646004-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medienspeicher- und -lesegeräte – Sisteme de Stocare FTP
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sisteme de Stocare FTP
Beschreibung: AGENȚIA DE PLĂȚI ȘI INTERVENȚIE PENTRU AGRICULTURĂ lansează prezenta licitatie deschisa online pentru încheierea unui contract de furnizare “Sisteme de Stocare FTP”inclusiv Instalare, configurare, migrare, testare FAT/SAT, documentație as-built, instruire. 1. Sistem de stocare NAS rack 12 sloturi SAS/SATA (solutie tip 1) 1buc 2. Sistem de stocare NAS rack 12 sloturi SAS/SATA (solutie tip 2) 1buc 3. Memorie 32 GB DDR4 ECC RDIMM (D4ER02-32G) 8buc 4. Unitate de expansiune 12 sloturi SAS/SATA (cablu mini-SAS HD inclus, extensie pentru solutie tip 1 si solutie tip2) 3buc 5. SSD enterprise SATA 2,5", 1,92 TB () 4buc 6. HDD enterprise SAS 12Gb/s, TB, 7200 rpm () 27buc 7. Kit șine montare rack (RKS-02) 5buc 8. Servicii Instalare, configurare, migrare (~296 TB), testare FAT/SAT, documentație as-built, instruire (min. 2 pers.) 1 Cerinţele și specificațiile tehnice ale produselor care urmează a fi livrate sunt redate detaliat în Caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, prin răspuns consolidate care va fi postat in SEAP. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 16517187-2026-66
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Informaţii privind natura şi cantitatea produselor şi/sau o menţiune privind nevoile şi cerinţele autorităţii contractante. Se solicita furnizarea “ Sisteme de Stocare FTP” inclusiv instalare și punere în funcțiune(Instalare, configurare, migrare, testare FAT/SAT, documentație as-built, instruire), conform cantităților și și caracteristicilor prezentate în caietul de sarcini. 1. Sistem de stocare NAS rack 12 sloturi SAS/SATA (solutie tip 1) 1buc 2. Sistem de stocare NAS rack 12 sloturi SAS/SATA (solutie tip 2) 1buc 3. Memorie 32 GB DDR4 ECC RDIMM (D4ER02-32G) 8buc 4. Unitate de expansiune 12 sloturi SAS/SATA (cablu mini-SAS HD inclus, extensie pentru solutie tip 1 si solutie tip2) 3buc 5. SSD enterprise SATA 2,5", 1,92 TB () 4buc 6. HDD enterprise SAS 12Gb/s, TB, 7200 rpm () 27buc 7. Kit șine montare rack (RKS-02) 5buc 8. Servicii Instalare, configurare, migrare (~296 TB), testare FAT/SAT, documentație as-built, instruire (min. 2 pers.) 1 Cerinţele și specificațiile tehnice ale produselor care urmează a fi livrate și ale operațiunilor conexe de instalare și punere în funcțiune sunt redate detaliat în Caietul de sarcini. Se va incheia un contract de furnizare. Durata contractului este de 6 luni de la data semnării contractului de către ambele părți. Termenul de livrare și punere în funcțiune a soluției este de maximum 90 de zile lucrătoare de la data semnării contractului de către ambele părți. Acest termen include livrarea tuturor produselor, instalarea, configurarea, testarea, migrarea datelor existente, instruirea și validarea migrării conform planului de migrare agreat. Soluția este considerată livrată când toate produsele componente au fost recepționate cantitativ și calitativ la destinațiile de livrare, instalate, configurate și testate, iar migrarea datelor a fost finalizată și validată conform planului de migrare agreat. Toate produsele trebuie să fie acoperite de garanție pentru cel puțin perioada solicitată în caietul de sarcini pentru fiecare produs. Perioada de garanție începe de la data consemnată pe procesul verbal de recepție cantitativă și calitativă a bunurilor. Plata se face cu ordin de plată în contul deschis la Trezorerie de către contractant, în termen de maxim 30 de zile de la data la care contractantul încarcă factura în sistemul national privind factura electronica RO e-factura,după semnarea de către Autoritatea Contractantă a Procesului verbal de recepție cantitativă și calitativă.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51611100 Hardwareinstallation, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern