645641-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – WYKONYWANIE NAPRAW, KONSERWACJI I PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH ZABUDOWY SPECJALNEJ SPRZĘTU LOTNISKOWEGO
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: WYKONYWANIE NAPRAW, KONSERWACJI I PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH ZABUDOWY SPECJALNEJ SPRZĘTU LOTNISKOWEGO
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego według podziału na zadania: Zadanie nr 1 „Wykonanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki Integra” Zadanie nr 2 „Wykonanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki AEBI Schmidt” Zadanie nr 3 „Wykonanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki Dobrowolski”2. Zamawiający nie ogranicza ilości zadań, do których Wykonawca może złożyć ofertę, przy czym oferty dotyczące poszczególnych zadań muszą być kompletne. 3. Szczegółowy opis oraz wymagania jakościowe o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp zostały zawarte w zał. nr 1 do SWZ (formularz ofertowy) oraz w zał. nr 3 do SWZ (projekt umowy). 4. Wymagania dotyczące realizacji umowy, gwarancji, kar zawarte są w załączniku nr 3 do SWZ – projekt umowy. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wykaz imienny pracowników wykonujących prace na terenie JW. (imię, nazwisko i numer dowodu osobistego) oraz wykaz pojazdów (typ, marka, numer rejestracyjny, VIN) w celu przygotowania przepustek upoważniających do wstępu na teren wojskowy. 6. Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy we własnym przedsiębiorstwie lub przez podwykonawcę osób mających realizować zamówienie tj. wykonujących obsługi, konserwacje i prace naprawcze, jeżeli zakres czynności tych osób podlega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dn. 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 z późn. zm.). Potwierdzeniem powyższego będzie dostarczenie Zamawiającemu przez Wykonawcę w terminie jednego tygodnia od dnia zawarcia umowy, wykazu osób zatrudnionych przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę ze wskazaniem czynności jakie będą wykonywać. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w wykazie osobowym Wykonawca powiadomi o tym Zamawiającego, tj. dostarczy poprawiony wykaz wraz z umowami o pracę. Forma zatrudnienia nowych osób nie może ulec zmianie. Sposób weryfikacji zatrudnienia powyższych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w załączniku nr 3 do SWZ (projekt umowy). 7. Wykonawca oświadcza, że cała jego działalność jest ubezpieczona i posiada polisę ubezpieczeniową na kwotę nie niższą niż kwota wynagrodzenia Wykonawcy, obejmującą odpowiedzialność cywilną z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, której potwierdzona kopia za zgodność z oryginałem Wykonawca przekaże Zamawiającemu do 2 dni od podpisaniu umowy. 8. ZAMAWIAJĄCY przewiduje prawo opcji do wysokości nie przekraczającej 90% zamówienia podstawowego. 9. Rozszerzenie zamówienia w ramach opcji będzie realizowane do dnia 31.08.2027r. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb ZAMAWIAJĄCEGO. Realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie pisemnego oświadczenia woli ZAMAWIAJĄCEGO, a WYKONAWCA będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Realizowanie opcji będzie odbywało się w oparciu o cenę roboczogodziny zaproponowaną przez WYKONAWCĘ w umowie. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe. 10. ZAMAWIAJĄCY zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem ZAMAWIAJĄCEGO. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania ZAMAWIAJĄCEGO i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony WYKONAWCY w stosunku do ZAMAWIAJĄCEGO. 11. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia w okresie 12 miesięcy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki Integra
Beschreibung: 15. Zakres przedmiotu umowy obejmuje: a) Planowane do napraw, konserwacji i przeglądów technicznych liczba zabudów pojazdów w okresie trwania umowy może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, w ramach kwoty określonej w umowie. b) Zakres napraw, konserwacji i przeglądów technicznych będzie obejmował następujące czynności: − diagnostyka zabudowy pojazdu w celu ustalenia przyczyn usterki bez przeprowadzania naprawy; – naprawa instalacji elektrycznej zabudowy wraz z podzespołami; – naprawa instalacji powietrznej zabudowy wraz z podzespołami; – naprawa instalacji hydraulicznej zabudowy wraz z podzespołami; − obsługi okresowe oraz naprawa urządzeń zabudowy wynikające z przebiegu lub czasookresu użytkowania; − wymiana klamek, zamków, zawiasów, sprężyn gazowych, siłowników, taśm, prowadnic, rolek przesuwanych drzwi oraz żaluzji; – wymiana kompletnych drzwi oraz żaluzji; − naprawy blacharsko – lakiernicze; – naprawy układów przeniesienia napędu zabudowy; – naprawy układów elektronicznych oraz sterowniczych zabudowy oraz ich osprzętu; – obsługa smarowa; – obsługa sterowników w magistrali CAN; – ustawianie parametrów pracy wg DTR producenta oraz ustawienie nowych parametrów obsług; c) w przypadku obsługi - diagnostykę pojazdu oraz wymianę materiałów eksploatacyjnych, zużytych części mechanicznych i elektrycznych wynikających z eksploatacji pojazdu lub podlegających okresowej wymianie w zakresie przedstawionym w pkt. b) d) w przypadku naprawy awaryjnej - diagnostykę oraz wymianę uszkodzonych części mechanicznych i elektrycznych w wyniku awarii, która wystąpiła w trakcie użytkowania pojazdu, w zakresie przedstawionym w pkt. b)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ZAMAWIAJĄCY przewiduje prawo opcji do wysokości nie przekraczającej 90% zamówienia podstawowego. Rozszerzenie zamówienia w ramach opcji będzie realizowane do dnia 31.08.2027r. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb ZAMAWIAJĄCEGO. Realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie pisemnego oświadczenia woli ZAMAWIAJĄCEGO, a WYKONAWCA będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Realizowanie opcji będzie odbywało się w oparciu o cenę roboczogodziny zaproponowaną przez WYKONAWCĘ w umowie. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia w okresie 12 miesięcy. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy o okres do 3 miesięcy, na podstawie aneksu, w celu zapewnienia ciągłości świadczenia usług. W okresie przedłużenia umowa będzie realizowana na dotychczasowych warunkach.
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki AEBI Schmidt
Los: LOT-0003
Titel: Wykonywanie napraw, konserwacji i przeglądów technicznych zabudowy specjalnej sprzętu lotniskowego marki Dobrowolski.