6457-2026 - Wettbewerb
Polen – Sozialforschung – Przygotowanie i przeprowadzenie badania dotyczącego całożyciowej edukacji w województwie wielkopolskim oraz sporządzenie raportu pn. „Aktywność edukacyjna Wielkopolan”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzygotowanie i przeprowadzenie badania dotyczącego całożyciowej edukacji w województwie wielkopolskim oraz sporządzenie raportu pn. „Aktywność edukacyjna Wielkopolan”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest realizacja V części w ramach zadania: Badania społeczne dotyczące całożyciowej edukacji w województwie wielkopolskim, tj. przygotowanie i przeprowadzenie badania oraz sporządzenie raportu pn. „Aktywność edukacyjna Wielkopolan”. Celem badania jest zgromadzenie informacji na temat: a) doświadczeń w zakresie dotychczasowej aktywności edukacyjnej dorosłych mieszkańców województwa wielkopolskiego, z uwzględnieniem różnych form kształcenia, b) znajomości i poziomu korzystania przez mieszkańców ze wsparcia instytucji publicznych w zakresie podejmowania aktywności edukacyjnych, c) oceny mieszkańców poziomu własnych kompetencji (podstawowych i przekrojowych), poziomu satysfakcji oraz odczuwanych braków w tym zakresie, d) roli aktywności edukacyjnej w życiu mieszkańców regionu, e) planów mieszkańców regionu względem przyszłych działań rozwojowych, f) rekomendacji działań mogących stanowić wsparcie w podejmowaniu działań rozwojowych mieszkańców. Badanie poświęcone jest mieszkańcom regionu będących uczestnikiem i odbiorcą działań edukacyjnych i rozwojowych. Określenie motywacji, trudności i oczekiwań mieszkańców w tym zakresie, a także stanu ich kompetencji oraz wiedzy o systemie wspierającym rozwój całożyciowej edukacji, będzie stanowiło podstawy do zbudowania rekomendacji odnośnie kierunków polityki rozwoju w kontekście potrzeb mieszkańców naszego regionu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung757405-2025
Interne Kennung2.3.3
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: W dn. 13.11.2025 r. przekazano do publikacji wstępne ogłoszenie informacyjne wykorzystywane do skrócenia terminu składania ofert. Ogłoszenie zostało opublikowane w dn. 14.11.2025 r. (OJ S 220/2025 757405-2025) i zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ogłoszenie zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy Pzp. 2. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający najpierw zbada i oceni oferty, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (JEDZ). Do złożenia tego oświadczenia Zamawiający wezwie wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Postępowanie prowadzone jest przez komisję przetargową, powołaną do przeprowadzenia postępowania. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Dokumenty, w tym podmiotowe środki dowodowe, złożone przez Wykonawcę w toku postępowania, które zostały sporządzone w języku obcym, przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez tłumacza przysięgłego. 6. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79315000 Sozialforschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79310000 Marktforschung
5. Los
LosLOT-0001