645371-2026 - Wettbewerb
Polen – Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse – Dostawa warzyw, owoców grupy I oraz owoców grupy II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa warzyw, owoców grupy I oraz owoców grupy II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostaw warzyw gr. I i gr. II oraz owoców gr. I i gr. II dla 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu wg zestawienia asortymentowo – ilościowego zawartego w tabeli zgodnie z załącznikiem nr 2.1, nr 2.2, do SWZ oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 5.1, nr 5.2 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: opublikowano ogłoszenie wstępne w celu skrócenia terminu składania ofert
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie nr 1 dostawa warzyw oraz owoców gr. I
Beschreibung: dostawa warzyw oraz owoców gr. I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 8. Prawo opcji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Zamawiający zastrzega sobie w ramach prawa opcji do zwiększenia wartości umowy: 1) Przewidywane opcje zamówienia: dla zadania nr 1 - 300% zamówienia podstawowego* dla zadania nr 2 – 300% zamówienia podstawowego. 2) Przewidywana opcja będzie polegała na zwiększeniu do 600% ilości asortymentu z każdej pozycji asortymentowej dla zadania nr 1 oraz do 200% ilości asortymentu każdej pozycji asortymentowej dla zadania nr 2, przy czym całość wartości opcji nie przekroczy : 300 % dla zadania nr 1 i 300% dla zadania nr 2 wartości umowy netto. Stosownie do przepisów o finansach publicznych, przewidujących, że jednostki sektora finansów publicznych mogą zaciągać zobowiązania do sfinansowania w danym roku do wysokości wynikającej z planu finansowego (wydatków), dodatkowe zamówienie może być zrealizowane do 31.12.2027 r. pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego na ten cel środków finansowych w zatwierdzonym planie finansowym na rok 2027. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: zadanie nr 2:dostawa owoców grupy II
Beschreibung: dostawa owoców grupy I