645963-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia WUM
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi ochrony obiektów i mienia WUM
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi ochrony fizycznej obiektów i mienia Zamawiającego tj. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz usługi zdalnego monitoringu w wybranych obiektach Zamawiającego (w tym w godzinach nocnych i dni wolne od pracy). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do umowy – zakres ochrony oraz Załącznik nr 4 do umowy – Podstawowe obowiązki pracownika ochrony. 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie: 1) wykonywanie usług objętych zamówieniem, na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ, 2) zapewnienie ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej na podstawie aktualnej koncesji, wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz.U. 2025 poz. 532). 4. Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej. 5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy. 6. Zamawiający wymaga, aby zgodnie z art. 95 ustawy, czynności dotyczące bezpośredniej ochrony osób i mienia, za wyjątkiem działania grupy interwencyjnej oraz usługi zdalnego monitoringu, wykonywane były przez pracowników Wykonawcy lub podwykonawcy zatrudnionych przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. 2025 poz. 277 ze zm.). 7. W przypadku zlecenia Podwykonawcom działania grupy interwencyjnej czy też realizacji usługi zdalnego monitoringu w poszczególnych posterunkach lub obiektach, zgodnie z zapisami § 14 ust.1 Projektu Umowy, Zamawiający wymaga posiadania aktualnej koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej również przez Podwykonawcę, w zakresie, w jakim będzie realizował umowę. 8. Zamawiający przed zawarciem umowy wymaga złożenia: 1) Wykazu pracowników ochrony posiadających aktualne orzeczenie lekarza medycyny pracy dopuszczające do pracy na stanowisku pracownika ochrony oraz przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy BLS/AED, potwierdzone certyfikatem (dotyczy jednego na każdej zmianie pracownika ochrony Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego), zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 2 Projektu umowy oraz ze wzorem zawartym w Załączniku nr 5 do umowy, który należy dostarczyć przed dniem zawarcia umowy; 2) Dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy – na warunkach określonych w Rozdz. XXIII SWZ zgodnie z § 11 Projektu umowy, który należy dostarczyć przed dniem zawarcia umowy; 3) Kopii aktualnej polisy OC obejmującej swoim zakresem odpowiedzialność cywilną (kontraktową) i deliktową z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia. Suma ubezpieczenia OC nie może być niższa niż 10.000.000,00 złotych (słownie: dziesięć milionów złotych) za jedno i wszystkie zdarzenia objęte umową OC oraz dowód opłacenia składki - zgodnie z § 12 Projektu umowy, które należy dostarczyć nie później niż w dniu zawarcia umowy.
Interne Kennung: AEZ/S-129/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 98341140 Hausmeisterdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi ochrony fizycznej obiektów i mienia Zamawiającego tj. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz usługi zdalnego monitoringu w wybranych obiektach Zamawiającego (w tym w godzinach nocnych i dni wolne od pracy). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do umowy – zakres ochrony oraz Załącznik nr 4 do umowy – Podstawowe obowiązki pracownika ochrony. 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie: 1) wykonywanie usług objętych zamówieniem, na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ, 2) zapewnienie ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej na podstawie aktualnej koncesji, wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz.U. 2025 poz. 532).
645963-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierAEZ/S-129/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 79715000 Patrol services, 98341140 Caretaker services, 79711000 Alarm-monitoring services, 98341120 Portering services
5. Lot
LotLOT-0001