645660-2026 - Wettbewerb
Finnland – Immobiliendienste – Espoon Asunnot Oy / Lasituskorjaukset
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Espoon Asunnot Oy / Lasituskorjaukset
Beschreibung: Hankinnan kohteena on lasituskorjaukset Espoon Asunnot Oy:n omistamiin kiinteistöihin. Hankinta on jaettu kahteen alueeseen: etelä ja pohjoinen. Kumpaankin alueeseen valitaan 1 toimija. Tilaaja ei voi kertoa tarkkoja määriä ennalta eikä luvata tiettyä määrää töitä sopimusaikana. Hintalistojen määräkertoimet ovat ainoastaan tarjousten vertailua varten. Toteutettavat työt tehdään tarjotuilla yksikköhinnoilla. Sellaiset lasituskorjaukset, joille ei ole annettu yksikköhintaa, tarjotaan tapauskohtaisesti erikseen. Edullisimman tarjouksen tehnyt tarjoaja valitaan eteläiseen alueeseen ja toiseksi edullisimman tarjouksen tehnyt tarjoaja pohjoiseen alueeseen. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteenä olevassa tarjouspyynnössä ja palvelukuvauksessa.
Interne Kennung: 628579
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Hankinnan ennakoitu arvonlisäverollinen (alv 25.5 %) kokonaisarvo 4 vuoden ajalle ylittää EU-kynnysarvon.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45441000 Verglasungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000