645997-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2025/2026”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2025/2026”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 z podziałem na zadania: Zadanie Nr 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w południowej części Powiatu Żarskiego - drogi na terenie Miasta Żary i Gminy Żary oraz drogi dojazdowe do tych dróg. Zadanie Nr 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w południowej części Powiatu Żarskiego - pozostałe drogi na terenie gminy: Żary, Lipinki Łużycki, Trzebiel, Tuplice. Zadanie Nr 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w północnej części Powiatu Żarskiego - drogi na terenie Miasta i Gminy Lubsko, Miasta i Gminy Jasień, Gminy Brody i Gminy Tuplice. Zakres usług między innymi obejmuje: 1) Utrzymywanie ciągłej przejezdności dróg i ulic poprzez odśnieżanie całej sieci dróg objętych umową. 2) Zwalczanie śliskości pośniegowej i gołoledzi poprzez posypywanie całej sieci dróg objętych umową. 3) Oczyszczanie podczas roztopów wpustów ulicznych z błota i śniegu. Oczyszczenie wpustów ulicznych oraz usunięcie piasku pozostałego po akcji zimowej na wszystkich drogach powiatowych, w terminie do 10 kwietnia 2026 r. (wystawienie ostatniej faktury po usunięciu ww. robót.). 4) Zapewnienie materiałów służących do skutecznego zwalczania śliskości pośniegowej i gołoledzi. 5) Natychmiastowe rozpoczynanie robót po wystąpieniu warunków zimowych opisanych w specyfikacjach: „ODŚNIEŻANIE DROGI” oraz „ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU I LIKWIDACJA ŚLISKOŚCI ZIMOWEJ”. 6) Prowadzenie ewidencji dziennej wykonywanych robót, rejestrowanie istotnych zdarzeń. Do każdej faktury należy dołączyć potwierdzony wykaz, zawierający: - datę świadczenia usługi, - numery rejestracyjne pojazdów pracujących przy ZUD, - wydruk GPS. 7) Ponoszenie odpowiedzialności i pokrywanie w pełnej wysokości za szkody wynikające z nienależytego wykonania robót. 8) Zapewnienie stałej łączności oraz przekazywanie do Starostwa Powiatowego w Żarach rzetelnych informacji na temat przejezdności dróg. 9) Baza sprzętowa do prowadzenia robót ZUD powinna mieścić się na terenie objętym tymi robotami tj. na terenie Powiatu Żarskiego. Oddalenie bazy od strefy obsługiwanej sprzętem do ZUD o każde 10 km, musi być rekompensowane skierowaniem do pracy, bez dodatkowego wynagrodzenia, dodatkowych jednostek będących własnością Wykonawcy. Przy odległości większej niż 10 km obowiązuje wielokrotność podstawionych do realizacji zadania jednostek sprzętowych, będących własnością Wykonawcy. Wykonawca będzie wykonywał roboty sprzętem własnym. 10) Wykaz dróg oraz długość dróg objętych zamówieniem, zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi w poszczególnych standardach opisane są w załączniku nr 5 do SWZ stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Interne KennungWIZ.272.34.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW przedmiotowym postępowaniu zachodzą przesłanki do skrócenia terminu, ponieważ: z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia – zimowe utrzymanie dróg -ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz ciągłość funkcjonowania infrastruktury publicznej. Z uwagi na czynnik czasowy – warunki atmosferyczne w okresie jesienno -zimowym są nieprzewidywalne; konieczne jest zapewnienie usług przed wystąpieniem opadów śniegu i oblodzenia, które mogą nastąpić wcześniej niż w latach ubiegłych. Brak możliwości przewidzenia – zmienne warunki pogodowe oraz przesunięcia budżetowe opóźniły możliwość wszczęcia postępowania w standardowym terminie, co wymaga niezwłocznego wyboru wykonawcy. Interes publiczny – zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz nieprzerwanej dostępności komunikacyjnej stanowi nadrzędny interes społeczny, uzasadniający skrócenie terminu. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający skraca termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, działając w oparciu o art. 137 ust. 2 PZP.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie Nr 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w południowej części Powiatu Żarskiego - drogi na terenie Miasta Żary i Gminy Żary oraz drogi dojazdowe do tych dróg.
BeschreibungZakres usług między innymi obejmuje: 1) Utrzymywanie ciągłej przejezdności dróg i ulic poprzez odśnieżanie całej sieci dróg objętych umową. 2) Zwalczanie śliskości pośniegowej i gołoledzi poprzez posypywanie całej sieci dróg objętych umową. 3) Oczyszczanie podczas roztopów wpustów ulicznych z błota i śniegu. Oczyszczenie wpustów ulicznych oraz usunięcie piasku pozostałego po akcji zimowej na wszystkich drogach powiatowych, w terminie do 10 kwietnia 2026 r. (wystawienie ostatniej faktury po usunięciu ww. robót.). 4) Zapewnienie materiałów służących do skutecznego zwalczania śliskości pośniegowej i gołoledzi. 5) Natychmiastowe rozpoczynanie robót po wystąpieniu warunków zimowych opisanych w specyfikacjach: „ODŚNIEŻANIE DROGI” oraz „ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU I LIKWIDACJA ŚLISKOŚCI ZIMOWEJ”. 6) Prowadzenie ewidencji dziennej wykonywanych robót, rejestrowanie istotnych zdarzeń. Do każdej faktury należy dołączyć potwierdzony wykaz, zawierający: - datę świadczenia usługi, - numery rejestracyjne pojazdów pracujących przy ZUD, - wydruk GPS. 7) Ponoszenie odpowiedzialności i pokrywanie w pełnej wysokości za szkody wynikające z nienależytego wykonania robót. 8) Zapewnienie stałej łączności oraz przekazywanie do Starostwa Powiatowego w Żarach rzetelnych informacji na temat przejezdności dróg. 9) Baza sprzętowa do prowadzenia robót ZUD powinna mieścić się na terenie objętym tymi robotami tj. na terenie Powiatu Żarskiego. Oddalenie bazy od strefy obsługiwanej sprzętem do ZUD o każde 10 km, musi być rekompensowane skierowaniem do pracy, bez dodatkowego wynagrodzenia, dodatkowych jednostek będących własnością Wykonawcy. Przy odległości większej niż 10 km obowiązuje wielokrotność podstawionych do realizacji zadania jednostek sprzętowych, będących własnością Wykonawcy. Wykonawca będzie wykonywał roboty sprzętem własnym. 10) Wykaz dróg oraz długość dróg objętych zamówieniem, zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi w poszczególnych standardach opisane są w załączniku nr 5 do SWZ stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie Nr 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w południowej części Powiatu Żarskiego - pozostałe drogi na terenie gminy: Żary, Lipinki Łużycki, Trzebiel, Tuplice.
Interne KennungZadanie Nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie Nr 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w północnej części Powiatu Żarskiego - drogi na terenie Miasta i Gminy Lubsko, Miasta i Gminy Jasień, Gminy Brody i Gminy Tuplice
Interne KennungZadanie nr 3