645584-2026 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Kühlgruppen – Przeglądy, konserwacje i serwis klimatyzacji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeglądy, konserwacje i serwis klimatyzacji.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie, w okresie 36 miesięcy, usługi obejmującej przeprowadzenie kompleksowego przeglądu urządzeń klimatyzacji typu Split, klimakonwektorów, układów VRF (VRV) wraz z ewentualną naprawą zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres i warunki wykonania zamówienia opisane zostały: 1) we wzorze formularza ofertowego – Załącznik nr 1 do SWZ 2) we wzorze formularza cenowego - Załącznik nr 1a do SWZ 3) w opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1b do SWZ 4) w zestawieniu klimatyzatorów – Załącznik nr 1c do SWZ 5) w projektowanych postanowieniach Umowy z załącznikami - Załącznik nr 10 do SWZ
Interne Kennung: NLZ.2026.271.67
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 5. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, zgodnie z załącznikiem nr 1a do SWZ: 1) Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji Zamawiający uzależnia od wielkości bieżącego zapotrzebowania na przeglądy objęte umową. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia liczby przeglądów klimatyzatorów poprzez objęcie umową dodatkowych urządzeń, które zostaną włączone do eksploatacji w okresie obowiązywania umowy. 2) Zakres zwiększenia liczby przeglądów będzie uzależniony zarówno od liczby włączonych do eksploatacji klimatyzatorów, jak również od terminu ich włączenia do eksploatacji w okresie obowiązywania umowy, co będzie miało wpływ na liczbę przeglądów wymaganych do wykonania w ramach prawa opcji. 3) Prawo opcji obejmuje wyłącznie urządzenia, które nie są objęte gwarancją producenta, wykonawcy montażu lub innego podmiotu, jeżeli warunki tej gwarancji przewidują wykonanie przeglądów lub czynności serwisowych przez gwaranta albo wskazany przez niego podmiot. Urządzenia pozostające w okresie gwarancji, dla których przeglądy wykonywane są w ramach obowiązków gwarancyjnych, nie będą wliczane do zakresu przedmiotu umowy w ramach prawa opcji do czasu wygaśnięcia tych obowiązków. 4) Łączna szacunkową ilość zamówienia w ramach „prawa opcji” określa załącznik nr 1a do SWZ tabela A. 5) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „ prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 6) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji, odrębnym oświadczeniem, złożonym przed upływem terminu obowiązywania umowy. 7) Zamawiający może z „prawa opcji” korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w formularzu cenowym. 8) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji” Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w SWZ i zawartej umowie. 9) Bez względu na to w jakim zakresie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach skorzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”, Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie wyłącznie z tytułu zrealizowanej części zamówienia. 10) Ceny jednostkowe przedmiotu zamówienia, kupowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak zamówienia podstawowego, określonego w formularzu cenowym stanowiącym załącznik do SWZ.