See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue Soiten ateriakuljetuksia Kokkolan kantakaupungin alueella
Beschreibung: Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue hankkii ateriakuljetuspalveluita toteutettavaksi Kokkolan kantakaupungin alueelle. Samassa kuljetuksessa kuljetetaan myös reitin kohteista mahdollisesti tulevia näytteitä Keski-Pohjanmaan keskussairaalan tiloissa olevaan laboratorioon. Kuljetuspalvelu sisältää aterialaatikoiden kuljetuksen noutopisteistä, Honkaharjun toimintakeskuksen keittiö ja Keski-Pohjanmaan keskussairaalan keittiö, Kokkolan kantakaupungin alueella sijaitseviin yksiköihin sekä tyhjien aterialaatikoiden kuljetuksen noutopisteisiin takaisin. Reitti alkaa Honkaharjun toimintakeskuksen keittiöltä aterialaatikoiden noutamisella klo 9.45. Reitti ajetaan vuoden jokaisena päivänä, mutta kaikkiin paikkoihin ei ole toimitusta jokaisena viikonpäivänä. Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue hankkii kuljetuspalveluita omien tarpeidensa mukaisesti eikä sitoudu vähimmäisostomääriin. Solmittava hankintasopimus ei sisällä määräostovelvoitetta. Sopimuskauden pituus on 3 vuotta ja siihen sisältyy mahdollisuus kahteen (2) 12 kuukauden mittaiseen optiosopimuskauteen. Hankintasopimuksen mukainen palvelutuotanto aloitetaan 1.1.2027 alkaen. Palvelukuvaus, toimituskohteet, -reitit ja -aikataulut sekä kuljetuksia, kuljetuskalustoa ja tarjoajaa koskevat vaatimukset, päätöksenteon perusteet sekä solmittavien hankintasopimuksien toteutuksen kannalta muut oleelliset seikat ovat ilmaistu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä sekä sen liitteissä.
Interne Kennung: 2992/02.08.01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintayksikkö 1) Avaa tarjoukset 2) Tarkastaa tarjoajan soveltuvuutta koskevat vastaukset 3) Tarkastaa ja vertailee tarjoukset 4) Pyytää ja/tai tarkastaa voittajaehdokkaan soveltuvuutta koskevat selvitykset ja todistukset 5) Tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi kaikille tarjoajille 6) Solmii hankintasopimuksen valitun palveluntuottajan kanssa. Mikäli mikään saaduista tarjouksista ei vastaa tarjouspyyntöä hankintayksikön edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei hankintayksikkö voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Optiomahdollisuus vuosi 2030 ja vuosi 2031