2. Verfahren
Verfahren
Titel: ’’Lucrări de reparaţii curente aferente scolilor, de pe raza Municipiului Braşov
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie încheierea unui Acord-cadru de executie lucrari pe o durată de 48 luni pentru asigurarea de ,, Reparaţii curente la construcţiile aferente scolilor din Municipiul Braşov, prin acord-cadru pe 48 luni”, cu scopul de a stabili elementele/condițiile esențiale care vor guverna contractele subsecvente de prestări servicii ce urmează a fi atribuite pe perioada derulării acordului-cadru. Prin lucrari de reparatii se vor intelege reparatiile curente necesare, si nu realizarea de investitii noi la imobilele care fac parte din obiectul prezentei strategii. Lucrari de reparatii curente la construcţiile aferente scolilor din Municipiul Braşov, prin acord-cadru pe 48 luni ce vizează efectuarea de lucrari de zidarie, tamplarie, zugraveli, pardoseli, țiglărie acoperișuri pentru a asigura și garanta funcționarea acestora în condiții de maximă siguranță. Solicitările de clarificări și informații suplimentare din partea operatorilor economici se vor formula exclusiv prin intermediul SEAP, cu respectarea termenului minim de 20 zile înainte de data-limită pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu art. 160 alin. (1) și (2) din Legea nr. 98/2016. Pentru întrebările transmise în acest interval, Autoritatea Contractantă va comunica răspunsurile oficiale în SEAP cu cel puțin 11 zile înainte de termenul-limită de depunere, conform art. 161 alin. (1). Solicitările transmise prin alte canale sau în afara termenelor procedurale nu vor fi procesate.
Interne Kennung: 49839839/2026/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie încheierea unui Acord-cadru de executie lucrari pe o durată de 48 luni pentru asigurarea de ,, Reparaţii curente la construcţiile aferente scolilor din Municipiul Braşov, prin acord-cadru pe 48 luni”, cu scopul de a stabili elementele/condițiile esențiale care vor guverna contractele subsecvente de executie lucari ce urmează a fi atribuite pe perioada derulării acordului-cadru.Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente este de minim 1 contract /luna, in functie de necesitatile/ solicitarile unitatilor de invatamant. Prin lucrari de reparatii se vor intelege reparatiile curente necesare, si nu realizarea de investitii noi la imobilele care fac parte din obiectul prezentei strategii. Lucrari de reparatii curente la construcţiile aferente scolilor din Municipiul Braşov, prin acord-cadru pe 48 luni ce vizează efectuarea de lucrari de zidarie, tamplarie, zugraveli, pardoseli, țiglărie acoperișuri pentru a asigura și garanta funcționarea acestora în condiții de maximă siguranță.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261900 Dachreparatur und Dachwartung, 45410000 Putzarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45432110 Bodenverlegearbeiten, 45432113 Verlegen von Parkettböden, 45432210 Wandverkleidungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 49839839/2026/2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45261900 Roof repair and maintenance work, 45410000 Plastering work, 45421000 Joinery work, 45432100 Floor laying and covering work, 45432110 Floor-laying work, 45432113 Parquet flooring, 45432210 Wall-covering work, 45442100 Painting work, 45450000 Other building completion work