2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie biomentanowni w miejscowości Branice.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie biomentanowni w miejscowości Branice. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac: - opracowania projektów budowlanych (w tym ewentualnego dokonania potrzebnych zmian w aktualnych projektach), technicznych, wykonawczych i powykonawczych wraz z ewentualnym uzyskaniem zmiany istniejącego pozwolenia na budowę, jeżeli okaże się to konieczne oraz wytworzenie pozostałej dokumentacji projektowej niezbędnej do zrealizowania zamówienia. Dokumentację budowlaną, projekt techniczny, dokumentację wykonawczą i powykonawczą należy sporządzić na podstawie PFU; - świadczenia usługi nadzoru autorskiego w trakcie trwania całego okresu realizacji przedmiotu Umowy; - wykonania wszelkich dostaw urządzeń technologicznych i pomocniczych, robót budowlanych, montażowych i innych czynności zgodnie z celem inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w zapytaniu ofertowym i programem funkcjonalno-użytkowym, a także opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową niezbędną do pełnej realizacji i odbioru inwestycji: - uruchomienia instalacji i osiągnięcia parametrów efektywności energetycznej wskazanej w formularzu ofertowym wykonawcy. - świadczenia usługi długoterminowego serwisu w okresie 10 lat na warunkach określonych we wzorcu umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji postępowania.
Vorherige Bekanntmachung: 618128-2025
Interne Kennung: Ogłoszenie nr 2025-103178-241360
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone w związku z realizacją projektu pod roboczą nazwą „Budowa instalacji gospodarki obiegu zamkniętego – biogazowni rolniczej biometanowej w miejscowości Branice” w ramach dofinansowania otrzymanego na mocy umowy grantowej o nr. 101191568 „ Projekt AMBASSADOR” zawartej z Komisją Europejską reprezentowaną przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska. (dalej jako „Ambasador”) Zamawiający wystąpił również o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 8.6.2 „Współfinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) Część 2) Rozwój OZE” (dalej jako: „FENIKS”). Zamawiający oczekuję na rozpatrzenie wniosku o dofinasowanie i zwarcie umowy na dofinansowanie. Zamawiający planuję wystąpić o dofinasowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 w działaniu : „Fundusz wsparcia technologii krytycznych” w ramach 5. Priorytetu „Wsparcie projektów realizujących cele inicjatywy STEP” Ścieżka dla projektów z pieczęcią suwerenności w ramach Programu KE INNOVATION FUND.(dalej jako: „STEP”) Z uwagi na możliwość uzyskania finasowania w ramach programu FENIKS/STEP oraz posiadania dofinansowania w ramach programu Ambasador postępowanie prowadzone jest: -w trybie zasady konkurencyjności określonej w podrozdziale 3.2 w Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027z dnia 14 listopada 2025 r. (dalej jako „Wytyczne) oraz - zgodnie z zasadami wydatkowania środków określonymi w umowie grantowej projektu Ambasador. W szczególności w sposób zapobiegający wystąpieniu konfliktu interesów oraz zgodny z etycznymi standardami Unii Europejskiej. Do niniejszego postępowania nie mają zastosowania przepisy Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Po zakończeniu postępowania ofertowego zostanie zawarta Umowa zgodnie ze wzorcem umowy stanowiącym załącznik do Zapytania ofertowego. Szczegółowy opis procedury znajduje się w zapytaniu ofertowym.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45253000 Bauarbeiten für chemische Bearbeitungsanlagen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71323000 Technische Planungsleistungen für industrielle Verfahren und Produktionsabläufe, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zaprojektowanie i wybudowanie biomentanowni w miejscowości Branice
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac: - opracowania projektów budowlanych (w tym ewentualnego dokonania potrzebnych zmian w aktualnych projektach), technicznych, wykonawczych i powykonawczych wraz z ewentualnym uzyskaniem zmiany istniejącego pozwolenia na budowę, jeżeli okaże się to konieczne oraz wytworzenie pozostałej dokumentacji projektowej niezbędnej do zrealizowania zamówienia. Dokumentację budowlaną, projekt techniczny, dokumentację wykonawczą i powykonawczą należy sporządzić na podstawie PFU; - świadczenia usługi nadzoru autorskiego w trakcie trwania całego okresu realizacji przedmiotu Umowy; - wykonania wszelkich dostaw urządzeń technologicznych i pomocniczych, robót budowlanych, montażowych i innych czynności zgodnie z celem inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w zapytaniu ofertowym i programem funkcjonalno-użytkowym, a także opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową niezbędną do pełnej realizacji i odbioru inwestycji: - uruchomienia instalacji i osiągnięcia parametrów efektywności energetycznej wskazanej w formularzu ofertowym wykonawcy. - świadczenia usługi długoterminowego serwisu w okresie 10 lat na warunkach określonych we wzorcu umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji postępowania dostępnej na platformie Baza Konkurencyjności. Link: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/241360?sekcja=ogloszenie
Interne Kennung: Zaprojektowanie i wybudowanie biomentanowni w miejscowości Branice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45253000 Bauarbeiten für chemische Bearbeitungsanlagen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71323000 Technische Planungsleistungen für industrielle Verfahren und Produktionsabläufe, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme