645898-2026 - Ergebnis
Finnland – Verkauf von Immobilien – Kiinteistöalan asiantuntijapalvelut Tampereen kaupungille – kiinteistöjen myynti
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kiinteistöalan asiantuntijapalvelut Tampereen kaupungille – kiinteistöjen myynti
Beschreibung: Tampereen kaupungin hankintapalvelut kilpailuttaa Tampereen kaupungille kiinteistöasiantuntijapalveluita. Tarjouspyyntö on jaettu kahteen (2) osa-alueeseen. Tarjoaja voi tarjota yhteen tai molempiin osa-alueisiin. osa-alue 1: Kiinteistöjen myynti; Julkiskäytön kohteet, liikerakennukset ja -kiinteistöt osa-alue 2: Asunnot ja osakehuoneistot Hankittava palvelu sisältää tilaajan omistamien rakennusten ja maa-alueiden myyntitoimeksiantoja. Kohteena on kiinteistöjen myyntiin liittyvät palvelut. Palvelu ja sen volyymi on kuvattu tarkemmin liitteessä Hankinnan kuvaus. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä kilpailutus. Hankinta koskee kohteen otsikonmukaisen kilpailutuksen uudelleenkilpailutusta ja aiemmat tarjoukset eivät ole voimassa.
Interne Kennung: TRE:879/02.07.01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70123000 Verkauf von Immobilien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kiinteistöjen myynti; Julkiskäytön kohteet, liikerakennukset ja -kiinteistöt
Beschreibung: Julkiskäytön kohteet, liikerakennukset ja -kiinteistöt
Interne Kennung: 2026-044510-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Asunnot, muut pienehköt rakennukset ja kiinteistöt sekä osakehuoneistot
Beschreibung: Asunnot ja osakehuoneistot
Interne Kennung: 2026-044510-LOT-0002