See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TRANSA 4
Beschreibung: • Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul F din cazarma 642 Brăila- U.M. 01531 Brăila, pentru lotul 1; • Lucrări de reparații curente la rețeua termică, rețeaua de alimentare cu apă, uși și ferestre conform caietului de sarcini la pavilionul G din cazarma 1204 Constanța- UM 01227 Constanța, pentru lotul 2; • Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilioanele O, U, și V din cazarma 2483 Lacu Sărat- UM 01784 Brăila, pentru lotul 3; • Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul D din cazarma 568 Iași- UM 01564 Iași, pentru lotul 4; • Lucrări de reparații curente la împrejmuire perimetrală în cazărmile 438 și 1207 Bacău- UM 01602 Bacău, pentru lotul 5. NOTA 1: Modificarea contractului de achiziţie publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare. Modificarea contractului în cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile şi condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispoziţiile legii. NOTA 2: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire este de maxim 17 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. NOTA 3: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţilor suplimentare în a 11–a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, ţinând cont şi de prevederile Notificării ANAP cu privire la modalitatea de punere în aplicare a dispoziţiilor art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016. Orice solicitare de clarificare transmisă după data menţionată la nota 2, va pune autoritatea contractantă în imposibilitatea de a oferi un răspuns în termenul menţionat la nota 3 şi drept urmare solicitarea se va considera TARDIVĂ.
Interne Kennung: 14593609_2026_PAAPD1579282
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45410000 Putzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: • Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul F din cazarma 642 Brăila- U.M. 01531 Brăila
Beschreibung: Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul F din cazarma 642 Brăila- U.M. 01531 Brăila, pentru lotul 1
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör
Los: LOT-0002
Titel: • Lucrări de reparații curente la rețeua termică, rețeaua de alimentare cu apă, uși și ferestre conform caietului de sarcini la pavilionul G din cazarma 1204 Constanța- UM 01227 Constanța
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la rețeua termică, rețeaua de alimentare cu apă, uși și ferestre conform caietului de sarcini la pavilionul G din cazarma 1204 Constanța- UM 01227 Constanța
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör
Los: LOT-0003
Titel: Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilioanele O, U, și V din cazarma 2483 Lacu Sărat- UM 01784 Brăila
Beschreibung: Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilioanele O, U, și V din cazarma 2483 Lacu Sărat- UM 01784 Brăila
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261300 Klempnerarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0004
Titel: Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul D din cazarma 568 Iași- UM 01564 Iași
Beschreibung: Lucrări de reparații curente conform caietului de sarcini la pavilionul D din cazarma 568 Iași- UM 01564 Iași
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44482200 Feuerlöschhydranten, 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0005
Titel: Lucrări de reparații curente la împrejmuire perimetrală în cazărmile 438 și 1207 Bacău- UM 01602 Bacău
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la împrejmuire perimetrală în cazărmile 438 și 1207 Bacău- UM 01602 Bacău
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 45342000 Errichtung von Zäunen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311100 Installation von elektrischen Kabeln