645786-2025 - Wettbewerb
Polen – Diverse Nahrungsmittel – Dostawa artykułów spożywczych do jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego na rok 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa artykułów spożywczych do jednostek organizacyjnych Powiatu Płońskiego na rok 2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów spożywczych w okresie 12 miesięcy tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Zamówieniem niniejszym objęte są następujące jednostki organizacyjne Powiatu Płońskiego: 1) I Liceum Ogólnokształcące ul. Płocka 56, 09-100 Płońsk, 2) Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, ul. Henryka Sienkiewicza 8, 09-100 Płońsk, 3) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku, ul. Młodzieżowa 11/A , 09-100 Płońsk, 4) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50, 09-131 Joniec, 5) Zespół Szkół w Raciążu ul. Kilińskiego 64, 09-140 Raciąż, 6) Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie, Karolinowo 38, 09-120 Nowe Miasto, 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: Wykazy asortymentowo-ilościowe (Załączniki Nr 1.1- 1.8.), Wymagania jakościowe dotyczące artykułów spożywczych (Załącznik Nr 1A) i Wymagania Zamawiającego odnośnie dostaw (Załącznik Nr 1B). 3. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać produkty świeże, pełnowartościowe, należytej jakości w pierwszym gatunku, wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami, w terminie, ilościach i asortymencie określonym przez Zamawiającego. Szczegółowe wymagania Zamawiającego co do jakości artykułów spożywczych stanowiących przedmiot zamówienia, stosownie do części zamówienia określone zostały w Załączniku Nr 1A. 4. Ilości artykułów spożywczych określone w Wykazach asortymentowo-ilościowych (Załączniki Nr 1.1-1.8) są ilościami szacunkowymi określonymi w oparciu o analizę potrzeb Zamawiającego i nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu podanej ilości. Ilości poszczególnych artykułów w ramach świadczonej dostawy mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego na co Wykonawca wyraża zgodę i nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowo-rodzajowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający może dowolnie zmniejszyć ilość zamawianych artykułów stanowiących przedmiot zamówienia poniżej ilości określonych szacunkowo w Wykazie w zależności od potrzeb. Zamawiający może również zwiększyć ilość zamawianych artykułów w zależności od potrzeb własnych do limitu posiadanych środków finansowych. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu innych artykułów spożywczych niż wymienione w Wykazach asortymentowo- ilościowych po cenach obowiązujących w cenniku Wykonawcy na dzień złożenia zamówienia przez Zamawiającego do limitu posiadanych środków finansowych. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany gramatur określonych w Wykazie asortymentowo-ilościowym w przedziale ± 20% wielkości opakowania tylko w przypadku gdy na rynku nie ma produktów w opakowaniach o wskazanej gramaturze. 7. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość dostarczonych artykułów i gwarantuje, że dostarczone artykuły posiadają termin przydatności do spożycia zgodny z wymaganiami Zamawiającego. Termin przydatności do spożycia winien być określony na czytelnych etykietach umieszczonych na opakowaniach produktów lub załączony do dostarczonej partii. Szczegółowe wymagania w zakresie terminu przydatności określone zostały w Załączniku Nr 1 A do SWZ. 8. W przypadku etykiet nieczytelnych Wykonawca zobowiązuje się odebrać żywność jako nie spełniającą wymagań jakościowych na własny koszt i wymienić ją na wolną od wad na zasadach określonych we wzorze umowy. 9. Dostarczana żywność musi być oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym nadanym przez producenta, umożliwiającym identyfikację artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa żywnościowego. 10. Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy transportem własnym lub zleconym na swój koszt i własne ryzyko w miejsce wskazane przez pracownika jednostki, zgodnie z Załącznikiem Nr 1B do SWZ. 11. Wykonawca zobowiązany jest również do rozładunku i wniesienia artykułów spożywczych. 12. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia właściwego transportu artykułów spożywczych w sposób nie oddziałujący negatywnie na przydatność do spożycia artykułów, ich walory odżywcze, smakowe i jakościowe. Dostawy będą realizowane transportem spełniającym wymagania niezbędne do transportu artykułów spożywczych, przystosowanym do przewozu żywności i odpowiadającym obowiązującym w tym zakresie przepisom, wymogom sanitarnym. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru, kompletność asortymentu i zgodność dostaw z zamówienie oraz ponosi z tego tytułu wszelkie skutki prawne. 13. Przez cały okres realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się posiadać decyzję właściwego organu odpowiedniego dla wybranych produktów, a w szczególności Inspekcji Weterynaryjnej lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą możliwości produkcji lub obrotu danego rodzaju produktami będącymi przedmiotem zamówienia. 14. Wykonawca zobowiązuje się na każdorazowe żądanie Zamawiającego udowodnić, że zapewnił wymagany poziom bezpieczeństwa żywności na zrealizowaną przez siebie partię dostawy, w szczególności zobowiązuje się przedłożyć Zamawiającemu stosowne dokumenty poświadczające, że dostarczona przez niego żywność jest dopuszczona do obrotu handlowego i konsumpcji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (w tym stosowne zaświadczenie właściwego lekarza weterynarii poświadczające, że dostarczone mięso zostało poddane odpowiedniemu badaniu i nadaje się do bezpiecznego spożycia) oraz, że przewóz tej żywności odbył się zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami. 15. Artykuły spożywcze stanowiące przedmiot zamówienia, ich sposób opakowania i warunki transportu winny spełniać obowiązujące w tym zakresie przepisy
Interne KennungOS.272.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia: Mięso i przetwory
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.1, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ
Interne KennungCzęść1 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15110000 Fleisch, 15111000 Rind- und Kalbfleisch, 15113000 Schweinefleisch, 15112000 Geflügel, 15131130 Würste, 15112300 Geflügelleber
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia: Jaja
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.2, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ
Interne KennungCzęść 2 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia: Pieczywo
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.3, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść 3 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811100 Brot
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 zamówienia-Ciasta
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.4, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść 4 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 15812000 Gebäck und Kuchen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812200 Kuchen
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 zamówienia-Owoce i warzywa
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.5, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść 5 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221410 Kohl, 03221420 Blumenkohl/Karfiol, 03221430 Brokkoli, 03221240 Tomaten/Paradeiser, 03212211 Linsen, 03222210 Zitronen, 03222230 Grapefruits, 03221113 Zwiebeln, 03221112 Karotten, 03221310 Kopfsalat, 03221270 Gurken, 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 zamówienia:Produkty mleczarskie
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.6, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść6
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch, 15512000 Rahm, 15544000 Hartkäse, 15542300 Feta, 15530000 Butter, 15542100 Hüttenkäse
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 zamówienia: Mrożonki: warzywa, owoce, ryby i potrawy
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.7, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść7
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 zamówienia:Artykuły różne
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku Nr 1.8, Załączniku Nr 1A i Załączniku Nr 1B do SWZ.
Interne KennungCzęść8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15863000 Tee, 15411000 Tierische oder pflanzliche Öle, 15851000 Mehlwaren, 15612100 Weizenmehl, 15831000 Zucker, 15841000 Kakao, 15842000 Schokolade und Süßwaren, 15872000 Kräuter und Gewürze, 15820000 Zwieback und Kekse; haltbares Gebäck und Kuchen