645890-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Polizeiuniformen – Furnizare articole de echipament din compunerea uniformei de serviciu a polițiștilor
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare articole de echipament din compunerea uniformei de serviciu a polițiștilor
Beschreibung: Prin prezenta procedură se urmărește achiziționarea de articole de echipament din compunerea uniformei de serviciu a polițiștilor, prin încheierea de acorduri-cadru pe o perioadă de 24 luni de către autoritățile contractante nominalizate în anexa nr. 1 a caietului de sarcini. Iniţierea şi derularea acestei proceduri de achiziție se realizează prin asocierea în comun a mai multor autorităţi contractante, conform prevederilor art. 44 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare. A.C. va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate cu 18 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor, precizat la sectiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Vorherige Bekanntmachung: 757141-2025
Interne Kennung: 4267095/2026/35
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35811200 Polizeiuniformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1: JACHETĂ
Beschreibung: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 8750,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 3.744.300,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 350,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 875.000,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 25 buc, iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 10698 buc, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 buc, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 2500 buc, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2: CAMASA-BLUZĂ
Beschreibung: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 3425,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 3.623.513,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 137,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 1.370.000,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 25 buc, iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 26449 buc, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 buc, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 10000 buc, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interne Kennung: 2