645888-2026 - Ergebnis
Rumänien – Umspann-Unterstation – Inlocuirea bateriilor de acumulatoare 1 si 2, 220Vcc, 490 Ah din statia 400/220/110/10 kV Bucuresti Sud
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inlocuirea bateriilor de acumulatoare 1 si 2, 220Vcc, 490 Ah din statia 400/220/110/10 kV Bucuresti Sud
Beschreibung: Achiziția lucrărilor pentru înlocuirea bateriilor de acumulatoare deteriorate conduce la cresterea gradului de siguranta in alimentare cu tensiune operative 220Vcc a statiei 400/220/110/10 kV Bucuresti Sud si implicit la functionarea in conditii de siguranta si stabilitate a Sistemului Energetic National (SEN) prin prisma faptului că bateriile deteriorate pot conduce la imposibilitatea eliminarii defectelor din retea si implicit a limitarii si/sau evitarii unor avarii in SEN, la deficient in functionarea sistemelor de comanda și protecție dar și la deteriorarea unor echipamente și indisponibilizarea acestora pentru perioade lungi de timp. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, astfel: - in a 11-a zi calendaristica inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, conform art. 29 alin (3) din HG 394/2016.
Interne Kennung: 9704/13328043/2026/38522
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232221 Umspann-Unterstation
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția lucrărilor pentru înlocuirea bateriilor de acumulatoare deteriorate conduce la cresterea gradului de siguranta in alimentare cu tensiune operative 220Vcc a statiei 400/220/110/10 kV Bucuresti Sud si implicit la functionarea in conditii de siguranta si stabilitate a Sistemului Energetic National (SEN) prin prisma faptului că bateriile deteriorate pot conduce la imposibilitatea eliminarii defectelor din retea si implicit a limitarii si/sau evitarii unor avarii in SEN, la deficient in functionarea sistemelor de comanda și protecție dar și la deteriorarea unor echipamente și indisponibilizarea acestora pentru perioade lungi de timp. În cadrul lucrării de investiții sunt incluse : procurarea si montarea a doua baterii de acumulatoare de tip stationar 490Ah, prestarea serviciilor de elaborare a proiectului tehnic si a detaliilor de executie, efectuarea probelor tehnologice si a testelor, executia lucrarilor de demontare a bateriilor de acumulatori existente si de montare a noilor baterii de acumulatori, in conformitate cu cerințele caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1