegółowe kryteria kwalifikowania Odbiorców do tych grup, b) stawki opłat za świadczenie Usług dystrybucji paliw gazowych, zwane dalej „stawkami opłat dystrybucyjnych” oraz zasady rozliczeń z tytułu świadczenia tych usług, c) sposób ustalania opłat za przyłączenie do sieci wysokich ciśnień oraz stawki opłat za przyłączenie do sieci podwyższonych średnich, średnich i niskich ciśnień, d) bonifikaty za niedotrzymanie standardów jakościowych obsługi Odbiorców, e) sposób ustalania bonifikat za niedotrzymanie parametrów jakościowych paliw gazowych, f) stawki opłaty za wstrzymanie dostarczania paliw gazowych, jeżeli wstrzymanie dostarczania spowodowane było przyczynami, o których mowa w art. 6b Ustawy Pe, g) sposób ustalania opłaty za: przekroczenie mocy umownej, nielegalny pobór paliw gazowych, niedostosowanie się do wprowadzonych ograniczeń h) sposób ustalania bonifikat z tytułu wprowadzonych ograniczeń lub przerw w dostawie paliw gazowych, i) sposób ustalania opłat oraz stawki opłat za usługi wykonywane na dodatkowe zlecenie Odbiorcy, j) zasady rozliczeń za świadczenie Usług dystrybucji na podstawie Umowy krótkoterminowej, k) zasady rozliczeń za świadczenie Usług dystrybucji na zasadach przerywanych, l) zasady rozliczeń za świadczenie Usług wirtualnej dystrybucji zwrotnej, m) zasady rozliczeń za świadczenie Usług dystrybucji na podstawie Umowy rozruchowej, n) zasady rozliczeń za świadczenie Usług dystrybucji związanych ze szczególnymi warunkami ich świadczenia.
Vorherige Bekanntmachung: 570738-2025
Interne Kennung: ZP.272.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa
Beschreibung: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - ochrona taryfowa 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 1 106 940 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 9 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1a do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia o podleganiu ochronie, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1a do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji obiektu. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa
Interne Kennung: ZP.272.32.2025CZI
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 – brak ochrony
Beschreibung: Część 2 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2026 - brak ochrony 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 612 524 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 3 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa.
Interne Kennung: ZP.272.32.2025CZII
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa
Beschreibung: Część 3 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - ochrona taryfowa 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 1 106 940 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 9 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1c do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1c do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 3 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa.
Interne Kennung: ZP.272.32.2025CZIII
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - brak ochrony
Beschreibung: Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na rok 2027 - brak ochrony 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 612 524 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 3 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 4 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa.
Interne Kennung: ZP.272.32.2025CZIV