645941-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – MATERIALE SANITARE DIVERSE VI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SANITARE DIVERSE VI
Beschreibung: ACORD CADRU DE FURNIZARE " MATERIALE SANITARE DIVERSE VI" -AC 24 luni - 34 loturi detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4701320/2026/29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CALCE SODATA MEDICALA 5 L
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 1 = 5.880,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Calce sodata medicala 5L : cantități minime 1 buc, cantități maxime 150 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: SONDE ASPIRATIE CH 14 ADULTI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 2 = 900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SONDE ASPIRATIE CH 14 ADULTI : cantități minime 1 buc, cantități maxime 3750 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SONDE ENDOTRAHEALE ADULTI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 3 = 5.460,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 3.1. Sonde endotraheale adulti nr.7: cantități minime 1 buc, cantități maxime3750 buc ;3.2 Sonde endotraheale adulti nr.7,5 :cantități minime 1 buc, cantități maxime 150 buc. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: SONDE FOLEY CH 14
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 4 = 23.850,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SONDE FOLEY CH 14 : cantități minime 1 buc, cantități maxime 13.250 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CATETER ARTERIAL
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 5 = 600,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: CATETER ARTERIAL : cantități minime 1 buc, cantități maxime 25 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: MASCA ANESTEZIE MARIMEA 3,4,5
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 6 = 9.350,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: MASCA ANESTEZIE MARIMEA 3,4,5 : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2750 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PUNGI COLECTOARE/DRENAJ (PUNGI COLECTOARE 1500 ML)
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 7 =40.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: PUNGI COLECTOARE/DRENAJ (PUNGI COLECTOARE 1500 ML) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 3000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ENDOBAG
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 8 = 70.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: ENDOBAG: cantități minime 1 buc, cantități maxime 500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: PERIUTE CHIRURGICALE STERILE CU IOD
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 9 = 28.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:PERIUTE CHIRURGICALE STERILE CU IOD: cantități minime 1 buc, cantități maxime 20.000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PANSAMENT HIPOALERGENIC ADEZIV PENTRU SECTIA NOU NASCUTI PREMATUR
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 10= 31.100,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 10.1 Banda adeziva hipoalergenica 2.5x9.14 cm: cantități minime 1 buc, cantități maxime 3.500 buc ;10.2Banda adezivasutura leziunilor 6mmx100mm :cantități minime 1 buc, cantități maxime 1250 buc. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: ACE SERINGI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 11 = 3.990,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 11.1.Ace seringa G21 verzi: cantități minime 1 buc, cantități maxime 70.000 buc ;11.2 Ace seringa G18 roz :cantități minime 1 buc, cantități maxime 72.500 buc. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: DISPOZITIV MEDICAL PENTRU DRENARE TORACICA SAU PLEURALA CU ASPIRATIE PANA LA 45CM H2O
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 12 = 4.050,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: DISPOZITIV MEDICAL PENTRU DRENARE TORACICA SAU PLEURALA CU ASPIRATIE PANA LA 45CM H2O : cantități minime 1 buc, cantități maxime 45 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: HARTIE EKG TIP ROLA COMPATIBILA CU EKG CONTEC 300G
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 13 = 1.125,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: HARTIE EKG TIP ROLA COMPATIBILA CU EKG CONTEC 300G : cantități minime 1 rola, cantități maxime 625 role . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: SPECULI VAGINALI STERILI DE UNICA FOLOSINTA CU OPRITOR CENTRAL
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 14 = 12.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SPECULI VAGINALI STERILI DE UNICA FOLOSINTA CU OPRITOR CENTRAL : cantități minime 1 buc, cantități maxime 25000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: DISPOZITIV EXTRACTIE FETALA CU VACUUM
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 15 = 55.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: DISPOZITIV EXTRACTIE FETALA CU VACUUM : cantități minime 1 buc, cantități maxime 450 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: ETICHETE AUTOCOLANTE PENTRU IDENTIFICAREA SUBSTANTELOR DIN SERINGI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 16 = 2.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: ETICHETE AUTOCOLANTE PENTRU IDENTIFICAREA SUBSTANTELOR DIN SERINGI : cantități minime 1 buc, cantități maxime 87500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: BRANULE 26G MOV
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 17 = 21.700,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: BRANULE 26G MOV : cantități minime 1 buc, cantități maxime 15.500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: UROCULTOARE STERILE 60ML STERILE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 18 = 770,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: UROCULTOARE STERILE 60ML STERILE : cantități minime 1 buc, cantități maxime 5500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LEUCOPLAST
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 19 = 8.675,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:19.1 LEUCOPLAST PANZA 5CMX5CM : cantități minime 1 rola, cantități maxime 4250 role;19.2 LEUCOPLAST MATASE 5CMX5CM:cantități minime 1 rola, cantități maxime 2250 role . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: SISTEM DE ASPIRATIE CU BURDUF 500ML
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 20 = 2.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SISTEM DE ASPIRATIE CU BURDUF 500ML: cantități minime 1 buc, cantități maxime 125 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: FASA AUTOADEZIVA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 21 = 18.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 21.1Fasa autoadeziva pentru adulti, lungime-15-20m, latime=6cm : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2500 buc, 21.2 Fasa autoadeziva pentru nou-nascuti, lungime=15-20m, latime=4cm: cantități minime 1 buc, cantități maxime 1250 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: CANULA PIPELLE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 22 = 750,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:CANULA PIPELLE : cantități minime 1 buc, cantități maxime 125 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: SAC OCLUZIV PENTRU PREVENIREA PIERDERILOR DE CALDURA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 23 = 16.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SAC OCLUZIV PENTRU PREVENIREA PIERDERILOR DE CALDURA : cantități minime 1 buc, cantități maxime 750 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: KIT RESUSCITARE NOU-NASCUTI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 24 = 55.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 24.1 Balon RUBEN resuscitare : cantități minime 1 buc, cantități maxime 150 buc, 24.2 Masti rotunde din silicon: cantități minime 1 buc, cantități maxime 500 buc, 24.3 Rezervor balon:cantități minime 1 buc, cantități maxime 2500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: SET CIRCUIT/TUBULATURA VENTILATIE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 25 = 28900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 25.1Set circuit/tubulatura ventilatie de unica folosinta adult pentru aparate de anestezie : cantități minime 1 buc, cantități maxime 1250 buc, 25.2 Set circuit/tubulatura ventilatie de unica folosinta adult pentru aparat de ventilatie: cantități minime 1 buc, cantități maxime 50 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: SONDE ASPIRATIE CH 10 NOU-NASCUTI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 26 = 19.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: SONDE ASPIRATIE CH 10 NOU-NASCUTI: cantități minime 1 buc, cantități maxime 32500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: FESE 10/20
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 27 = 9.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: FESE 10/20 : cantități minime 1 buc, cantități maxime 9000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: COMPRESE NETESUTE PLIATE STERILE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 28 = 900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: COMPRESE NETESUTE PLIATE STERILE : cantități minime 1 buc, cantități maxime 15000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: PUNGI COLECTOARE SECRETII
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 29= 3.900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: PUNGI COLECTOARE SECRETII : cantități minime 1 buc, cantități maxime 375 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: PREZERVATIV MEDICAL PENTRU SONDA ECOGRAF
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 30 = 4.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: PREZERVATIV MEDICAL PENTRU SONDA ECOGRAF: cantități minime 1 buc, cantități maxime 22500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: MANUSI GINECOLOGICE STERILE MARIME M SI L
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 31 = 780,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: MANUSI GINECOLOGICE STERILE MARIME M SI L: cantități minime 1 per, cantități maxime 375 per. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: MASTI CHIRURGICALE 3 STRATURI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 32 = 3.900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: MASTI CHIRURGICALE 3 STRATURI : cantități minime 1 buc, cantități maxime 195000 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: PRODUSE DE INGRIJIRE PENTRU LEHUZE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 2 = 2730,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 33.1 Pompa pemtru formarea mamelonului : cantități minime 1 buc, cantități maxime 75 buc, 33.2 Protectoare mamelon 20 mm: cantități minime 1 buc, cantități maxime 250 buc, 33.3 Protectoare mamelon 24 mm: cantități minime 1 buc, cantități maxime 30 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: MICROTAINERE DOP ROSU
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 34 = 6.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: MICROTAINERE DOP ROSU : cantități minime 1 buc, cantități maxime 22500 buc . Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 34