2. Verfahren
Verfahren
Titel: Porasahajärjestelmät
Beschreibung: Hankinnan kohteena on porasahajärjestelmät ja niiden kulutustarvikkeet Keski-Suomen hyvinvointialueelle. Hankinnan kohteeseen kuuluu seuraavat osa-alueet: Osa-alue 1: Pora-, reamer- ja sahalaitteet raskaaseen ortopediaan (22kpl) Osa-alue 2: Porasahajärjestelmät trauma- ja pienkirurgiaan (22kpl) Järjestelmien tulee olla akkukäyttöisiä sisältäen porakäsikappaleen, sahakäsikappaleen, puukkosahaominaisuuden, erilaisia istukoita käyttötarkoituksen mukaan, kertakäyttöiset sahanterät/ruusuporanterät, pesutelineet, akut ja akkulaturit. Tilaaja päättää erikseen mahdollisen huoltosopimuksen laajuudesta ja käyttöönotosta takuuajan jälkeiselle ajalle.
Interne Kennung: 622570
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
645877-2026 - Competition
Finland – Medical equipments – Porasahajärjestelmät
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Porasahajärjestelmät
Internal identifier: 622570
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0000